Internetowa recepta

konsultacje lekarskie online

Internetowa recepta

 

Migreny to nie tylko problem dla tych, którzy bezpośrednio na nie cierpią. Powodują one nieczęsto opuszczanie dni w pracy i zmniejszoną produktywność wśród pracowników, którzy na nią chorują. Obecnie, kiedy telemedycyna jest rozwinięta na tak wysokim poziomie, to internetowa recepta to niewątpliwie duże udogodnienie w życiu każdego z nas. W przypadku nagłego ataku bólu nie musimy się martwić już staniem w kolejce po receptę na leki, teraz internetowa recepta, jest możliwa do uzyskania bez wychodzenia z domu.

 

Jak uniknąć migreny w pracy?

Ważniejsze od leczenia migreny, gdy już się pojawi, jest unikanie epizodów na początku. Oznacza to podjęcie kroków w celu dostosowania swojej rutyny pracy i środowiska biurowego w jak największym stopniu, aby złagodzić specyficzne czynniki, które wywołują epizody.

Styl życia odgrywa kluczową rolę, a więc mówimy o tym, że mózg podczas migreny jest bardziej drażliwy. Ustanowienie solidnych rutyn i trzymanie się ich może być ważnym czynnikiem w unikaniu migren. Oznacza to budzenie się i chodzenie spać o stałej porze każdej nocy, utrzymywanie nawodnienia, robienie drzemek w ciągu dnia stosunkowo krótkich i niepomijanie posiłków.

Niektórzy ludzie, którzy doświadczają migreny, mogą chcieć unikać oświetlenia, ponieważ jasne światło może wywołać u nich bóle głowy. Podobnie jak silne zapachy dla niektórych pacjentów.

 

Co robić, gdy dopadnie cię migrena w pracy?

Nawet najlepsze środki zapobiegawcze nie działają przez cały czas. Jeśli doświadczasz regularnych migren, istnieje prawdopodobieństwo, że uda Ci się przeżyć jedną z nich w pracy. Jeśli tak się stanie, zalecane, jest, aby poświęcić od 20 minut do pół godziny na odpoczynek w spokojnym miejscu z dala od biurka i zażyć jakikolwiek lek na migrenę, jeśli taki stosujesz. Kiedy migrena (miejmy nadzieję) minie, możesz wrócić do pracy.

Niektórzy ludzie, którzy mają migreny, używają kofeiny do leczenia objawów, ale działa ona tylko wtedy, gdy nie nadużywa się jej za bardzo. Jeśli pijesz cztery kawy dziennie, wtedy możesz mieć pewne bóle głowy tylko z powodu nadmiernego użycia kofeiny. Zalecane jest ograniczenie swojego normalnego spożycia kofeiny do mniej, niż 80-100mg dziennie lub około jednej filiżanki kawy.

 

Kiedy powinno się zwolnić z pracy do domu?

Migreny nie zawsze ustępują szybko i czasami ważne jest, aby wiedzieć, kiedy zakończyć dzień pracy. Niektórzy ludzie potrafią rozpoznać, że migrena jest już na stałe, na podstawie poziomu bólu lub innych czynników, takich jak mdłości czy wrażliwość na światło. W takich przypadkach ważne jest, aby iść do domu na szybką drzemkę i odpoczynek, aby przygotować się na następny dzień, zamiast zostać i pogarszać sytuację. Jeśli cierpisz z powodu regularnych epizodów, spróbuj porozmawiać z pracodawcą z wyprzedzeniem, aby wiedzieli, że możesz być zmuszony do wcześniejszego opuszczenia pracy.
 

Na szczęście w obecnych czasach, można uzyskać fachową pomoc lekarza bez wychodzenia z domu. W momencie, w którym dopadnie Cię silny epizod migreny, nie wychodź z domu i nie narażaj siebie na więcej bodźców zewnętrznych. Internetowa recepta jest możliwa do uzyskania już po krótkiej konsultacji z lekarzem. Dodatkowo możesz poprosić kogoś bliskiego o wykupienie dla Ciebie leków. 

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy istnieje możliwość, aby sprawdzić wystawioną receptę przez internet?

Jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy zalogować się do swojego Internetowego Konta Pacjenta (IKP), gdzie wpadają wszystkie nasze e-Recepty, czy e-Zwolnienia i w każdym momencie można zweryfikować wszystkie informacje. 
 

 

Czy można leczyć migrenę niefarmakologicznie?

Tak, leczenie niefarmakologiczne, jest możliwe i obejmuje takie aspekty, jak:

 • Unikanie czynników wyzwalających bóle głowy,
 • Terapię behawioralną,
 • Uczestniczenie w relaksacjach lub medytacjach,
 • Prawidłową higienę snu.
   
Jakie objawy mogą towarzyszyć migrenie?
 • Nudności oraz wymioty,
 • Zaburzenia widzenia oraz zawroty głowy,
 • Wrażliwość na światło, dźwięki, czy zapachy,
 • Drażliwość oraz nerwowość,
 • Dreszcze.
Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!