Jak zdobyć receptę na wakacjach?

konsultacje lekarskie online

recepta na wakacjach

 

Jednym z najgorszych scenariuszy dla urlopowiczów jest atakująca w czasie wakacji choroba, choć niestety tak może się zdarzyć i wcale nie jest to rzadki problem. Wyzwaniem w takiej sytuacji jest przede wszystkim skonsultowanie się z lekarzem oraz uzyskanie e-Recepty. Na szczęście dzięki telemedycynie można to zrobić łatwo i szybko, korzystając jedynie z dostępu do Internetu.

 

Jakie są główne zalety e-Recept?

 

e-Recepty zdobyły już zaufanie Polaków, są bowiem bardzo wygodne w realizacji, a także ograniczają ryzyko wydania przez farmaceutę nieodpowiedniego leku.

 

Dzięki nim doszło też do skrócenia kolejek w poczekalniach, gdyż wiele osób pozyskuje je online. To oszczędność czasu dla pacjentów, gdyż nie muszą oni rezygnować z codziennych obowiązków i spędzać kilku godzin w gabinetach lekarskich, by uzyskać e-Receptę.

 

Co zrobić, gdy choroba zaatakowała podczas urlopu?

 

Pandemia COVID-19 sprawi, że zdecydowanie mniej osób uda się na wakacyjny odpoczynek, wciąż jednak w drogę wyruszy tysiące osób. Niestety część z nich doświadczy w okresie urlopu nieprzyjemnych dolegliwości chorobowych, które w tym czasie atakują z różnych powodów.

 

Zazwyczaj wpływ na to ma zmiana diety, duży wysiłek fizyczny oraz kontakt z obcymi alergenami. W takich sytuacjach niezbędna może być konsultacja z lekarzem, a także wykupienie e-Recepty. Na szczęście dzięki telemedycynie wcale nie jest to trudne i zajmie zaledwie kilkanaście minut.

 

Jak uzyskać e-Receptę w czasie urlopu?

 

Jesteś na wakacjach i tobie lub bliskiej ci osobie doskwierają nieprzyjemne dolegliwości? Dziś masz możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej online, np. poprzez platformę haloDoctor. Umożliwia ona kontakt z medykiem 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, również w okresie wakacyjnym oraz w święta.

 

W jaki sposób możesz umówić się na taką konsultację i następnie otrzymać e-Receptę?

Wystarczy wykonać następujące kroki:

 • wejść na stronę haloDoctor,
 • wybrać lekarza (można to zrobić klikając w jedną specjalizacji albo kierując się nazwą schorzenia),
 • wybrać godzinę e-Konsultacji,
 • wypełnić krótki formularz rejestracyjny,
 • bezpiecznie opłacić e-Wizytę (kartą kredytową, przelewem tradcyjnym lub PayU),
 • stawić się na rozmowę z lekarzem o wybranej przez siebie godzinie.

 

W trakcie trwania konsultacji pacjent może poprosić medyka również o przepisanie recepty. Po zakończeniu e-Wizyty kod do niej zostanie dostarczony na numer telefonu komórkowego lub w postaci pliku PDF na e-mail. Taki kod – razem z numerem PESEL – wystarczy podać w dowolnej aptece, by zrealizować e-Receptę.

 

Wakacje a e-Recepta na tabletki antykoncepcyjne

 

Podczas przedwakacyjnego zamieszania zapomniałaś o zabraniu tabletek antykoncepcyjnych? Jeśli tak, to wcale nie musisz się martwić, gdyż dzięki e-Wizycie online możesz uzyskać na nie e-Receptę i to w zaledwie kilkanaście minut.

 

Co ważne, lekarz może poprosić o potwierdzenie, że rzeczywiście stosujesz konkretny preparat. Wystarczy więc przesłać zdjęcie jednej z wcześniejszych recept albo zaświadczenie wydane przez ginekologa. Na tej podstawie medyk wypisze kolejną dawkę, ty zaś nie będziesz musiała wdrażać alternatywnej metody antykoncepcji.

 

Dzięki możliwościom jakie daje telemedycyna i platforma haloDoctor, kobiety na wakacjach mogą też szybko, dyskretnie i wygodnie otrzymać e-Receptę na tabletkę dzień po. Całość nie powinna zająć więcej niż 10 minut, co ma ogromne znaczenie, gdyż środek ten musi być przyjęty szybko, aby gwarantował jak najwyższą skuteczność działania.

 

Choroby przewlekłe w okresie wakacyjnym

 

Okres wakacji nie jest urlopem od przyjmowania leków na choroby przewlekłe, choć niestety również może zdarzyć się, że osoba chora zapomni zabrać je w podróż. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim szybko umówić się na e-Konsultację u lekarza danej specjalizacji, wyjaśnić problem oraz otrzymać e-Receptę.

 

Co ważne, w takiej sytuacji powinno się wybierać nie lekarza ogólnego, ale medyka danej specjalizacji. Osoby przyjmujące preparaty na alergię powinny więc zgłosić się do alergologa, na astmę do laryngologa, zaś na depresję do psychiatry.

 

E-konsultacje poprzez haloDoctor umożliwiają to pacjentom, bowiem jak dotąd zarejestrowali się na niej lekarze ponad 40 różnych specjalizacji medycznych.

 

Jak w czasie urlopu skontaktować się z lekarzem?

 

Pacjent na wakacjach może mieć potrzebę nie tylko zrealizowania e-Recepty, ale również skonsultowania się z lekarzem. Na urlopie często bowiem pojawiają się dolegliwości takie jak:

 • biegunki spowodowane zakażeniem bakteryjnym lub wirusowym,
 • alergie,
 • infekcje dróg intymnych,
 • infekcje układu moczowego,
 • nieokreślonego pochodzenia stany gorączkowe.

 

Na szczęście w przypadku takich problemów wcale nie trzeba szybko pakować walizek i wracać do domu. Można bowiem zapisać się na e-Konsultację i w jej trakcie omówić dolegliwości. Jeśli niezbędne będzie wypisanie e-Recepty, lekarz również ją przekaże.

 

Co ważne dla rodziców, e-Wizyty umożliwiają też skonsultowanie problemów dzieci, w przypadku haloDoctor swoją pomoc oferują bowiem również pediatrzy i neonatolodzy.

 

Dzięki telemedycynie nie trzeba już martwić się, że choroba atakująca w okresie wakacyjnym zmusi do szybkiego powrotu do domu. Dolegliwości można bowiem skonsultować z lekarzem online i gdy będzie to niezbędne, uzyskać również e-Receptę.

 


 

Potrzebujesz szybkiej e-recepty? Otrzymają ją w kilka minut – umów konsultację online z e-receptą.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy można wystawić receptę transgraniczną podczas konsultacji online?

Oczywiście, że tak. Podczas konsultacji online, lekarz po zebraniu wywiadu medycznego oraz stwierdzeniu, że zachodzi konieczność na wystawienie recepty, może ją bez problemu wystawić, jeśli pacjent przebywa za granicą. 
 

W jakich krajach mogę wykupić receptę transgraniczną?
 • Estonia,
 • Portugalia,
 • Chorwacja,
 • Finlandia,
 • Hiszpania.
Czy na konsultacje online będę musiał czekać długo?

Na platformie haloDoctor dostępnych jest wielu specjalistów z naprawdę przeróżnych dziedzin medycznych. Oferują oni swoje usługi zarówno w tradycyjnym czasie pracy — od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, jak i w weekendy, święta, czy w godzinach nocnych. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent będzie mógł uzyskać kompleksową pomoc medyczną, czy e-Receptę w ciągu kilkunastu minut. 
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!