Najlepsza szczoteczka soniczna do zębów – podpowiadamy, którą wybrać!

Materiał Partnera

Najlepsza szczoteczka soniczna do zębów – podpowiadamy, którą wybrać!

 

Szczoteczki soniczne to nowoczesne urządzenia przeznaczone do higieny jamy ustnej, które wyróżniają się szybką i zarazem bezpieczną pracą. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna do zębów. W jego treści znajdziesz między innymi link do rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych.

 

Zastanawiasz się, jak działa szczoteczka soniczna? Słowo „sonic” z języka angielskiego oznacza „dźwiękowa”. Urządzenie jest zatem udoskonalonym modelem szczoteczki elektrycznej. Zasilane jest akumulatorowo, a jego działanie oparte jest o właściwości fal dźwiękowych. W trakcie szczotkowania zębów cząsteczki pasty, wody i śliny łączą się ze sobą, w wyniku czego powstające mikrobąbelki docierają do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, np. przestrzeni międzyzębowych, skutecznie je oczyszczając. Szczoteczka soniczna wytwarza nawet do 48 000 ruchów wymiatających, co przekłada się na 96 000 drgań sonicznych. Tak duża prędkość pozwala na dogłębne oczyszczenie powierzchni szkliwa z płytki nazębnej, a także uporczywych osadów i przebarwień.

 

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Standardowa szczoteczka soniczna wyposażone jest w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, np. codzienne czyszczenie, wybielanie, oczyszczanie języka czy mycie zębów wrażliwych. Oprócz tego niemal w każdym zestawie ze szczoteczką znajdują się końcówki wymienne z podłużnymi główkami, które są w stanie objąć kilka zębów na raz. Należy wymieniać je co dwa lub trzy miesiące z uwagi na zużycie włókien. Działanie szczoteczki sonicznej jest w pełni bezpieczne dla dziąseł oraz zębów osób posiadających aparaty ortodontyczne.

 

Cechy najlepszej szczoteczki sonicznej do zębów

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej szczoteczki sonicznej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

 

Pierwszy z nich to prędkość pracy. Im szybciej działa dana szczoteczka, tym lepiej poradzi sobie z usuwaniem osadu nazębnego oraz innych nieczystości. Borykasz się z nadwrażliwością zębów? Szczotkuj je w delikatniejszych trybach pracy.

 

Kolejny ważny czynnik to właśnie wspomniane przed chwilą tryby. Szczoteczki soniczne oferują kilka sposobów czyszczenia, które różnią się od siebie przeznaczeniem oraz intensywnością pracy. Wśród nich znajdziemy np. codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, dogłębne czyszczenie, wybielanie, masaż dziąseł itd. Każda osoba z pewnością znajdzie program odpowiedni dla siebie.

 

Istotna jest również obecność dodatkowych funkcji, które zwiększają komfort użytkowania szczoteczki. To między innymi czasomierze, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wyczyszczenia zębów, a także sygnalizują moment, kiedy należy zmienić szczotkowaną strefę uzębienia. Inna ważna funkcja to czujnik siły nacisku, który przestrzega przed zbyt mocnym dociskaniem główki do powierzchni szkliwa. Niektóre modele posiadają też wskaźnik zużycia włosia, informujący o konieczności wymiany końcówki na nową. W dodatku na rynku obecne są szczoteczki soniczne, które można połączyć z aplikacją w smartfonie i na bieżąco kontrolować jakość czyszczenia zębów.

 

Sięgając po szczoteczkę soniczną, zwróć również uwagę na zawartość zestawu, w którym mogą znajdować się przydatne gadżety, np. stacje ładujące, końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu czy etui podróżne.

 

Którą szczoteczkę soniczną do zębów wybrać?

Z przyjemnością podpowiemy Ci, którą szczoteczkę soniczną warto wybrać. Sprawdź nasz ranking najlepszych szczoteczek sonicznych, jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie modelu. Znajdziesz go tutaj – https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych.

 

Szczoteczka soniczna obecna w nim na pierwszym miejscu to Smilesonic EX. Wyposażono ją w aż pięć trybów pracy: Clean, White, Polish, Gum Care i Sensitive. Najwyższa prędkość,
z jaką porusza się jej główka, to 96 000 ruchów na minutę pracy. Szczoteczka posiada także przydatne funkcje, np. timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wyczyszczenia zębów, a ponadto także wytrzymałą baterią, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. W zestawie znajdziemy cztery końcówki wymienne o różnych właściwościach, ładowarkę indukcyjną oraz etui podróżne. Warto też sprawdzić inne szczoteczki soniczne od Smilesonic, czyli Smilesonic UP lub Smilesonic GO. W naszym rankingu szczoteczek sonicznych znajdziesz również następujące modele: Philips Sonicare DiamondClean, Philips Sonicare Easy Clean czy SEYSSO Oxygen.

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!