Jak skorzystać z teleporady w haloDoctor?


Teleporady dla pacjentów - w kilku krokach w haloDoctor

Zobacz jak szybko możesz skontaktować się z lekarzem lub specjalistą:

1. Znajdź lekarza online.

Do skorzystania z teleporady w ramach platformy haloDoctor.pl nie musisz zakładać konta. Pierwszym krokiem do umówienia się na e-Konsultacje jest wybranie odpowiedniej specjalizacji – dokonasz tego za pośrednictwem przygotowanej listy. Następnie przedstawiona Ci zostanie lista specjalistów z wybranej dziedziny, spośród której dokonasz wyboru lekarza lub terapeuty oraz pasującego Ci terminu wizyty. Koszt konsultacji jest inny dla każdego specjalisty i przedstawiony jest, wraz z dostępnymi terminami wizyt, przy każdym z nich.

2. Zarezerwuj wizytę.

Kiedy wybierzesz specjalistę i pasujący Ci termin wizyty otrzymasz do uzupełnienia formularz dotyczący Twoich danych osobowych. Po wypełnieniu formularza otrzymasz e-mail z linkiem, który przekieruje Cię na stronę, gdzie dokończysz proces rejestracji czyli potwierdzisz wybrany termin oraz wybierzesz formę konsultacji (czat, wideorozmowa lub konsultacja telefoniczna).   

3. Za pośrednictwem e-maila otrzymasz link do e-Gabinetu oraz link do opłacenia wizyty (jesli nie otrzymałeś sprawdź folder spam; e-mail może mieć kilka minut opóźnienia).

Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz informację, że na podany adres e-mail wysłana została wiadomość zawierająca szczegóły planowanej wizyty. Ponadto, na tym etapie możesz dokonać płatności za wizytę za pośrednictwem podanego linku do szybkich płatności PayU. W e-mailu zawierającym szczegóły wizyty otrzymasz również link do jej anulowania, jeżeli okaże się, że z różnych względów, w podanym terminie nie możesz tej wizyty odbyć. Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości sprawdź folder spam.

W osobnej wiadomości e-mail otrzymasz link do opłacenia wizyty. Płatności możesz dokonać za pośrednictwem systemu PayU, PayPal lub za pomocą karty płatniczej.

4. Teleporada w e-Gabinecie.

Lekarz będzie na Ciebie czekał w wirtualnym gabinecie o ustalonej godzinie. Do przeniesienia się do e-Gabinetu wystarczy, że klikniesz w link podany w wiadomości mailowej zawierającej szczegóły wizyty. W zależności od tego jaką formę konsultacji wybrałeś rozmowa ze specjalistą odbędzie się w formie wideorozmowy, konsultacji telefonicznej lub czatu. Istnieje również możliwość wcześniejszego niż planowane rozpoczęcia konsultacji z wybranym specjalistą - po uzgodnieniu tego z nim na czacie.

5. Dokumentacja medyczna.

Wskazane jest, żebyś przed rozpoczęciem wizyty ze specjalistą przygotował swoją dokumentację medyczną – bieżące wyniki badań, przebyte choroby, przyjmowane leki, choroby przewlekłe. Możesz ją przesłać, jako załącznik, specjaliście podczas e-Konsultacji.

6. Zalecenia, e-Recepta i e-Zwolnienie

Podczas e-Wizyty specjalista przekaże Ci swoje zalecenia dotyczące problemu, z którym się do niego zgłosiłeś, może również zalecić Ci przeprowadzenie dodatkowych badań lub zasugerować konsultację u innego specjalisty. Ponadto, jeżeli nastąpi taka konieczność lekarz może wystawić Ci e-Receptę, może również przedłużyć Ci e-Receptę na leki, które przyjmujesz stale. Istnieje także możliwość otrzymania od lekarza e-Zwolnienia.

7. Realizacja e-Recepty

e-Receptę otrzymasz za pomocą SMS-a lub e-maila. Jeżeli wybrałeś formę SMS, wiadomość zawierać będzie 4-cyfrowy kod, który wraz ze swoim nr PESEL będziesz musiał podać w aptece. Natomiast w przypadku otrzymania e-Recepty drogą mailową do jej zrealizowania konieczne będzie przedstawienie farmaceucie załącznika z receptą, otrzymanego w mailu, by mógł on zeskanować zawarty w nim kod. e-Receptę możesz zrealizować w wybranej aptece na terenie Polski, również w aptece internetowej.

 

Jak skorzystać z teleporady z lekarzem specjalistą?

Wbrew temu co, może się wydawać, skorzystanie z teleporady jest dziecinnie proste. Wybierz na stronie konsultacji medycznych online specjalizację lekarza, którego opinii chcesz zasięgnąć. Już dziś tego typu platformy oferują szeroki wybór specjalizacji, począwszy od kardiologów, neurologów, ginekologów, a także psychoterapeutów. Gdy już wybierzesz odpowiedniego lekarza, zdecyduj jaki termin jest dla Ciebie najbardziej dogodny. Są oni dostępni zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych. Skorzystaj więc z możliwości natychmiastowej teleporady lub w dowolnym pasującym Ci terminie. W kolejnym kroku wybierz formę kontaktu. Możesz skorzystać z czatu, rozmowy telefonicznej czy wideokonferencji. Za teleporadę zapłacisz wygodnie za pomocą płatności online, a potwierdzenie e-Wizyty otrzymasz natychmiast na swój adres e-mail. System pozwala również na przesłanie dokumentów, dzięki czemu lekarz może zapoznać się np. z wykonaną diagnostyką i badaniami laboratoryjnymi. Po dokonaniu diagnozy będziesz mógł uzyskać od lekarza e-Zwolnienie oraz e-Receptę. Po zakończonej konsultacji zastosuj się do zaleceń lekarskich. e-Recepta to wiele korzyści:

  • Otrzymasz ją za pomocą SMS-a z kodem do realizacji w aptece lub maila do odczytu w punkcie aptecznym;
  • Nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta;
  • Otrzymasz ją podczas konsultacji online bez koniecznoci odwiedzin gabinetu.

 

Dlaczego warto korzystać z usług telemedycyny?

  • Natychmiastowy dostęp do wielu specjalizacji w jednym miejscu

Błyskawicznie zarejestruj się na wizytę i zrealizuj konsultację online ze specjalistą. Bez czekania w długich kolejkach! Bez odległych terminów! Uzyskaj dostęp do wszystkich specjalizacji również tych, które wymagają kilkumiesięcznego oczekiwania w przychodniach stacjonarnych (np. neurologia i kardiologia).

  • Pełne bezpieczeństwo

Dbaj o swoje zdrowie i uchroń się od zagrożenia koronawirusem. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych oraz mających choroby przewlekłe.

  • e-Recepty i dokumentacja medyczna

e-Wizyta to nie tylko teleporady. To pełny dostęp do dokumentacji, jaką otrzymałbyś w zwykłej przychodni. W razie potrzeby lekarz przepisze Ci e-Receptę czy e-Zwolnienie.

  • Analiza wyników badań

Podczas konsultacji online, nasi lekarze mogą przeanalizować przesłane załączniki, w których mogą znaleźć się wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych. Szczegóły analizy wyników badań.

  • Historia choroby

W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do swojej historii chorób, jak i zdecydować czy przekazać ją specjaliście podczas konsultacji online. Twoje dane medyczne są w pełni bezpieczne. Platforma telemedyczna, z której korzystają specjaliści, posiada najwyższej jakości zabezpieczenia i system szyfrowania.

  • Monitorowanie stanu zdrowia

Doskonale wiesz, jak ważne jest monitorowanie swojego zdrowia, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jak teraz. Monitoruj swój stan i bezpieczeństwo zdrowotne dzięki stałym przypomnieniom o braniu leków oraz prowadź dzienniczek pacjenta. Ponadto dzięki możliwości przesłania wyników badań, w każdej chwili możesz przesłać ją do konsultacji lekarzowi specjaliście.

  • Testy do wykonania w domu

Obecnie udostępniamy możliwość zbadania części schorzeń bez wychodzenia z domu. Sprawdź domowy test na COVID-19 oraz domowe EKG.

 

Z haloDoctor rozwiejesz wszelkie wątpliwości na temat swojego stanu zdrowia. Umów konsultacje online i uzyskaj rzetelne informacje na temat swojego stanu zdrowia.

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

e-Recepta e‑Recepta online!