Jak skorzystać z teleporady w haloDoctor?

konsultacje lekarskie online

lekarz online


Teleporady dla pacjentów - w kilku krokach w haloDoctor

Zobacz jak szybko możesz skontaktować się z lekarzem lub specjalistą:

1. Znajdź lekarza online.

Do skorzystania z teleporady w ramach platformy haloDoctor.pl nie musisz zakładać konta. Pierwszym krokiem do umówienia się na e-Konsultacje jest wybranie odpowiedniej specjalizacji – dokonasz tego za pośrednictwem przygotowanej listy. Następnie przedstawiona Ci zostanie lista specjalistów z wybranej dziedziny, spośród której dokonasz wyboru lekarza lub terapeuty oraz pasującego Ci terminu wizyty. Koszt konsultacji jest inny dla każdego specjalisty i przedstawiony jest, wraz z dostępnymi terminami wizyt, przy każdym z nich.

Wybierz lekarza online

2. Zarezerwuj wizytę.

Kiedy wybierzesz specjalistę i pasujący Ci termin wizyty otrzymasz do uzupełnienia formularz dotyczący Twoich danych osobowych. Po wypełnieniu formularza otrzymasz e-mail z linkiem, który przekieruje Cię na stronę, gdzie dokończysz proces rejestracji czyli potwierdzisz wybrany termin oraz wybierzesz formę konsultacji (czat, wideorozmowa lub konsultacja telefoniczna).   

Wybierz termin haloDoctor

Zarezerwuj wizytę haloDoctor

3. Za pośrednictwem e-maila otrzymasz link do e-Gabinetu oraz link do opłacenia wizyty (jesli nie otrzymałeś sprawdź folder spam; e-mail może mieć kilka minut opóźnienia).

Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz informację, że na podany adres e-mail wysłana została wiadomość zawierająca szczegóły planowanej wizyty. Ponadto, na tym etapie możesz dokonać płatności za wizytę za pośrednictwem podanego linku do szybkich płatności PayU. W e-mailu zawierającym szczegóły wizyty otrzymasz również link do jej anulowania, jeżeli okaże się, że z różnych względów, w podanym terminie nie możesz tej wizyty odbyć. Jeżeli nie otrzymałeś wiadomości sprawdź folder spam.

Opłać wizytę haloDoctor

W osobnej wiadomości e-mail otrzymasz link do opłacenia wizyty. Płatności możesz dokonać za pośrednictwem systemu PayU, PayPal lub za pomocą karty płatniczej.

Płacę przez PayU haloDoctor

4. Teleporada w e-Gabinecie.

Lekarz będzie na Ciebie czekał w wirtualnym gabinecie o ustalonej godzinie. Do przeniesienia się do e-Gabinetu wystarczy, że klikniesz w link podany w wiadomości mailowej zawierającej szczegóły wizyty. W zależności od tego jaką formę konsultacji wybrałeś rozmowa ze specjalistą odbędzie się w formie wideorozmowy, konsultacji telefonicznej lub czatu. Istnieje również możliwość wcześniejszego niż planowane rozpoczęcia konsultacji z wybranym specjalistą - po uzgodnieniu tego z nim na czacie.
 

5. Dokumentacja medyczna.

Wskazane jest, żebyś przed rozpoczęciem wizyty ze specjalistą przygotował swoją dokumentację medyczną – bieżące wyniki badań, przebyte choroby, przyjmowane leki, choroby przewlekłe. Możesz ją przesłać, jako załącznik, specjaliście podczas e-Konsultacji.

lekarz online - rozmowa

6. Zalecenia, e-Recepta i e-Zwolnienie

Podczas e-Wizyty specjalista przekaże Ci swoje zalecenia dotyczące problemu, z którym się do niego zgłosiłeś, może również zalecić Ci przeprowadzenie dodatkowych badań lub zasugerować konsultację u innego specjalisty. Ponadto, jeżeli nastąpi taka konieczność lekarz może wystawić Ci e-Receptę, może również przedłużyć Ci e-Receptę na leki, które przyjmujesz stale. Istnieje także możliwość otrzymania od lekarza e-Zwolnienia.

7. Realizacja e-Recepty

e-Receptę otrzymasz za pomocą SMS-a lub e-maila. Jeżeli wybrałeś formę SMS, wiadomość zawierać będzie 4-cyfrowy kod, który wraz ze swoim nr PESEL będziesz musiał podać w aptece. Natomiast w przypadku otrzymania e-Recepty drogą mailową do jej zrealizowania konieczne będzie przedstawienie farmaceucie załącznika z receptą, otrzymanego w mailu, by mógł on zeskanować zawarty w nim kod. e-Receptę możesz zrealizować w wybranej aptece na terenie Polski, również w aptece internetowej.

 

Jak skorzystać z teleporady z lekarzem specjalistą?

Wbrew temu co, może się wydawać, skorzystanie z teleporady jest dziecinnie proste. Wybierz na stronie konsultacji medycznych online specjalizację lekarza, którego opinii chcesz zasięgnąć. Już dziś tego typu platformy oferują szeroki wybór specjalizacji, począwszy od kardiologów, neurologów, ginekologów, a także psychoterapeutów. Gdy już wybierzesz odpowiedniego lekarza, zdecyduj jaki termin jest dla Ciebie najbardziej dogodny. Są oni dostępni zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych. Skorzystaj więc z możliwości natychmiastowej teleporady lub w dowolnym pasującym Ci terminie. W kolejnym kroku wybierz formę kontaktu. Możesz skorzystać z czatu, rozmowy telefonicznej czy wideokonferencji. Za teleporadę zapłacisz wygodnie za pomocą płatności online, a potwierdzenie e-Wizyty otrzymasz natychmiast na swój adres e-mail. System pozwala również na przesłanie dokumentów, dzięki czemu lekarz może zapoznać się np. z wykonaną diagnostyką i badaniami laboratoryjnymi. Po dokonaniu diagnozy będziesz mógł uzyskać od lekarza e-Zwolnienie oraz e-Receptę. Po zakończonej konsultacji zastosuj się do zaleceń lekarskich. e-Recepta to wiele korzyści:

 • Otrzymasz ją za pomocą SMS-a z kodem do realizacji w aptece lub maila do odczytu w punkcie aptecznym;
 • Nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta;
 • Otrzymasz ją podczas konsultacji online bez koniecznoci odwiedzin gabinetu.

 

Dlaczego warto korzystać z usług telemedycyny?

 • Natychmiastowy dostęp do wielu specjalizacji w jednym miejscu

Błyskawicznie zarejestruj się na wizytę i zrealizuj konsultację online ze specjalistą. Bez czekania w długich kolejkach! Bez odległych terminów! Uzyskaj dostęp do wszystkich specjalizacji również tych, które wymagają kilkumiesięcznego oczekiwania w przychodniach stacjonarnych (np. neurologia i kardiologia).

 • Pełne bezpieczeństwo

Dbaj o swoje zdrowie i uchroń się od zagrożenia koronawirusem. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych oraz mających choroby przewlekłe.

 • e-Recepty i dokumentacja medyczna

e-Wizyta to nie tylko teleporady. To pełny dostęp do dokumentacji, jaką otrzymałbyś w zwykłej przychodni. W razie potrzeby lekarz przepisze Ci e-Receptę czy e-Zwolnienie.

 • Analiza wyników badań

Podczas konsultacji online, nasi lekarze mogą przeanalizować przesłane załączniki, w których mogą znaleźć się wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych. Szczegóły analizy wyników badań.

 • Historia choroby

W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do swojej historii chorób, jak i zdecydować czy przekazać ją specjaliście podczas konsultacji online. Twoje dane medyczne są w pełni bezpieczne. Platforma telemedyczna, z której korzystają specjaliści, posiada najwyższej jakości zabezpieczenia i system szyfrowania.

 • Monitorowanie stanu zdrowia

Doskonale wiesz, jak ważne jest monitorowanie swojego zdrowia, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jak teraz. Monitoruj swój stan i bezpieczeństwo zdrowotne dzięki stałym przypomnieniom o braniu leków oraz prowadź dzienniczek pacjenta. Ponadto dzięki możliwości przesłania wyników badań, w każdej chwili możesz przesłać ją do konsultacji lekarzowi specjaliście.

 • Testy do wykonania w domu

Obecnie udostępniamy możliwość zbadania części schorzeń bez wychodzenia z domu. Sprawdź domowy test na COVID-19 oraz domowe EKG.

 

Z haloDoctor rozwiejesz wszelkie wątpliwości na temat swojego stanu zdrowia. Umów konsultacje online i uzyskaj rzetelne informacje na temat swojego stanu zdrowia.

haloDoctor

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy otrzymanie e-Recepty za pośrednictwem telemedycyny jest drogie?

Nie, receptę elektroniczną za pośrednictwem formularza medycznego na platformie haloDoctor, można uzyskać już od 59 zł.

Czy za pośrednictwem konsultacji online mogę otrzymać e-Receptę na tabletkę dzień po?

Jak najbardziej tak. Za pośrednictwem platformy telemedycznej haloDoctor można uzupełnić formularz medyczny lub umówić się na e-Wizytę do specjalisty, który jeśli uzna, że zachodzi konieczność oraz nie ma żadnych przeciwwskazań, wypisze e-Receptę na tabletkę dzień po.

Jakie plusy wizyt za pośrednictwem internetu możemy wyróżnić?

Telemedycyna posiada wiele zalet, o których warto pamiętać:

 • Pacjent może sam wybrać idealny dla niego termin oraz godzinę e-Wizyty,
 • Można uzyskać fachową pomoc bez wychodzenia z domu,
 • Oszczędność czasu oraz pieniędzy, które poświęciłoby się na dojazd oraz czekanie w kolejce przed gabinetem,
 • Wybór specjalistów na platformie haloDoctor jest ogromy, a sami lekarze często są dostępni dla pacjentów, również w godzinach wieczornych i nocnych.
Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!