Teleporady – jak skorzystać z konsultacji lekarskiej online. L4. eRecepta.

konsultacje lekarskie online

teleporady - lekarze online

 

Podejrzewasz u siebie lub bliskiej osoby koronawirusa? Masz dolegliwości lub czujesz się po prostu źle? Jeśli tak, możesz skorzystać z teleporady lekarskiej online. Bez konieczności wychodzenia z domu, od ręki i natychmiast! W haloDoctor znajdziesz prawie 300 lekarzy ponad 40 specjalizacji. Skorzystaj z konsultacji lekarskich online już od 49 zł!
 

Co możesz uzyskać u lekarzy w haloDoctor (24/7):

 • poradę lekarską online
 • konsultację lekarską z eReceptą (także przedłużenie leków)
 • zwolnienie lekarskie (L4) po konsultacji z lekarzem.
   

Na czym polega teleporada

Teleporada to określenie na świadczenia zdrowotne udzielane przez lekarza na odległość. Do najczęstszych form kontaktu należy telekonsultacja, wideo rozmowa oraz chat z lekarzem. Każdą z powyższych opcji znajdziesz na platformie do teleporad haloDoctor. Dzięki konsultacji lekarskiej online lekarz może przeprowadzić wywiad z pacjentem i ocenić stan jego zdrowia. Ponadto w razie konieczności może wystawić eReceptę na leki i eZwolnienie. Teleporady medyczne są pełnoprawną wizytą lekarską. Jeśli lekarz udzielający świadczenia posiada podpisaną umowę z NFZ, odbędziesz eWizytę w ramach swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Pamiętaj, że teleporada spełnia warunki klasycznej porady w gabinecie i przysługują Ci takie same prawa. Lekarz podczas udzielania świadczenia telemedycznego jest zobowiązany zachować pełen profesjonalizm i należytą staranność. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, w razie takiej konieczności ma również obowiązek wystawienia odpowiedniego dokumentu medycznego, jak np. eZwolenie, potocznie zwane L-4.

 

Dlaczego warto skorzystać z teleporady w czasie pandemii koronawirusa

 

Korzystanie z teleporad to nie tylko wygodne rozwiązanie, które oferuje wiele możliwości. W czasach pandemii koronawirusa to również środek do ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Korzystanie z teleporad w związku z sytuacją epidemiologiczną zaleca m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, czy Rzecznik Praw Pacjenta. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem konsultacji lekarskiej online, przed skorzystaniem z osobistej wizyty w przychodni. Dzięki teleporadom z lekarzem:

 

 • Zwiększasz swoje bezpieczeństwo – nie wychodząc z domu, uzyskasz niezbędną pomoc medyczną, bez narażania się na kontakt z wirusem podczas pobytu w poradni lub podróży do niej.
 • Uzyskasz dostęp do lekarzy specjalistów – nawet bez pandemii koronawirusa dostęp do lekarzy specjalistów potrafił być utrudniony i wymagał czasu. W haloDoctor od ręki uzyskasz dostęp do prawie 300 lekarzy ponad 40 specjalizacji.
 • Otrzymasz ekspresową eReceptę – którą w razie potrzeby lekarz może wypisać z roczną datą ważności.
 • Lekarz po konsultacji telemedycznej i ocenie Twojego stanu zdrowia może zdecydować, że wystawi Ci zwolnienie lekarskie online (L4).
 • Nie musisz zakładać Internetowego Konta Pacjenta – w odróżnieniu od innych platform do teleporad, w haloDoctor nie musisz posiadać konta IKP.

 

Pięć zasad podczas konsultacji lekarskiej online


Konsultacja lekarska online to taka sama wizyta jak w stacjonarnej przychodni lekarskiej. Zachowuj się więc tak samo, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie lekarskim. W szczególności jednak pamiętaj o pięciu zasadach:

 

1. Przedstaw się

 

Przygotuj przed wizytą swój dokument tożsamości. Podczas eWizyty będziesz musiał podać lekarzowi swój numer pesel. Jest to niezbędne do realizacji świadczenia, w szczególności, jeśli odbywa się ona w ramach świadczenia refundowanego przez NFZ. Pamiętaj, że jeżeli jesteś rodzicem lub opiekunem osoby, powinieneś podać dane osobowe pacjenta. Poproś również o przedstawienie się lekarza na początku rozmowy oraz w razie potrzeby o wyjaśnienie możliwego zakresu teleporady.

 

2. Informuj lekarza o problemach technicznych

 

Również podczas teleporady mogą wydarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Poinformuj od razu lekarza o występujących problemach technicznych na łączu. Jeśli tego nie zrobisz, możesz przegapić istotne dla Ciebie informacje podczas konsultacji online.

 

3. Odpowiadaj wyczerpująco na pytania

 

Teleporada to nie infolinia do poprawy nastroju, tylko równoprawna forma konsultacji lekarskiej do tradycyjnej wizyty. Nie oszukuj więc lekarza, ponieważ na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji, podejmie on decyzję dotyczącą Twojego stanu zdrowia.

 

4. Powiedz lekarzowi, gdy źle się poczujesz

 

Jeżeli jesteś chory lub czujesz się źle, Twój organizm może być osłabiony. Dlatego już na początku rozmowy poinformuj lekarza, gdzie się znajdujesz. Pozwoli to udzielić Ci niezbędnej pomocy w przypadku nagłego pogorszenia stanu Twojego zdrowia.

 

5. Otrzymuj dokumenty drogą elektroniczną

 

Dzięki teleporadom nie zgubisz już ani nie zniszczysz swojej recepty. Wszystkie dokumenty otrzymane podczas teleporady będą dostępne w systemie. Korzystając z teleporad w razie takiej potrzeby otrzymasz od lekarza eReceptę lub eZwolnienie.

 

Korzyści teleporady z lekarzem online

 

Korzystanie z teleporad medycznych to ogrom możliwości dla pacjenta. Powinieneś z nich korzystać nie tylko w celu ochrony swojego zdrowia podczas pandemii koronawirusa. Korzystając z nich, zyskujesz również dostęp do opieki fizjoterapeutycznej, czy psychologicznej. Świadczenia telemedyczne to również oszczędność Twojego czasu. Mieszkając w oddalonej miejscowości, niekoniecznie możesz mieć dostępną opiekę poszukiwanego lekarza specjalisty. Ponadto dzięki teleporadom ominiesz kolejki do lekarzy specjalistów i uzyskasz wizytę od ręki.

 

Teleporada z lekarzem online to nowa forma klasycznej wizyty u lekarza. Przysługują Ci więc również wszystkie prawa pacjenta. W szczególności:

 

 • Prawo do porady odpowiadającej wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej, ponieważ lekarz jest zobowiązany do postępowania zgodnie ze sztuką lekarską.
 • Prawo do otrzymania informacji medycznej, czyli pełnej informacji o stanie Twojego zdrowia.
 • Prawo do zachowania tajemnicy lekarskiej, ponieważ teleporady są zgodnie z obowiązującymi przepisami objęte tajemnicą lekarską.

 

Świadczenia telemedyczne w Polsce są rozwiązaniem o charakterze systemowy, co oznacza, że dostęp do nich nie zniknie po zakończeniu walki z epidemią. Telemedycyna to nowa forma kontaktu, łącząca pacjentów z lekarzami, dzięki której zyskujesz: szybkość pomocy, bezpieczeństwo jej udzielenia oraz najszerszy możliwy dostęp do lekarzy specjalistów.

Zobacz dostepnych lekarzy i zapisz się na wizytę online. Czynne 24/7:

 

Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich, skorzystaj z teleporady!

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Dla kogo teleporada może okazać się szczególnym udogodnieniem?
 • Mieszkańców małych miejscowości,
 • Rodziców małych dzieci,
 • Kobiet w ciąży,
 • Chorych na choroby przewlekłe,
 • Osób krępujących się e-Wizytą,
 • Seniorów.
Jakich specjalistów możemy znaleźć na platformie haloDoctor?

Platforma haloDoctor oferuje cały wachlarz specjalistów z każdej dziedziny medycznej. Współpracujemy z: pediatrami, ginekologami, kardiologami, psychologami oraz neurologami. To tak naprawdę tylko mała część wszystkich specjalistów, którzy oferują na platformie pomoc pacjentom.
 

Czy lekarz może odmówić pacjentowi wypisanie L4?

Jak najbardziej. Lekarz zarówno podczas wizyty stacjonarnej, jak i konsultacji online, może odmówić pacjentowi wypisanie zwolnienia lekarskiego. Każdorazowo, kiedy uzna, że nie ma zasadności co do wydania dokumentu, może odmówić.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!