Adres

ul. Zakopiańska 72D, Kraków
Zakopiańska 72D
powiększ mapę
ul. Bratysławska 4, Kraków
Bratysławska 4
powiększ mapę
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Rehabilitacja Stomatologiczna
50 min · 160 zł
Problem prowadzący do rehabilitacji stomatologicznej może być (i zazwyczaj jest) też bardziej skomplikowany. Staw skroniowo-żuchwowy jest sprzężony (praca połączona/współzależna) z wieloma miejscami w naszym ciele – mięśnie podpotyliczne i karku, mięśnie obręczy barkowej i mięśnie twarzy. Ten złożony system „naczyń połączonych” wraz z przewlekle występującym stresem i częstymi problemami stomatologicznymi ukazuje jak wiele może być przyczyn tej dysfunkcji jak i samych jej rodzajów, skłaniających do korzystania z usług rehabilitacji stomatologicznej. Dlatego też proces rehabilitacji skupia się na bardzo dokładnej diagnostyce i ścisłym określeniu problemu. Zazwyczaj konieczna jest również współpraca ze stomatologiem, gdyż prawie zawsze, w tym przypadku, problemy obu dziedzin łączą się. Zabiegi rehabilitacyjne polegają głównie na równoważeniu napięcia tkanek miękkich, optymalizacji ruchu stawowego z pomocą terapii manualnej oraz edukacji pacjenta i zmianie niepoprawnych przyzwyczajeń, przez co uzyskuje się zmniejszenie obciążenia całego kompleksu stawów skroniowo-żuchwowych.
Kolejna wizyta skupia się głównie na przeprowadzaniu technik leczniczych pod kątem obserwacji poczynionych na pierwszej wizycie. Analizowane są
nowe wzorce i zachowanie, które pacjent wprowadził lub odkrył. Na koniec terapii zalecone są w ćwiczenia, które mają podtrzymać efekt terapeutyczny i nauczyć pacjenta nowych zachowań w obrębie aparatu żucia.
Terapia Indywidualna
50 min · 160 zł
Terapia indywidulna ( konsultacja + zabieg) jest koncepcją badania i leczenia, zajmującą się odnajdywaniem i leczeniem zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. W wyniku prowokacji określonych tkanek bezpośrednio w badaniu odnajdujemy zburzone struktury, aktualizujemy stopień ich uszkodzenia oraz odnajdujemy szczegóły przyczyn dolegliwości.

Opinie pacjentów

5,0
Bez treści
5,0
Bez treści
5,0
Bez treści
więcej
Strona WWW placówki medycznej: KRAKOWSKA FABRYKA ZDROWIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Kraków, Jerozolimska 2 / 79 Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik