Jak uzyskać poradę alergologa online?

konsultacje lekarskie online

alergolog online

 

Wiosna to czas, w którym alergicy sięgają do swoich apteczek. Niezbędna jest im pomoc w postaci leków minimalizujących objawy alergii wziewnych. Nie wszyscy radzą sobie bez konsultacji z lekarzem alergologiem. Okres pandemii koronawirusa poważnie utrudnia alergikom dostęp do lekarza alergologa.

 

Alergia wiosenna – objawy

Jeżeli wciąż odczuwasz swędzenie oczu, swędzenie w nosie, łzawią Ci oczy i Twoje samopoczucie pozostawia wiele do życzenia, to prawdopodobnie jest to związane z alergią. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo leków, które hamują objawy alergii wziewnej. Warto też zastanowić się nad przyjmowaniem leków na receptę, które najczęściej są bardziej skuteczne. Alergie wziewne ujawniają się u dzieci w postaci przewlekłego kaszlu, duszności. Jeśli więc dziecko często choruje na choroby układu oddechowego, warto skonsultować tę kwestię nie tylko z pediatrą, ale również alergologiem. Stałe przyjmowanie leków przeciwalergicznych bardzo często przynosi polepszenie tego stanu rzeczy.

 

Konsultacja lekarska online

W trudnym okresie panowania koronawirusa zyskały na popularności konsultacje lekarskie online. Wielu specjalistów stara się wspomagać pacjentów poprzez rozmowy telefoniczne lub wideo rozmowy. Powstały także portale, na których specjaliści różnych branż oferują swoje usługi w postaci konsultacji medycznych. Można więc umówić się do lekarza, którego nie znamy, jeśli zależy nam na większej prywatności. Tego typu platformy są dostępne dla wszystkich i są na tyle intuicyjne, że każdy powinien poradzić sobie z ich obsługą.

 

Jak skorzystać z eWizyty u lekarza alergologa

Wizyta online umożliwia przedstawienie alergologowi objawów, dotychczasowych doświadczeń z alergią. Można także przedstawić wyniki badań poprzez udostępnienie plików. Lekarz z kolei może przedstawić diagnozę, a co najważniejsze – wystawić e-Receptę. Konsultacja może przebiegać w formie wideo konsultacji, rozmowy telefonicznej lub chatu. Alergolog podczas wizyty online nie odpowie wyłącznie na pytania dotyczące alergii wziewnej, ale również pokarmowej. Alergie pokarmowe najczęściej dokuczają dzieciom. W takim przypadku najważniejsza jest obserwacja rodzica i wyciągnięte przez niego wnioski. Lekarz alergolog może podczas wizyty online podpowiedzieć, jak postępować z takim alergikiem, jak przeprowadzać prowokacje pokarmowe, w jakim okresie. Alergolog po wnikliwym wywiadzie może podpowiedzieć, jakich pokarmów unikać, bo są mocno uczulające i mogą być powodem nietolerancji. To ważne dla dobrego samopoczucia dziecka, a co za tym idzie, również rodziców.

Umówienie się na wizytę u lekarza alergologa online nie należy do trudnych czynności. Przede wszystkim należy odwiedzić stronę internetową dedykowaną platformie do konsultacji online. Za pośrednictwem strony internetowej można odnaleźć lekarza o interesującej nas specjalizacji, wybrać dogodny termin wizyty, spośród zaproponowanych i potwierdzić chęć uczestnictwa w e-Konsultacji. Następnie należy pokryć opłatę za pośrednictwem płatności online. Na podany adres mailowy zostanie przesłany link kierujący bezpośrednio do konsultacji. W wyznaczonym terminie należy kliknąć w wyżej wspomniany link i odbyć wizytę.

 

Korzyści teleporady

e-Wizyta to przede wszystkim szybkość realizacji i minimalizacja zaangażowania. Wystarczy zarejestrować się przez internet i nie wychodząc z domu skonsultować z lekarzem swoje problemy. Alergia czasem daje silne objawy, które istotnie pogarszają komfort życia. Szybka konsultacja z wystawieniem e-Recepty to rozwiązanie dla wielu alergików. Wystawiona e-Recepta jest przesłana na adres mailowy pacjenta oraz w wiadomości SMS. e-Receptę można wykupić w każdej aptece. W razie takiej potrzeby, można również podczas teleporady uzyskać e-Zwolnienie. Konsultacje telemedyczne są także właściwą formą kontaktu z lekarzem, kiedy tego potrzebujemy, a jednocześnie nie chcemy narażać siebie na zarażenie panującymi wirusami.

 

 


 

Chcesz wygodnie, a przede wszystkim szybko skonsultować swoją alergię ze specjalistą? Umów się na eWizytę u lekarza alergologa w haloDoctor. Nasi specjaliści są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Potrzebujesz szybkiej wizyty u ginekologa w sprawie antykoncepcji hormonalnej? Przeczytaj na czym polega antykoncepcja online.

 

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czym jest skaza białkowa?

Skaza białkowa jest rodzajem alergii na mleko krowie lub u niemowląt na mleko matki. U starszych osób może obejmować również uczulenie na proteiny w jajkach, a nawet w mięsie.
 

Jakie jest najskuteczniejsze leczenie w przypadku alergii na pyłki?

Najlepszą metodą w terapii alergii wziewnej na pyłki jest odczulanie. Tradycyjne leczenie polega na stosowaniu konkretnych coraz większych dawek alergenów oraz unikanie miejsc sprzyjających rozprzestrzenianiu.
 
Odczulanie jest dużym obciążeniem dla organizmu, ponieważ wiąże się z wystąpieniem wstrząsu anafilaktycznego. Zawsze trzeba je przeprowadzać pod okiem doświadczonego lekarza alergologa. Stosowanie jest możliwe zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Czy konsultacja online u alergologa ma sens?

Jak najbardziej tak. E-Wizyty można odbyć z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Możemy uzyskać fachową poradę medyczną, będąc np. na wakacjach poza granicami naszego kraju. Telemedycyna jest również świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy omówić wyniki swoich badań. 
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!