Tabletki na opóźnienie okresu

konsultacje lekarskie online

 

Okres, który jest nazwą potoczną miesiączki, to zjawisko, które towarzyszy każdej kobiecie. Pierwszy okres najczęściej pojawia się między 11 a 15 rokiem życia, a ostatni, czyli menopauza między 45 a 55 rokiem życia. W ciągu tych średnio 40 lat może wydarzyć się wiele sytuacji, w których okres jest ostatnią rzeczą, której kobieta potrzebuje, dlatego zaczyna ona poszukiwania tabletki na opóźnienie okresu. Czy takie tabletki istnieją? Gdzie szukać informacji?

 

Jak żyć z tym okresem?

Okres dla kobiety to czas, który najchętniej wyrzuciłybyśmy z naszego życia. Dolegliwości związane z nadchodzącym okresem oraz tym, co niesie za sobą, gdy już trwa, może pozamiatać czasem wszystkie nasze plany pod dywan. Owszem, każda z kobiet powinna mieć świadomość, że miesiączka może nam lekko poprzeszkadzać w codzienności, ale nie może tej codzienności zabierać całkowicie, więc w sytuacji, gdy przez okres jesteśmy wyjęte z całego dnia, należy zgłosić się do ginekologa, który powinien odnaleźć przyczynę tak bolesnych miesiączek.

Wydarzenia, takie jak ślub, wakacje, ważne zawody mogą być całkowicie zrujnowane, jeśli kobieta w nieodpowiednim momencie dostanie okres. Nawet jeśli kobieta przechodzi go dobrze, to obowiązki związane z dbałością o odpowiednie zabezpieczenie może być męczące i frustrujące, gdy chcemy skupić się na czymś zupełnie innym. Na szczęście lekarz ginekolog może pomóc, gdy zbliża się ważne wydarzenie i miesiączka, ponieważ może przepisać tak zwane tabletki na opóźnienie okresu, które mogą przesunąć okres o kilka, czy kilkanaście dni.

 

Jak przesunąć okres?

Po pierwsze, należy pamiętać, że samodzielne przesuwanie okresu nie jest dobrym wyjściem. Jeśli nie mamy możliwości dostać się do swojego ginekologa, można zawsze skorzystać z konsultacji online, podczas której wraz z ginekologiem zostanie ustalony plan działania, w którym zostaną wykorzystane tabletki na opóźnienie okresu.

W przypadku, gdy kobieta skorzysta z hormonalnej kuracji antykoncepcyjnej, lekarz ginekolog zaproponuje znane już pacjentce tabletki na opóźnienie okresu, czyli tabletki antykoncepcyjne. W sytuacji, gdy kobieta nie korzysta z antykoncepcji hormonalnej, lekarz zaproponuje leki, które nie są typową antykoncepcją hormonalną, ale również mają możliwość przesunięcia okresu i działają one w oparciu o hormony syntetyczne.

 

Tabletki na opóźnienie okresu tylko z e-Receptą

Leki hormonalne w Polsce są wydawane na podstawie e-Recepty, którą wystawi lekarz z odpowiednimi uprawnieniami. Zanim lekarz ginekolog przepisze odpowiednie leki, powinien pacjentkę zbadać pod kątem kilku schorzeń, które mogą być ewentualnym przeciwwskazaniem do skorzystania z kuracji hormonalnej. Tabletki na opóźnienie okresu powinny być dobrane indywidualnie do potrzeb organizmu, aby wszystko mogło zadziałać poprawnie. Żaden lekarz nie zaleca działań na własną rękę, z wiedzą z internetu, czy od koleżanki. Żadna strona nie zastąpi fachowej opieki w tym wydarzeniu, dlatego e-Wizyta może doskonale się sprawdzić w takiej sytuacji, gdy potrzebujemy rozmowy z lekarzem ginekologiem na temat przesunięcia okresu. Dzięki temu kobieta świadomie i bezpiecznie przesunie miesiączkę.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy lekarz może odmówić pacjentowi wypisania e-Recepty?

Tak, lekarz ma prawo odmówić i nie ma obowiązku wypisywania e-Recepty. Jeśli specjalista uzna, że nie zachodzi konieczność wystawienia recepty, może odmówić pacjentowi przepisania leku na e-Receptę. Oczywiście mając na uwadze to, że lek może zaszkodzić jego zdrowi lub życiu. 
 

Czy wszystkie apteki na terenie Polski realizują e-Recepty?

Oczywiście. Jeżeli dana apteka będzie miała lek na stanie, wyda nam go na podstawie e-Recepty. Nie ma możliwości, żeby apteka odmówiła wydania leku na podstawie elektronicznej recepty. 
 

Jak najłatwiej opóźnić okres?

Można powiedzieć, że w przesuwaniu miesiączki najlepiej sprawdzają się leki zawierające syntetyczne odpowiedniki hormonów kobiecych. Najpopularniejszym sposobem na przesunięcie okresu jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jedno opakowanie bezpośrednio po drugim, nie robiąc tygodniowej przerwy lub nie biorąc tabletek placebo. Możliwe jest wtedy przesunięcie miesiączki o kilka dni, a nawet o kilka tygodni.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!