Bezpieczeństwo danych

przechowywanie danych na naszych serwerach traktujemy priorytetowo.

Wiemy, jak kwestia zabezpieczeń jest istotna dla naszych Klientów.

01

Gromadzenie i przechowywanie danych

Decydując się na udostępnianie oprogramowania medycznego w modelu SaaS, wraz z możliwością wielodostępu, wdrożyliśmy szereg rozwiązań zgodnych ze standardami w zakresie gromadzenia i przechowywania danych. Dokonaliśmy – i stale dokonujemy, stosownie do zmieniających się uwarunkowań - maksymalnych inwestycji w serwery, wersje zapasowe i utrzymanie całego systemu.

Zgodnie z zapisami Umowy powierzenia danych dane nie są dalej przekazywane i przetwarzane przez inne podmioty (tzn. nie powierzamy innym podmiotom przetwarzania tych danych). Dane przechowywane są na naszych serwerach, dostęp do serwera jest monitorowany i strzeżony 24/7, serwery są na terenie UE. Cel przetwarzania jest jasno określony: „Użytkownik niniejszym upoważnia Administratora do przetwarzania danych osobowych zawartych w prowadzonej przez niego w Serwisie dokumentacji medycznej w celu wykonywania czynności związanych z utrzymaniem Konta Użytkownika oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa Konta Użytkownika”

Do Medfile.pl nasi Klienci mają dostęp w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. W oferowanych przez nas licencjach znajduje się również opcja wielodostępu, oznaczająca możliwość korzystania z systemu w jednym czasie przez wielu użytkowników. Dzięki zastosowanym przez nas procedurom bezpieczeństwa narzucanym Klientom dostęp ten jest jednak zawsze ograniczony jedynie do osób uprawnionych, co zapewniają unikalne klucze dostępu i szyfrowanie.

Gromadzenie i bezpieczeństwo danych

Zapewniamy sieć serwerów dedykowanych znajdujących w kilku różnych centrach danych na terenie całego kraju i UE. Wszystkie jednostki są odpowiednio zabezpieczone i wyposażone w certyfikaty SSL. Dostęp do powłoki systemowej jest ściśle ograniczony do kilku administratorów, dostępnych 24h/7 dni w tygodniu. 

Zgodnie ze standardami dotyczącymi gromadzenia, przetwarzania i przechowywania danych opracowaliśmy i wdrożyliśmy standardowe procedury operacyjne, regularnie przeprowadzamy również audyty bezpieczeństwa. Dla profesjonalistów z naszego zespołu IT bezpieczeństwo danych jest najważniejsze.
 

Załóż konto
02

Dostęp do pomocy technicznej

Program dla przychodni Medfile, gwarantuje klientom pełne wsparcie techniczne doświadczonego zespołu specjalistów z dziedziny IT, dostępnych 24 godziny na dobę. Są wśród nich programiści z 14-letnim doświadczeniem pracy w językach PHP, JavaScript, HTML, Delphi, C++, Node.js, Python. W gromadzeniu i utrzymaniu baz danych korzystamy z nowoczesnych rozwiązań opensource pozwalających na pozyskiwanie danych (Python, Selenium, Twisted) oraz ich analizę i prognozowanie z wykorzystaniem baz danych Oracle, Postgres, MySql.

Zadaniem naszego zespołu wsparcia technicznego jest ciągłe poprawianie możliwości dostępnej infrastruktury i jak najwcześniejsze wykrywanie potencjalnych problemów, a w razie wystąpienia awarii natychmiastowe przywrócenie systemu do pełnej sprawności.

Zapewniamy:

 •   Wsparcie techniczne
 •   Wsparcie e-mail,
 •   System pomocy wbudowany w poszczególne elementy oprogramowania.

Jesteśmy otwarci na pytania i sugestie dotyczące popraw działania systemu. Zajmujemy się nimi na bieżąco, starając się jak najlepiej dopasować Medfile.pl do potrzeb i oczekiwań.

Załóż konto
Dostęp do pomocy technicznej.
03

Warunki korzystania z aplikacji

Jedynym warunkiem korzystania z systemu jest dostęp do Internetu i zaktualizowanie przeglądarki internetowej.
Nasz system działa w modelu SaaS (Software as a Service) opierając się na pracy w chmurze. Znacząco różni się to od tradycyjnego sposobu udostępniania oprogramowania, polegającego na instalowaniu go na serwerze/komputerze klienta.

Medfile.pl to oprogramowanie medyczne jako usługa. Od użytkownika nie wymaga to żadnych przygotowań technicznych, oprócz posiadania komputera z dostępem do Internetu i zaktualizowaną przeglądarką.

Warunki korzystania z aplikacji

Oprogramowanie dla kliniki oraz przychodni udostępniamy na serwerach firmy BioStat, zapewniającej również pełne wsparcie techniczne doświadczonego zespołu IT. Eliminuje to konieczność inwestycji w infrastrukturę informatyczną. Znacząco zmniejsza to koszty wdrożenia i utrzymania oprogramowania. Wiąże się to również z łatwością aktualizacji (automatyzacja procesu), wysokim stopniem niezawodności, bezpieczeństwem danych i dostępnością dla uprawnionych administratorów z dowolnego miejsca na świecie.

Zalety pracy w chmurze:

 •   Niski koszt wdrożenia i utrzymania
 •   Minimalne wymagania techniczne (komputer z dostępem do internetu i aktualną przeglądarką)
 •   Elastyczność licencji
 •   Natychmiastowa gotowość do pracy
 •   Dostępność z każdego miejsca na świecie 24h/7 dni
 •   Automatyzacja aktualizacji
 •   Bezpieczeństwo danych
 •   Automatyzacja tworzenia kopii zapasowych baz danych
 •   Niezawodność
 •   Wsparcie doświadczonego zespołu IT
 •  Co 30 minut backup kartoteki pacjentów

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy korzystanie z programu ma jakieś ograniczenia?

Nie. Program nie posiada żadnych ograniczeń. Do Medfile.pl użytkownicy mają dostęp w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. W oferowanych przez nas licencjach znajduje się również opcja wielodostępu, jest to nic innego jak możliwość korzystania z systemu w jednym czasie przez wielu użytkowników.
Dzięki zastosowanym przez naszych pracowników procedurom bezpieczeństwa narzucanym Klientom dostęp. Jest on jednak zawsze ograniczony jedynie do osób uprawnionych, zapewniają to unikalne klucze dostępu i szyfrowanie systemu.

 

Jak wygląda kwestia związana z bezpieczeństwem w Medfile?

Bezpieczeństwo dla użytkowników zapewnione jest na najwyższym poziomie, a cały system jest całkowicie zgodny z RODO. Program oferuje również dostęp do stałej pomocy technicznej wykwalifikowanych pracowników. 
 

Czy Medfile zobowiązuje swoich użytkowników do określonej liczby aktywności?

Nie. Użytkownicy sami decyduje o ilości podejmowanych aktywności. Z naszej strony nie narzucamy naszym użytkowników żadnej ilości minimalnych działań, które w określonym czasie muszą zrealizować w programie Medfile. 
 

Czym są certyfikaty SLL?

Certyfikaty SSL to nic innego, jak certyfikaty bezpieczeństwa, które zabezpieczają transmisję poufnych danych używanych na stronach internetowych, są to wszelkie loginy, hasła, dane osobowe oraz inne dane, gdzie kluczowe jest, aby nie zostały przechwycone przez niepowołane osoby.
 

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
 • darmowy import bazy danych
 • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku