Dofinansowanie NFZ na zakup oprogramowania do teleporad

oprogramowanie do teleporad

 

Kup oprogramowanie MedFile, aby świadczyć usługi teleporad lekarskich. Dzięki dofinansowaniu NFZ możesz uzyskać do 5.200 zł na wdrożenie systemu w Twojej placówce medycznej.

 

Uzyskaj 80% dofinansowania na zakup oprogramowania do teleporad

 

Obecna sytuacja epidemiologiczna jest trudna nie tylko dla pacjentów. To głównie ogromne wyzwanie dla placówek POZ i lekarzy pierwszego kontaktu. Realizacja świadczeń w formie stacjonarnej to narażenie zdrowia zarówno dla lekarza, jak i samych pacjentów. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa, Narodowy Fundusz Zdrowia poszerzył w marcu możliwość realizacji świadczeń w ramach refundacji przez NFZ. Już dziś teleporad medycznych w ramach posiadanego kontraktu mogą świadczyć: lekarze, pielęgniarki i położne POZ; lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, czy psychiatrzy. Chodź obecna sytuacja pod kątem organizacji pracy gabinetów lekarskich, zaskoczyła wiele osób, to należy podkreślić, że samo zorganizowanie teleporad lekarskich nie jest skomplikowane i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dzięki dofinansowaniu NFZ na zakup oprogramowania do teleporad (przeczytaj rozporządzenie) możesz zorganizować udzielanie świadczeń telemedycznych, nie wydając znaczących środków finansowych.

 

Zgodnie z Zarządzeniem nr 27/2020/DEF z dnia 28 lutego br. opublikowanym przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, świadczeniodawcy posiadający w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. ważną umowę na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) mogą wystąpić do NFZ o dofinansowanie informatyzacji swoich placówek medycznych. Kwota udzielonego wsparcia wynosi 80% poniesionych nakładów w kwocie nieprzekraczającej 6504 zł netto. Oznacza to, że świadczeniodawca może ubiegać się o uzyskanie zwrotu poniesionych wydatków do kwoty aż 5203,50 zł! Łączna pula udzielanej pomocy to 58,7 mln zł do końca roku. Co ważne, naniesiona w marcu poprawka do rozporządzenia umożliwia na otrzymanie dofinansowania na udzielanie porad lekarskich w warunkach ambulatoryjnych na odległość przy użyciu systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Należy jednak pamiętać, że wydatki muszą być poniesione przez POZ przed złożeniem wniosku o dofinansowane. Z kolei sam wniosek musi być złożony do końca roku we właściwym oddziale NFZ.

 

Jak uzyskać dofinansowanie

 

 1. Zamów program do teleporad MedFile lub skontaktuj się z naszym konsultantem, który pomoże wybrać Ci najbardziej odpowiadający pakiet.
 2. Najpóźniej do 31 grudnia 2020 roku złóż we właściwym Oddziale NFZ wniosek o udzielenie dofinansowania.

 

Pamiętaj, że:

 

 1. Wniosek do oddziału NFZ możesz złożyć tylko do końca roku, a ich rozpatrywanie odbywa się według kolejności zgłoszeń.
 2. Dofinansowanie jest przyznawane tylko do wyczerpania środków, przyznanych poszczególnemu oddziałowi NFZ.

 

Zakup oprogramowanie do teleporad

 

Dlaczego warto prowadzić teleporady lekarskie?

 

dlaczego warto prowadzić teleporady lekarskie

 

Wprowadź teleporady do swojej placówki medycznej. Dzięki platformie do teleporad haloDoctor, która jest integralną częścią programu do gabinetów lekarskich MedFile, będziesz mógł realizować świadczenia medyczne bez względu na warunki. Dzięki naszemu 16-letniemu doświadczeniu w tworzeniu zaawansowanych oprogramowań dla branży medycznej, możemy zaoferować łatwy w integracji program do gabinetu medycznego z możliwością szybkiego uruchomienia teleporad. Dlaczego warto uruchomić świadczenia telemedyczne w haloDoctor?

 

 • Teleporady to główne rozwiązanie wspierane przez NFZ – według najnowszych rozporządzeń, teleporady powinny być podstawową formą udzielania świadczenia podczas zagrożenia epidemicznego.
 • Bezpieczeństwo – są one bezpieczne dla pacjentów i lekarzy, ponieważ nie wymagają kontaktu osobistego.
 • Swoboda realizacji świadczenia – możesz realizować świadczenie medyczne, będąc w dowolnym miejscu.
 • Łatwość korzystania – obsługa programu jest szybka i intuicyjna, jeśli jednak będziesz potrzebować pomocy, nasz zespół konsultantów dostępny jest przez całą dobę.
 • Elektroniczna dokumentacja medyczna – podczas teleporady możesz zarówno wystawić pacjentowi niezbędne dokumenty (np. eReceptę, eZwolnienie), jak i otrzymać od pacjenta do konsultacji jego dokumentację badań diagnostycznych.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy – udzielając świadczeń telemedycznych, jesteś w stanie obsłużyć większą liczbę pacjentów. To również duża korzyść dla nich, ponieważ dzięki temu zyskują szybką pomoc specjalisty, nie wychodząc z domu.
 • Płynność funkcjonowania placówki – niezależnie od sytuacji na zewnątrz, dzięki teleporadom możesz świadczyć usługi w nieprzerwany sposób, mimo pandemii COVID-19.
 • Zdalne wdrożenie usług – zapewnimy Ci pełną pomoc przy wdrożeniu rozwiązania do Twojego gabinetu medycznego.
 • Bezpieczeństwo – nasze rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych i transmisji prowadzonej teleporady.

 

Zadbaj o zdrowie pacjentów i funkcjonowanie placówki medycznej

 

Dzięki 80% dofinansowaniu ze strony NFZ na zakup oprogramowania do teleporad rozpoczniesz świadczenie usług, nie ponosząc dużych wydatków. Telemedycyna to idealne rozwiązanie dla:

 

 • Przychodni POZ i NZOZ
 • Poradni specjalistycznych AOS
 • Szpitali prywatnych i publicznych
 • Klinik medycyny estetycznej
 • Gabinetów fizjoterapeutycznych
 • Poradni psychiatrycznych i psychologicznych

 

Teleporady stanowią skuteczną alternatywę dla tradycyjnych wizyt w przychodniach. Prawie 80% spraw można rozwiązać przy użyciu konsultacji lekarskiej online. To idealne rozwiązanie nie tylko w czasie epidemii COVID-19. Świadczenia telemedyczne sprawdzają się w szczególności wśród:

 

 • Seniorów
 • Osób przewlekle chorych
 • Osób potrzebujących przedłużenia recepty
 • Pacjentów poszukujących lekarza specjalisty
 • Mieszkańców małych miejscowości
 • Kobiet w ciąży

 

Poznaj telemedycynę

 

MedFile + haloDoctor to mnogość rozwiązań i prostota użytkowania

 

Program do gabinetów lekarskich MedFile z dostępem do platformy teleporad haloDoctor to kompleksowe rozwiązanie dla Twojego gabinetu lekarskiego. Udostępnisz w nim możliwość rejestracji online zarówno dla wizyt stacjonarnych, jak i teleporad. Znajdziesz w nim również wystandaryzowaną kartę pacjenta, możliwość wystawiania eRecept zgodnie z wytycznymi NFZ, czy moduły powiadomień. W haloDoctor zyskasz możliwość prowadzenia teleporad za pomocą telekonsultacji, wideo rozmowy oraz chatu. Ponadto nasze oprogramowanie pozwoli Ci podczas teleporady:

 

 • Wystawić eReceptę i eZwolnienie
 • Otrzymać i przesyłać dokumentację medyczną pacjenta
 • Stworzyć kalendarz wizyt
 • Obsługiwać płatności za pomocą PayU
 • Prowadzić kartotekę pacjenta
 • Tworzyć przypominajki o zażywaniu leków

 

Teleporady w haloDoctor to zmniejszenie kosztów konsultacji przy jednoczesnej możliwości stałego monitorowania zdrowia pacjentów. Nie musisz zatrudniać informatyka lub mieć wiedzę programistyczną. Program jest prosty w konfiguracji, a w razie problemów pomoże Ci zespół naszych ekspertów. Dzięki czemu zwiększysz liczbę realizowanych wizyt i swoich przychodów.

 

Zakup oprogramowanie z dofinansowaniem NFZ!

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
*migracja gratis
sale