Jak chronić się przed cyberprzestępcami.

W sieci krążą fałszywe e-maile oraz sms przekierowujące do fałszywych stron, sa to w wiekszości przypadków ataki phishingowe, w których oszuści podszywają się pod różne firmy w celu wyłudzenia poufnych informacji i danych osobowych (loginy, hasła, certyfikaty i inne poufne dane). Poniżej przedstawiamy kilka istotnych wskazówek, które pomogą Wam uniknąć wpadnięcia w sidła oszustów:

 Nie podawaj nikomu swoich haseł i danych logowania. Pracownicy Medfile nie pytają nigdy w wiadomości mailowej czy SMS o poufne dane takie jak hasła do logowania. Nie prosimy także o przesłanie certyfikatów, haseł, kluczy mailem.

Zachowajcie czujność: Bądźcie świadomi i czujni wobec nieznanych wiadomości e-mail, SMS-ów lub komunikatów. Oszuści często podszywają się pod znane instytucje finansowe, sklepy internetowe lub inne popularne serwisy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, dokładnie sprawdźcie nadawcę, adres e-mail lub numer telefon, a najlepiej skontaktujcie się z konkretną firmą. 

Nie podawajcie poufnych informacji: Pamiętajcie, że żadna wiarygodna firma nie będzie prosić Was o podanie poufnych informacji, takich jak hasła, numery kart kredytowych, przesyłanie plików czy dane logowania, drogą elektroniczną. Niezależnie od tego, jak przekonująca wydaje się prośba, nigdy nie ujawniajcie swoich danych osobowych.

Sprawdzajcie adresy URL: Zanim klikniecie w link zawarty w wiadomości e-mail bądź sms, sprawdźcie go dokładnie. Upewnijcie się, że prowadzi on do prawidłowej strony internetowej. Oszuści często stosują podobne adresy URL, które wyglądają wiarygodnie, ale są podstawione.

Aktualizujcie oprogramowanie i zabezpieczenia: Regularnie aktualizujcie oprogramowanie na swoich urządzeniach oraz używajcie aktualnych programów antywirusowych i zaporowych. To pomoże Wam zminimalizować ryzyko ataków phishingowych i innych zagrożeń.

Pamiętajcie, że Wasze bezpieczeństwo i ochrona danych są dla nas najważniejsze. Dlatego wciąż pracujemy nad wdrażaniem dodatkowych środków bezpieczeństwa, aby zapewnić Wam spokojne korzystanie z naszych usług.

W przypadku wątpliwości: skontaktuj się ze swoim opiekunem w Medfile.

Dziękujemy za Waszą uwagę i rozwagę w obliczu potencjalnych zagrożeń.

Z poważaniem,
Zespół ds. Bezpieczeństwa

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Cyberbezpieczeństwo.
Medfile nie wysyła wiadomości mailowych oraz SMS z prośbą o podanie haseł logowania.

Prosimy o zachowanie ostrożności. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z Państwa opiekunem lub przesłanie informacji na: [email protected]