BioStat® w gronie Centrów Badawczo-Rozwojowych

Spółka BioStat® - twórca oprogramowania Medfile® - stała się częścią wąskiego grona komercyjnych jednostek naukowych działających jako Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR), na podstawie decyzji Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.

Główne zadania Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® opierają się na wsparciu sektorów: farmacji, medycyny, rozwojowych firm produkcyjnych oraz IT. Specjaliści BioStat® wspomagają liczne projekty w zakresie realizacji badań naukowych jak i przełożeniu ich wyników na efekty gospodarcze. Dr Sebastian Musioł – ekspert ds. metodologii w spółce BioStat® dodaje, że: „Przedsiębiorstwa poszukują technologii i innowacji, które da się skomercjalizować. Badania, (…) mają dla firm sens, o ile można ich badań wykorzystać w praktyce gospodarczej. Prace badawczo-rozwojowe mają przynosić konkretne korzyści.”

Rozwój nowych technologii, wdrażanie wynalazków oraz ulepszanie jakości istniejących już produktów w branży medyczno-farmaceutycznej przebiega na zasadzie efektywnej współpracy z ośrodkami naukowymi, jak i liderami biznesowymi. Są to m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Śląski Uniwersytet Medyczny, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polska Akademia Nauk, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Collegium Medicum w Bydgoszczy, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Pfizer, Polpharma, Roche, Johnson & Johnson, czy Chiesi.

Eksperci BioStat® tworzą i rozwijają aplikacje oraz oprogramowanie, usprawniające procesy badań klinicznych i przedklinicznych oraz wspierające postęp cyfryzacji w ochronie zdrowia. Dzięki temu BioStat® ma rzeczywisty wpływ na wzrost standardów usług w polskim sektorze medycznym. Optymalizując procesy komunikacji oraz działań pomiędzy jednostkami uczestniczącymi w badaniach i zadaniach administracyjnych ochrony zdrowia, BioStat® przyczynia się do obniżenia kosztów badań klinicznych.

Dr Monika Kurpanik - BioStat® dyrektor ds. badań dodaje także, że BioStat® łączy kompetencje agencji badawczej i software house: (…) Wdrożone rozwiązania usprawniają na przykład pracę i redukują czas poświęcony przez specjalistów na zadania administracyjne. Ma to realne przełożenie na dostępność opieki zdrowotnej dla pacjenta.”  

Przyszłość Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat®t wiąże się z jak najlepszym wykorzystaniem potencjału wiedzy, doświadczenia ekspertów, zasobów intelektualnych i możliwości technologicznych do tworzenia nowatorskich rozwiązań w branży medyczno-farmaceutycznej oraz wzrostu jakości badań i bezpieczeństwa produktów stosowanych w terapii. Wraz ze stałą odpowiedzią na zapotrzebowanie polskiego przedsiębiorcy dostosowujemy się do potrzeb polskiego rynku poprawiając jego konkurencyjność i jakość produktów.

--

I Ty możesz już dziś dołączyć do grona naszych klientów - przetestuj Medfile® - jesteśmy do Twojej dyspozycji:

[email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
sale