Drug Assistant — całkowicie nowe udogodnienie w Medfile

Drug assistant

 

Poznaj nową funkcjonalność w systemie — Asystent ds. leków

Program Medfile® nie przestaje zaskakiwać swoich użytkowników i na bieżąco wprowadzana do systemu całkowicie nowe funkcjonalności. Mowa tutaj o „Drug Assistant”, czyli o nowym narzędziu, które w programie do prowadzenia dokumentacji medycznej, pomaga lekarzom, pielęgniarkom lub innym pracownikom opieki medycznej w wystawianiu e-Recept i zarządzaniu informacjami dotyczącymi leków.

Chcesz dowiedzieć się więcej o drug assistant? Przeczytaj do końca, aby przekonać się, w jak znacznym stopniu możesz poprawić komfort swojej pracy oraz dodatkowo ją przyspieszyć.

 

Czym tak naprawdę jest Drug Assistant (DA)?

DA to autorski algorytm wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji, którego celem wspomaganie procesu wystawiania recept. Aktualnie sugeruje on inne leki, powiązane w jakiś sposób z pierwszym wybranym. W praktyce po wybraniu pierwszego leku, DA próbuje zgadnąć jaki lek może chcieć przepisać lekarz. Przykładowo, jeżeli pierwszym lekiem będzie antybiotyk, to może zostać zasugerowany lek osłonowy. Aktualnie DA jest w wersji testowej i udostępniamy tylko ułamek jego możliwości, oczekując na dobry odbiór przez użytkowników.

 

Korzystaj z nowo wprowadzanych funkcji w Medfile®

Oto kilka kluczowych aspektów, jakie oferuje funkcja Drug Assistant w połączeniu z funkcjonalnościami systemu:

 

  • Baza leków

Medfile® zawiera obszerną bazę danych leków, która posiada informacje o różnych preparatach, ich dawkowaniu, ilości tabletek w opakowaniu czy ml/mg dostępnych w fiolce. Lekarze mogą korzystać funkcji Drug Assistant, aby wybierać odpowiednie leki dla pacjentów, szczególnie w przypadku, kiedy zachodzi potrzeba wpisania więcej niż jednego preparatu.

 

  • Przepisywanie leków

Medfile® pozwala lekarzom na elektronicznie przepisywanie leków za pośrednictwem e-Recepty. To rozwiązanie eliminuje błędy wynikające z nieczytelnych recept lub zapisów. Lekarz może wybrać lek z bazy danych, ustawić dawkowanie i wypisać receptę w kilku szybkich krokach. 

 

  • Skrócenie czasu pracy

Automatyzacja procesów związanych z przepisywaniem leków i zarządzaniem nimi może znacząco skrócić czas pracy personelu medycznego, pozwalając im skupić się na opiece nad pacjentami. Dzięki Drug Assistant wypisywanie recepty w programie stanie się jeszcze bardziej intuicyjne. To nic innego jak poprawa opieki zdrowotnej.

 

Dla kogo dedykowana jest funkcja Drug Assistant w Medfile®?

Drug Assistant, to narzędzie wspierające obecnie wybór leków w receptach. Może być wykorzystywane przez lekarzy różnych specjalności, takich, jak interniści, kardiolodzy, psychiatrzy, pediatrzy, chirurdzy i inni. Narzędzie te z pewnością przyspieszy i ulepszy ich pracę.

 

Zastanawiasz się czy warto? Spróbuj.

Asystent ds. leków jest dodatkiem który usprawnia pracę i który zawsze można wyłączyć.

 

Drug Assistant w Medfile

 

Opcja jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników Medfile®. Załóż konto w Medfile® https://www.medfile.pl/rejestracja bądź skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e-mailowo [email protected].
Czekamy na kontakt właśnie od Ciebie!

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 10.12.2023
- 30% na licencję
kod: Mikolaj
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku