home
|
Baza wiedzy
|
Integracje
|
ZnanyLekarz już dostępny w Medfile®

ZnanyLekarz już dostępny w Medfile®

Te dwie integracje są kolejnym krokiem w kierunku optymalizacji czasu pracy, usprawnieniem, dzięki któremu w jednym narzędziu znajdują się wszystkie niezbędne funkcje.

arrow ZnanyLekarz – kolejne integracje dostępne dla lekarzy
arrow Integracja z poziomu Medfile® w kilku krokach
arrow Integruj Kalendarz Google z Medfile®

 

ZnanyLekarz – kolejne integracje dostępne dla lekarzy

Jeden Kalendarz w twoim gabinecie juz dostępny!
Wszystkie funkcje – jeden program Medfile®. To idea, zgodnie z którą rozwijamy nasz program do elektronicznej dokumentacji medycznej. Znając potrzeby naszych użytkowników oraz mając świadomość jak potężnym i przydatnym narzędziem, jest ZnanyLekarz logo nawiązaliśmy współpracę, czego efektem jest już widoczna integracja dwukierunkowa. Transfer danych pomiędzy aplikacjami jest płynny. 

 

Ważne! Integracja z platformą ZnanyLekarz jest dwukierunkowa, co oznacza, że wszystkie rejestracje, jakie zostały zrobione w tej aplikacji są rejestrowane również w Medfile®. Zmiany, jakie zostaną wprowadzone w aplikacji Medfile® (zmiany w grafiku dostępnych godzin oraz nowe rejestracje) będą wysyłane do Znanego Lekarza. To znaczne ułatwienie, dzięki któremu lekarz nie musi już wybierać, z jakiego kalendarza korzystać.

 

Zobacz także: Integracje

 

Integracja z poziomu Medfile® w kilku krokach


Integracji kont na platformie ZnanyLekarz oraz Medfile® można dokonać samodzielnie. Szybkie połączenie zapewnia intuicyjność naszego oprogramowania do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Wystarczy, że lekarz zaloguje się do programu i z poziomu zakładki „Moje Konto” wybierze kafelkę „Znany Lekarz”. Program przeniesie użytkownika do ustawień integracji. Otrzymane od Opiekuna z platformy ZnanyLekarz klucz API (Client Id) oraz hasło API (Client Secret) pozwolą się zalogować i rozpocząć proces integracji.

Integrując się na platformach ZnanyLekarz i aplikacji Medfile® można łączyć konta pracowników medycznych (lekarzy, fizjoterapeutów, położne i innych), gabinety i usługi. Proces integracji działa na zasadzie przypisania gabinetu do konkretnego lekarza lub innej osoby wykonującej usługi medyczne. Zakończony proces połączenia kont i przypisywania gabinetów należy zatwierdzić kliknięciem w polecenie „Integruj”. 

Usługi świadczone na rzecz pacjentów można zintegrować automatycznie (program sam uzupełni brakujące usługi) lub wybrać z rozwijanej listy te, które specjalista chce aby były widoczne w grafiku platformy ZnanyLekarz. Po zatwierdzeniu integracji pojawi się komunikat o przypisaniu usług. Program do gabinetu umożliwia również przeniesienie obecnych wizyt w grafiku na platformie ZnanyLekarz do kalendarza Medfile®. Proces trwa dwie minuty. Wizyty przepisane odznaczają się w programie do gabinetu innym kolorem, dzięki czemu wiadomo, że są to wizyty umówione przez platformę ZnanyLekarz.

 

Integruj Kalendarz Google z Medfile®


Druga integracja, jaka dzieje się w aplikacji Medfile® dotyczy Kalendarza Google. Jest to integracja jednokierunkowa, która polega na synchronizacji kalendarza Medfile® z dowolnym kalendarzem tego serwisu. Oznacza to, że wizyty, jakie zostały zarejestrowane w Medfile® będą widoczne w kalendarzu Google. W celu poprawnego wyświetlania tej funkcji należy posiadać konto Google z aktywnym kalendarzem.

 

Podsumowując:

  1. Medfile® to oprogramowanie, które służy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Mamy możliwość importu dotychczasowej bazy danych, posiadamy integrację z NFZ (Platforma P1 – r-recepty, e-skierowania), e-ZLA, dedykowane karty wizyty, kody ICD-9, ICD-10, ICF, elektroniczny podpis pacjenta, aplikacje mobilne.
  2. Medfile® posiada rozbudowany moduł służący do promocji i marketingu usług, dzięki własnym rozwiązaniom takim jak darmowa strona www i katalog gabinetów czy rejestracja pacjentów online 24/7 wraz z systemem przypominania o wizytach.
  3. Medfile® jest zintegrowany z aplikacjami takimi jak ZnanyLekarz czy kalendarz Google (wkrótce dostępne), dzięki czemu dotychczasowe źródła informacji o wizytach dostępne są z poziomu jednego miejsca.
  4. Medfile® rozwija się mocno w kierunku Telemedycyny z centrum zamawiania wizyt online, co umożliwi rozwinięcie portfolio przychodni i gabinetów.
  5. Warto wybrać program, który oprócz EDM posiada funkcje promocyjno-marketingowe. Warto zatem wybrać Medfile®.

Przypomnijmy, iż z dniem 1 stycznia 2019 r. planowano wprowadzić obowiązek elektronicznej dokumentacji medycznej. Aktem prawnym regulującym te kwestie jest ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Ustawa ta w art. 30 ust. 1 odwołuje się do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. Natomiast definicję elektronicznej dokumentacji medycznej wyjaśnia ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia. 

Dla przypomnienia według ustawy elektroniczna dokumentacja medyczna to dokumenty wytworzone w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP:

a) umożliwiające usługobiorcy uzyskanie od usługodawcy świadczenia opieki zdrowotnej określonego rodzaju, z wyłączeniem zleceń na wyroby medyczne,

b) określone w przepisach wydanych na podstawie art. 13a;

 

11 grudnia 2018 r. Minister Zdrowia podpisał rozporządzenie, na mocy którego uchylono §10a załącznika do rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (dalej: OWU). Nie zmienia to jednak faktu, iż EDM będzie powszechnie obowiązkowy i warto już dziś się do tego przygotować. Należy nadmienić, iż dokumentację w formie elektronicznej wiele gabinetów i placówek fizjoterapeutycznych prowadzi już od kilku lat. Sposoby jej prowadzenia wyznacza wspomniane wyżej rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. (Dz. U.2015.2069). Dokument odnosi się do prowadzenia dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej, dla tej drugiej określa warunki i specyfikę pracy w oparciu o narzędzia informatyczne.

 

Zobacz jak szybko zintegrować swoje konto Medfile® z portalem ZnanyLekarz:

- Medfile® - Program do prowadzenia dla praktyki lekarskiej (strona www)

- ZnanyLekarz - Moje konto - Ustawienie integracji i przeniesienia wizyt do Medfile® (instrukcja)

 

Umów się na bezpłatną prezentację systemu: [email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629.

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Promocja
*do 26.07.2024
-40% na licencję
kod: lato40
w przypadku płatności miesięcznej
Promocja
*do 26.07.2024
- 40% na licencję
kod: latodlaciebie
Umów się na prezentację
Szukasz lekarza
w swojej okolicy?
e-Wizyta z e-Receptą
o każdej porze dnia i nocy
Przejdź do wyszukiwarki