Zmiany w Medfile® w roku 2020 i 2021!

Rok 2020 obfitował wzrostem zmian w Medfile®. W trosce o  bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów w czasie pandemii Medfile „zaopatrzył się” w e-Recepty, przedpłaty online czy e-Wizyty haloDoctor. A to nie wszystko… 

Co udało nam się zrobić ?

haloDoctor/Telemedycyna

Platforma do umawiania e-Wizyt (wizyt telemedycznych) dla pacjentów oraz dodatek do Medfile ® pozwalający na przeprowadzenie wizyty za pomocą czat oraz wideo. haloDoctor zapewnił bezpieczeństwo konsultacji medycznych w dobie pandemii, a dzięki zdalnym wizytom zaspokoił potrzeby pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia zachęcają do porad telemedycznych z powodu pandemii koronowirusa a haloDoctor to jedno z narzędzi dające szerokie możliwości w zakresie przeprowadzenia e-Wizyty. Sprawdź jak działa haloDoctor.


e-Recepty

Z początkiem roku w dniu obowiązkowej e-Recepty (8 stycznia) Medfile® bez komplikacji wystawiał e-Recepty RP oraz RPW, chwilę później również Receptury własne, Pro familia oraz Pro auctore. 
Wizualnie przedstawiona została wersja papierowej e-Recepty – tak by każdy lekarz odnalazł się w nowej sytuacji. 
To nie wszystko! e-Recepty zostały również wyposażone w perfekcyjny kalkulator pozwalający obliczyć ilość substancji czynnej w lekach odurzających i psychotropowych. 


Zapytaj lekarza

Bezpłatne pytania dotyczące zdrowia zadawane przez pacjentów do profesjonalistów wykorzystujących Medfile®. Dzięki uzyskanej odpowiedzi autor pytania wchodzi w wstępną relację z specjalistą u którego może odbyć później konsultację. 
 

Przedpłaty online

Możliwość opłacenia wizyty stacjonarnej jak i e-Wizyty jeszcze przed jej rozpoczęciem. Medfile® przedstawia na bieżąco status płatności. Pełna komunikacja z platformą PayU pozwala na pobieranie oraz dokonanie zwrotów opłat za wizytę. 

 

Raporty

Rożne rodzaju statystyki pozwalające podsumować dany dzień/ tydzień/ miesiąc prowadzony w Medfile®. 
 

API e-Zdrowie

Zestaw narzędzi do integracji zewnętrznego oprogramowania z dodatkami e-Zdrowie takimi jak e-Recepty, e-Zwolnienia, e-Skierowania, eWUŚ. Do integracji z medconnet (haloDoctor) udostępnione odrębne API, które obejmuje czat, wideo i audio.

eWUŚ

Przedstawienie dodatkowych informacji o pacjencie: informacja o kwarantannie i izolacji. 
 

Medonet i usługi polecane

Tysiące artykułów dostępnych w serwisie Medonet zostało wzbogaconych o rejestrację online specjalistów wykorzystujących haloDoctor w swojej codziennej pracy na specjalistyczne usługi medyczne.
 

e-Skierowania

Z końcem roku pojawiła się możliwość wystawienia e-Skierowania do poradni specjalistycznej / pracowni diagnostycznej czy na pobyt w szpitalu oraz skierowanie na szczepienie np.: COVID – 19. Automatyczne uzupełnianie danych świadczeniodawcy i pacjenta pozwala na szybkie generowanie e-Skierowania i wysyłanie do Platformy P1. 
 

Podpis dokumentacji ZUS

Ostatniego dnia roku Medfile® „przywitał” elektronicznie podpisaną dokumentację medyczną za pomocą certyfikatu ZUS a wydruk dokumentacji zawiera odpowiednią sygnaturę.
 


To wszystko ? Nie, to tylko część zmian które dostarczył Medfile® swoim użytkownikom. Dbając o rozwój merytoryczny, techniczny i funkcjonalny udało się stworzyć uprawnienia formularzy oraz kart wizyt, przedstawienie statusu wizyt opłaconych, wysyłka automatycznych dokumentów MedSign podczas rejestracji online, widget rejestracji online z podziałem na różne lokalizację placówek oraz wiele innych rozwiązań takich jak integracja z RPWDL ( Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą) których potrzeba w obsłudze placówki medycznej.


Rok 2020 okazał się bogaty w rozwój Medfile® a 2021 zapowiada się równie ciekawie, załóż konto i sprawdź jak działamy. 

Już teraz planujemy

 

  • Wzbogacić działanie e-Recepty oraz e-Skierowania np.: dla pacjentów bez numeru PESEL,
  • Integracja z badaniami laboratoryjnymi,
  • Portal pacjenta pozwalający na pełną komunikację lekarz – pacjent,
  • Weryfikacja pacjenta za pomocą platformy ZUS,
  • Obecny kalendarz zastąpi mechanizm powiadomień oraz kalendarz dynamiczny,
  • Rozwój komunikacji P1 ( e-Zdrowie) w zakresie e-Zgody, Zdarzeń medycznych,
  • Kompleksowe przystosowanie EDM (m.in uwagi do pacjenta, uwagi do konkretnej wizyty),
  • Modyfikacje rejestracji online w oparciu o nowe przepisy prawa.
  • Zdarzenia medyczne.

Chętnie opowiemy Ci więcej. Skontaktuj się z nami za pomocą [email protected] bądź 530 000 808
 

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 30.04.2024
- 30% na licencję
kod: 30taniej
Umów się na prezentację