Aktualizacje i zmiany

Medfile po aktualizacjach w marcu oraz kwietniu

arrow Kalkulatory medyczne ułatwią pracę wielu specjalistów
arrow haloDoctor Free i integracja ze ZnanyLekarz
arrow Dodany adres lokalizacji na widgecie rejestracji online wg lokalizacji
arrow Integracja z badaniami laboratoryjnymi już dostępna
arrow Dodanie edytora do tworzenia i edycji notatek w kalendarzu
arrow Historia zmian pól dotyczących adresu pacjenta
arrow Dodanie dużej liczby instrukcji do oprogramowania Medfile®
arrow Dodanie kolejnego elementu do wydruku kart wizyt
arrow MedSign — dodanie ustawień
arrow Zmiany w wyszukiwarkach halodoctor.pl oraz medfile.pl/gabinety
arrow Kwietniowe refundacje
arrow Zmiany w zakresie drukowania wizyt i kodów recepty
arrow Rachunki - szukanie wg kontrahenta
arrow Terminal płatniczy ‑ integracja terminala płatniczego oraz kilku terminali

Medfile po aktualizacjach w marcu oraz kwietniu

 

Oprogramowanie medyczne Medfile® w pierwszych dwóch wiosennych miesiącach wprowadziło do systemu wiele nowości. Również ogrom funkcjonalności działających już od lat, został zmodernizowany. Jesteś ciekaw, co zmieniło się w naszym systemie w marcu oraz kwietniu? Zostań do końca i przekonaj się sam.

 

Kalkulatory medyczne ułatwią pracę wielu specjalistów

 

Kalkulatory medyczne

 

Cały nasz zespół w ostatnich miesiącach pracował nad tym, aby wprowadzić jak najwięcej kalkulatorów medycznych do systemu. W marcu oraz kwietniu udało nam się uzupełnić zakładkę poświęconą kalkulatorom medycznym, aż o sześć nowych pozycji. Już teraz użytkownicy Medfile®, mogą korzystać z kalkulatorów medycznych, takich, jak:

 

Jednak już teraz możemy Cię zapewnić, że to nie wszystkie kalkulatory medyczne. Na bieżąco, podczas następnych aktualizacji systemu, będziemy wprowadzać do Medfile® kolejne kalkulatory. Śledź na bieżąco nasze aktualności, aby ich nie przegapić.

 

haloDoctor Free i integracja ze ZnanyLekarz

Kolejnym udogodnieniem dla naszych obecnych oraz przyszłych użytkowników pakietu haloDoctor Free, jest z pewnością darmowa integracja z platformą ZnanyLekarz. Już teraz we wszystkich darmowych kontach haloDoctor, użytkownicy mogą korzystać z szybkiej oraz bezproblemowej integracji ze ZnanymLekarzem.

 

Dodany adres lokalizacji na widgecie rejestracji online wg lokalizacji

 

Widget rejestracji online według lokalizacji

 

Lekkiej modyfikacji uległ również widget rejestracji online według lokalizacji. Obecnie, dodaliśmy przy specjaliście informację o jego adresie lokalizacji. Dzięki temu pacjent nie będzie miał wątpliwości, w jakim gabinecie specjalista stacjonuje.

 

Integracja z badaniami laboratoryjnymi już dostępna

 

Badania laboratoryjne

 

Już teraz możesz rozpocząć testowanie diagnostyki w swojej placówce medycznej! Aby zacząć korzystać z diagnostyki, wystarczy, że wejdziesz do zakładki Badania laboratoryjne w naszym systemie i dodasz laboratorium, w którym chciałbyś przeprowadzać badania. Korzystaj również z możliwości wystawienia swoim pacjentom skierowań do laboratorium. Możesz tego dokonać bezpośrednio z karty wizyty danego pacjenta.

Integracja z badaniami laboratoryjnymi umożliwia szybkie przesyłanie próbek i zamawianie badań, co skraca czas oczekiwania na wyniki. Dzięki temu pacjenci mogą szybciej otrzymać diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie.

 

Dodanie edytora do tworzenia i edycji notatek w kalendarzu

 

Edytor notatek

 

Z perspektywy kalendarza zaktualizowaliśmy również notatki. Obecnie użytkownicy mogą korzystać z intuicyjnego edytora do tworzenia i edycji notatek. Każdy specjalista może wpisać dowolną treść i zmodyfikować ją według preferencji. Dodaj kolor, wytłuszczenie, wprowadź link, czy listę punktową. Korzystaj z edytora notatek, aby z perspektywy kalendarza poinformować wszystkich użytkowników o ważnej sprawie.

 

Historia zmian pól dotyczących adresu pacjenta

 

Historia zmian w adresie pacjenta

 

Kolejną funkcjonalność dodaliśmy z perspektywy edycji danych pacjenta. Obecnie każdy z użytkowników może sprawdzić historię zmian w adresie pacjenta. Dzięki temu wszystkie modyfikacje będą widoczne, niezależnie od tego, czy będzie to zmiana kraju, czy numeru domu.

 

Dodanie dużej liczby instrukcji do oprogramowania Medfile®

 

Pytajniki - instrukcje

 

W ostatnim czasie po całym oprogramowaniu Medfile® rozsialiśmy również różowe pytajniki. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego to zrobiliśmy — już śpieszymy z odpowiedzią. Po naciśnięciu w pytajnik zostaniesz przekierowany do instrukcji, która jest związana z daną zakładką lub funkcjonalnością w systemie.

Przykładowo w module powiadomienia e-mail - Użytkownik zostaje przekierowany do instrukcji poświęconej nawigacji w powiadomieniach email. To wszystko po to, aby ułatwić korzystanie z systemu, a w razie jakichkolwiek pytań ‑ rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Dodanie kolejnego elementu do wydruku kart wizyt

 

Drukowanie karty wizyty

 

Zmiany zaszły również z perspektywy wydruku karty wizyty. W tej sekcji dodaliśmy nowe pole, czyli adres świadczenia usługi. Możliwość wydrukowania karty wizyty jest korzystna zarówno dla specjalisty, jak i pacjenta. Lekarz może w dalszym ciągu prowadzić papierową dokumentację medyczną, z kolei pacjent ma możliwość, aby zabrać ze sobą wszystkie najważniejsze aspekty, które udało się ustalić i zdiagnozować podczas wizyty.

Dodatkowo poprawiliśmy również wygląd wydruku karty wizyty, w której specjalista zaznaczy checkboxem „Rozpoznania”. Po ostatniej aktualizacji drukuje się już nowa wersja karty wizyty

 

MedSign — dodanie ustawień

 

MedSign — dodanie ustawień

 

Dla użytkowników naszego systemu dotarliśmy również możliwość zarządzania sekcją „Przedstaw się” w formularzach MedSign. Już teraz z perspektywy zakładki MedSign można do nich przejść za pośrednictwem przycisku „Ustawienia”. Dzięki temu możemy wybrać wszystkie informacje, które pacjent będzie musiał uzupełnić na tablecie. Za pośrednictwem suwaków, możemy zaznaczyć wymagane dane, które pacjent będzie musiał wprowadzić. Dodatkowo możemy wpisać własny regulamin w formularzu metryczki.

 

Zmiany w wyszukiwarkach halodoctor.pl oraz medfile.pl/gabinety

 

Wyszukiwarka Medfile Gabinety

 

Podczas ostatnich miesięcy nasze wyszukiwarki, również uległy zmianie. Zarówno ta na haloDoctor, jak i na medfile.pl/gabinety. Umożliwiliśmy pacjentom oraz specjalistom szukanie w placówkach według ciągu tekstowego pól:

  • Nazwa placówki,
  • Specjalizacje użytkowników w placówkach,
  • Imiona + nazwiska użytkowników w placówkach.

 

Obecnie obie wyszukiwarki stanowią bardzo intuicyjny element naszych systemów. Wszystko po to, aby umożliwić pacjentom sprawną oraz szybką możliwość zapisania się do Ciebie na wizytę stacjonarną lub elektroniczną.

 

Kwietniowe refundacje

W trakcie ostatniej aktualizacji wprowadziliśmy do Medfile® również nowe wskazania refundacyjne, które zostały opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. Jeżeli Centrum e-Zdrowia wprowadza aktualizację danych refundacyjnych, nasz zespół na bieżąco wdraża je do systemu.

 

Zmiany w zakresie drukowania wizyt i kodów recepty

 

Drukowanie samego kodu e-Recepty

 

Kolejna zmiana, jaka zaszła w Medfile®, jest z perspektywy wydruku karty wizyty. Dodaliśmy możliwość wydrukowania samego kodu e-Recepty. Jeżeli podczas wizyty wystawiasz pacjentowi e-Receptę, masz możliwość za pośrednictwem przycisku „Drukuj stronę” zaznaczyć checkboxem tylko kody e-Recepty / e‑Skierowania, dzięki czemu wydrukujesz pacjentowi sam 4 cyfrowy kod e‑Recepty, jeśli Cię o niego poprosi.

 

Rachunki - szukanie wg kontrahenta

 

Szukanie dokumentu księgowego wystawionego na kontrahenta

 

Kolejne nowe udogodnienie, użytkownicy mogą zauważyć z perspektywy zakładki rachunki. Już teraz istnieje możliwość wyszukania dokumentu księgowego wystawionego na kontrahenta, bez względu na to, czy dokument posiada przypisanego pacjenta i kontrahenta jednocześnie.

Wystarczy, że w lupce wpiszemy nazwę kontrahenta oraz naciśniemy enter. Automatycznie pojawią się wszystkie dokumenty księgowe wystawione właśnie dla tego kontrahenta.

 

Terminal płatniczy ‑ integracja terminala płatniczego oraz kilku terminali

 

Integracja terminala płatniczego

 

Z perspektywy zakładki „Rachunki” podczas tworzenia dokumentu księgowego, mamy możliwość wyboru typu płatności. Jeżeli pacjent za naszą usługę będzie płacił gotówką ‑ z perspektywy listy rozwijanej możemy w szybki sposób wybrać odpowiednią kasę. Taka sama sytuacja występuje również w przypadku wyboru terminala płatniczego lub drukarki fiskalnej.

 

 

Wszystkie aktualizacje, które wprowadziliśmy do naszego systemu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, powstały z myślą o Tobie. Dodatkowo wiele z nich powstało z inicjatywy naszych klientów. Dlatego jeśli Ty masz pomysł na modernizację Medfile® ‑ skontaktuj się z nami!
Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 zarówno telefonicznie: (+48) 530 909 308, (+48) 537 208 703, jak i e-mailowo: [email protected].

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację