Medfile po aktualizacjach w październiku oraz listopadzie

Medfile po aktualizacjach w październiku oraz listopadzie

 

W ciągu ostatnich dwóch jesiennych miesięcy pracownicy oprogramowania medycznego Medfile® nie próżnowali i na bieżąco wprowadzali do systemu nowe aktualizacje oraz udogodnienia dla użytkowników. Jesteś ciekaw, co uległo zmianie? Zapoznaj się do końca z najnowszych blogiem, aby być na bieżąco z wszystkimi ostatnimi zmianami w systemie.

 

Nowe ustawienia w kalendarzu

 

Kalendarz - informacje o specjaliście

 

Nowe ustawienia w kalendarzu

 

Już teraz z perspektywy ustawień kalendarza za pośrednictwem suwaka, możesz aktywować nową funkcję ‑ „Informacje o specjaliście”. Dzięki niej w widoku dziennym kalendarza będą widoczne wprowadzone przez nas informacje o danym specjaliście. Nie wiesz, gdzie możesz je wprowadzić? Uzupełnij je w bardzo szybki sposób z perspektywy zakładki „Użytkownicy”.

 

Widget wg lokalizacji ‑ zmiany

 

Widget wg lokalizacji - zmiany

 

Zmiana zaszła również w widget’cie lokalizacji. Obecnie po wybraniu w widget'cie wg lokalizacji specjalizacji ‑ lista dostępnych placówek zostanie zawężona do listy, w której dana specjalizacja jest dostępna. Pozwoli to z pewnością na jeszcze sprawniejsze oraz szybsze dotarcie do specjalisty przez pacjenta.

 

Drug Assistant

 

Drug Assistant

 

Funkcja „Drug Assistant” w oprogramowaniu Medfile® jest ogromnym udogodnieniem dla lekarzy, którzy w swojej codziennej pracy wystawiają e-Recepty. Jest to nic innego, jak innowacyjny algorytm, który wykorzystuje zaawansowane technologie sztucznej inteligencji. Jego głównym celem jest ułatwianie procesu wystawiania recept lekarskich. Obecnie, po wybraniu pierwszego leku, algorytm próbuje zasugerować inne leki, które mogą być powiązane lub stosowane wraz z pierwszym lekiem.

 

Kopiowanie i dodawanie drugiej recepty w trakcie wystawiania pierwszej

 

Kopiowanie i dodawanie drugiej recepty w trakcie wystawiania pierwszej

 

W naszym oprogramowaniu dodaliśmy możliwość wystawienia kolejnej recepty bez konieczności powrotu do wizyty. Już teraz po naciśnięciu na „Dodaj nową e‑Receptę”, będziesz mógł przejść do wystawienia kolejnej recepty pacjentowi z tej samej wizyty. Kliknięcie przycisku spowoduje wyświetlenie widoku „Nowa recepta” z możliwością utworzenia nowej lub skopiowania historycznej recepty.

 

Przekierowanie e-mailowe per lokalizacji

 

Przekierowanie e-mailowe per lokalizacji

 

Zakładka powiadomienia e-mail, została również wyposażona w nowe udogodnienia. Użytkownik może wstawić przekierowania wiadomości e‑mail w zależności od lokalizacji placówki. Jest to szczególnie istotne dla dużych poradni medycznych, które posiadają siedziby w kilku lokalizacjach. Wybierając przekierowania według lokalizacji, możesz dodatkowo zastosować je dla wszystkich pracowników lub tylko dla nieuzupełnionych.

 

Dodanie filtru w raporcie

 

Dodanie filtru w raporcie

 

W zakładce raporty - „Przedpłaty online” dodaliśmy także widoczność płatności za wizyty, które zostały odwołane. Za pośrednictwem tej informacji użytkownicy będą w stanie jeszcze lepiej monitorować i zarządzać finansami oraz realizacją wizyt.

 

Kopiowanie rozpoznań do skierowań

 

Kopiowanie rozpoznań do skierowań

 

Wystawianie e-Skierowań nigdy nie było tak szybkie, jak teraz! Po uzupełnieniu rozpoznania na wizycie (w karcie wizyty) — automatycznie będą się one przenosiły do wystawianego na wizycie e-Skierowania. Dzięki tej funkcji będziesz musiał tylko raz uzupełnić rozpoznania kodami ICD-10, a nie będziesz musiał powtarzać już tej czynności przy wypisywaniu e-Skierowania.

 

Weryfikacja dwuetapowa

 

Weryfikacja dwuetapowa

 

Weryfikacja dwuskładnikowa to proces, który zapewnia podwójne zabezpieczenie podczas próby zalogowania się do systemu Medfile®. Polega on na wykorzystaniu wiadomości tekstowych (SMS) wysłanych na wybrany numer telefonu, aby potwierdzić tożsamość użytkownika. Ma to na celu ograniczenie dostępu do konta jedynie dla uprawnionych osób i zminimalizowanie ryzyka nieautoryzowanego dostępu.
Obecnie konto główne ma możliwość wyłączenia użytkownikom weryfikacji dwuetapowej, czyli konieczności potwierdzenia logowania kodem.

 

Poprawa wyglądu listy rezerwowej mobile

 

Poprawa wyglądu listy rezerwowej mobile

 

Podczas ostatnich aktualizacji został również poprawiony widok listy rezerwowej z perspektywy przeglądarki internetowej na telefonie. Obecnie wszystkie wprowadzane dane wyświetlają się w sposób bardziej przejrzysty, a wszystko po to, aby poprawić komfort pracy naszych specjalistów.

 

Aktualizacja funkcji w Medfile Free

 

Aktualizacja funkcji w Medfile Free

 

Subskrypcja Medfile Free została również zaktualizowane o nowe funkcjonalności. W darmowej wersji naszego oprogramowania możesz m.in. raportować zdarzenia medyczne, wystawiać e-Recepty czy L4 oraz uzyskać dostęp do integracji z Google Calendar. Po pełną ofertę odwiedź nasz cennik, aby dobrać subskrypcje pod Twoją praktykę lekarską.

 

Zarządzanie kategoriami w usługach

 

Zarządzanie kategoriami w usługach

 

W zakładce „Usługi” umożliwiliśmy użytkownikom możliwość edycji oraz zmiany kategorii lub podkategorii. Już teraz możesz do woli zmieniać, do jakiej kategorii przypisać daną kategorię/podkategorię.

 

Wskazania leków

 

Wskazania leków

 

Podczas wybierania leków w e-Recepcie dodaliśmy również (kolorem szarym) informacje odnośnie wskazaniach do leku. Dzięki poszerzeniu wyszukiwarki leków o tę funkcjonalność lekarz będzie mógł jeszcze w lepszym stopniu dobrać farmakoterapię pacjentowi.

 

Daty ważności certyfikatów

 

Daty ważności certyfikatów

 

Obecnie, po wgraniu certyfikatu ZUS w zakładce „Użytkownik P1”, pokazuje się data ważności certyfikatu, tak jak jest to w zakładce „e-Zwolnienia”. Zmiana ta z pewnością pomoże użytkownikom w pamiętaniu o kończącym się czasie ważności certyfikatu.

 

Uprawnienia do raportów Zdarzeń Medycznych

 

Uprawnienia do raportów Zdarzeń Medycznych

 

Umożliwiliśmy użytkownikom również możliwość nadania uprawnień innym użytkownikom do podglądu raportu Zdarzeń medycznych od innych użytkowników. Po aktywowaniu suwaka „Wszyscy użytkownicy” konkretny użytkownik otrzyma dostęp do raportu zdarzeń medycznych.

 

Wdrożenie teryt

 

Wdrożenie teryt w programie Medfile

 

W Medfile® został również wdrożony TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju) dla adresów pacjentów. Dzięki temu rozwiązaniu przykładowo: jeżeli jest podany cały adres, i zmienimy miasto, to kod ulicy się czyści, trzeba go ponownie podać.

 

Nowe źródło wizyty

 

Nowe źródło wizyty

 

Z perspektywy kalendarza zostało dodane nowego źródło wizyty ‑ „aplikacja mobilna”. Wszystko po to, aby móc zweryfikować, że wizyta została dodana przez aplikację mobilną. Funkcja ta z pewnością będzie pomocna w weryfikacji zapisu, czy dana wizyta została dodana z perspektywy kalendarza, czy aplikacji mobilnej.

 

Przekierowanie do formularza receptury

 

Przekierowanie do formularza receptury

 

Aktualizacji uległy również e-Recepty, już teraz w momencie zaznaczania  checkboxu „Receptura” wewnątrz e‑Recepty system pokaże od razu zapamiętane receptury. Pozwoli to naszym użytkownikom na jeszcze szybsze wystawianie dokumentów pacjentowi.

 

Przedstawienie specjalistów w usługach

 

Przedstawienie specjalistów w usługach

 

Dla właścicieli konta została odblokowana nowa funkcja, czyli możliwość odfiltrowania osób, które są przypisane do danej usługi. Dzięki temu rozwiązaniu w bardzo łatwy sposób będzie można daną usługę udostępnić tylko specjalistom, którzy ją realizują.

 

Instrukcja RPWDL

 

Instrukcja RPWDL

 

Z perspektywy zakładki “e-Zdrowie P1”udostępniliśmy użytkownikom również intuicyjną instrukcję w postaci filmiku, która ułatwi proces wypełniania wniosków RPWDL. Po naciśnięciu na „Zobacz instrukcję jak wygenerować certyfikaty”, zostaniemy automatycznie przekierowani do filmiku tłumaczącego cały ten proces krok po kroku.

 

Podpowiadanie leków na podstawie rozpoznań (ICD-10)

 

Rozpoznania w Medfile

 

Podpowiadanie leków na podstawie rozpoznań

 

Innowacyjne udogodnienie w Medfile®! Podczas uzupełniania karty wizyty, kluczową kwestią są rozpoznania, czyli kody ICD-10. Za pośrednictwem nowej funkcjonalności, program automatycznie będzie podpowiadał lek, który pasuje do wybranego rozpoznania w karcie leczenia. Dzięki temu rozwiązaniu lekarz automatycznie uzyska najczęściej przepisywany lek do tego rozpoznania. Podpowiadanie leków na podstawie kodów ICD-10 jeszcze bardziej przyśpieszy Twój czas pracy.

 

Dodanie przycisków do wystawienia recept recepturowych

 

Dodanie przycisków do wystawienia recept recepturowych

 

Podczas najnowszych aktualizacji dodaliśmy również użytkownikom możliwość przejścia do recepty recepturowej bezpośrednio z widoku „Nowa recepta” w karcie wizyty pacjenta. Ponownie, jest to kolejne udogodnienie, które pozwala lekarzom na jeszcze szybsze wystawienie e-Recept, w tym przypadku recepturowych.

 

Centrum powiadomień z podziałem na lokalizację

 

Centrum powiadomień z podziałem na lokalizację

 

W zakładce “Centrum powiadomień” również zaszły zmiany — został dodany podział ze względu na lokalizację. Klient ma teraz możliwość ustawić, z której lokalizacji wybrany użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia. Aktywujemy suwak „Ustawienia własne”, a następnie wybieramy odpowiednią lokalizację i przystępujemy do personalizacji powiadomień dla danej placówki.

 

Opis specjalisty wyświetlany w kalendarzu

 

Opis specjalisty wyświetlany w kalendarzu

 

Kolejna zmiana systemowa na pewno będzie atrakcyjna dla klientów, którzy chcieliby stworzyć własne notatki o specjalistach, które będą widoczne zawsze przy planowaniu wizyt. Już teraz możesz je dodać bezpośrednio z zakładki „Użytkownicy”.

 

Dodanie informacji kto usunął wizytę

 

Dodanie informacji kto usunął wizytę

 

Wyposażyliśmy również filtry w wizytach pacjenta o „Pokaż anulowane”, dzięki czemu użytkownik może szybko podejrzeć, w jaki sposób oraz z jakiej przyczyny wizyta została anulowana. Dodatkowo można zweryfikować, kto usunął wizytę.

 

Wiadomość SMS indywidualna z karty wizyty pacjenta

 

Wiadomość SMS indywidualna z karty wizyty pacjenta

 

Bezpośrednio z perspektywy kalendarza, po otwarciu wizyty, można wysłać bezpośrednią wiadomość SMS do pacjenta o dowolnej treści np.: dawkowanie leku czy zalecenia. Dzięki temu udogodnieniu nie trzeba przechodzić do innych miejsc w systemie, tylko można skontaktować się z pacjentem w trakcie wizyty.

 

Rysownik kot i pies

 

Rysownik kot i pies VetFile

 

W naszym programie został również dodany rysownik pies oraz kot, które w późniejszym czasie zostaną przeniesione do naszego nowego autorskiego oprogramowania VetFile, które dedykowane jest dla weterynarzy. Już teraz jednak możesz w formularzu wybrać rysownik pies/kot oraz przetestować jego działanie.

 

Potwierdzenie zmian w przydzielaniu usług do prowizji

 

Potwierdzenie zmian w przydzielaniu usług do prowizji

 

Już teraz możesz dokonać przypisywania usług w użytkowniku, za pośrednictwem dwóch przycisków ‑ „Przydziel widoczne” lub “Przydziel wszystkie”. Jeżeli będziemy pewni swojej decyzji, w komunikacie wyświetlanym przez program - „Na pewno chcesz przypisać widoczne usługi do tego użytkownika?”, należy wybrać przycisk potwierdzam.

 

Pokazanie kontrahentów w dokumentach

 

Pokazanie kontrahentów w dokumentach

 

Już teraz bezpośrednio z zakładki “Rachunki”, wyświetla się informacja o kontrahentach przy wystawionych dokumentach księgowych. Po kliknięciu kontrahenta przekieruje nas do możliwości jego edycji.

 

Chciałbyś również zaproponować zmianę w naszym programie? Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje! Zależy nam, aby każdemu użytkownikowi komfortowo korzystało się z Medfile®.
Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e‑mailowo [email protected] i zasugeruj nam modernizacje, które przyczyniłyby się do jeszcze bardziej intuicyjnego korzystania z systemu.

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku