Podsumowanie roku 2023 w Medfile

Podsumowanie roku 2023 w Medfile

 

Rok 2023 przyniósł w Medfile® bardzo dużo zmian. Nasi pracownicy z miesiąca na miesiąc wprowadzali do systemu nowe rozwiązania, dzięki którym praca naszych klientów stała się jeszcze bardziej przyjemna.
Chciałbyś dowiedzieć się o kilku najbardziej innowacyjnych udogodnieniach w systemie Medfile®? Przeczytaj do końca i zastanów się, czy wykorzystujesz je wszystkie w swojej codziennej pracy.

 

Poznaj 10 modernizacji systemu Medfile®, które miały miejsce w 2023 roku

 

Obsługa pacjentów za pomocą telefonii VoIP

 

Obsługa pacjentów za pomocą telefonii VoIP

 

Nasi klienci mogą już w pełni korzystać z VoIP w Medfile®. Nie wiesz jeszcze, czym ona jest? Telefonia VoIP, to nic innego jak telefonia internetowa. Mówiąc jeszcze prościej, jest to wykonywanie i odbieranie połączeń np.: za pomocą podpiętych słuchawek do komputera.
Jakie zalety można przypisać telefonii VoIP w Medfile®? Użytkownik może wykonać połączenie, klikając w numer pacjenta czy opiekuna prawnego. Dodatkowo można weryfikować billing połączeń przychodzących i wychodzących z ostatniego miesiąca, jak i dodawać notatki do połączeń.

 

Całkowicie nowa zakładka — Marketplace

 

Całkowicie nowa zakładka — Marketplace

 

Nie korzystałeś jeszcze z tej zakładki w systemie Medfile®? Pozwól, że wytłumaczymy Ci, na czym ona polega. Marketplace, to nic innego jak sklep dodatkowych usług Twojego oprogramowania.
Nie jesteś pewien czy dana funkcjonalność sprawdzi się w Twoim gabinecie? Wejdź w marketplace i aktywuj usługę na okres próbny - 14 dni. Po tym czasie podejmij decyzje czy dana funkcja jest dla Ciebie przydatna.

 

Przekierowania e-mail według lokalizacji

 

Przekierowania e-mail według lokalizacji

 

Twoja placówka posiada kilka oddziałów? Obecnie dla każdej posiadanej lokalizacji możesz przekierować wiadomości e-mail do specjalistów na inny adres e-mail. Dzięki takiej możliwości w zależności od lokalizacji, którą wybrał pacjent podczas zapisu, wiadomość e-mail trafi do recepcji odpowiedniego oddziału.
Jest to bardzo szybki sposób na poprawę komunikacji i szybki przepływ informacji,
Wybierając przekierowania według lokalizacji, możesz dodatkowo zastosować je dla wszystkich pracowników lub tylko dla nieuzupełnionych.

 

Pobieranie historii e‑Recept

 

Pobieranie historii e‑Recept

 

Z perspektywy wystawiania recept, zostało również dodane udogodnienie dla naszych użytkowników. Już teraz podczas wystawiania e-Recepty na leki odurzające, lekarz ma możliwość pobrania historii e-Recept pacjenta. Dodatkowo lekarz jest uprawniony do tego, aby poprosić pacjenta o nadanie uprawnień do dokumentacji medycznej, aby pobrać jego pełną historię leczenia.
Wszystko to ze względu na najnowsze ograniczenia, które weszły w życie 02.08.2023. Wobec których lekarz ma obowiązek sprawdzić historię e-Recept pacjenta przed przepisaniem środków odurzających lub psychotropowych.

 

Słownik usług

 

Słownik usług

 

Zakładka „Usługi” również została rozbudowana o nowe funkcjonalności. Obecnie podczas tworzenia nowej usługi pojawia się dodatkowe pole „Słownik usług”. Wybierając usługę ze słownika usług, mamy możliwość, aby pojawiła się ona na stronach: medfile.pl / gabinety oraz haloDoctor, gdzie jest wykorzystywany właśnie ten katalog usług do ich wyświetlania.
Warto pamiętać o tym, że jeśli użytkownik nie będzie miał wybranej usługi z katalogu, to na jego wizytówce w halodoctor.pl jego usługi nie będą widoczne.

 

Bezpieczne logowanie — Podwójna weryfikacja

 

Bezpieczne logowanie — Podwójna weryfikacja

 

Weryfikacja dwuskładnikowa to proces, który zapewnia podwójne zabezpieczenie podczas próby zalogowania się do systemu Medfile®. Dla klientów naszego oprogramowania została również aktywowana możliwość podwójnej autoryzacji za pośrednictwem wiadomości SMS. Jeśli zależy Ci na tym, aby dane Twoje, Twoich pracowników oraz pacjentów były dodatkowo chronione — wyposaż swój gabinet w podwójną weryfikację kodem SMS lub za pośrednictwem aplikacji Google Authenticator.
Obecnie konto główne ma dodatkowo możliwość wyłączenia użytkownikom weryfikacji dwuetapowej, czyli konieczności potwierdzenia logowania kodem.

 

Drug Assistant

Drug Assistant

 

Bardzo istotnym udogodnieniem dla lekarzy w oprogramowaniu Medfile®, jest funkcja „Drug Assistant”. Wykorzystywana ona jest podczas wystawiania e-Recept. Jest to nic innego, jak innowacyjny algorytm, który wykorzystuje zaawansowane technologie sztucznej inteligencji.
Jego głównym celem jest ułatwianie procesu wystawiania recept lekarskich. Obecnie, po wybraniu pierwszego leku, algorytm próbuje zasugerować inne leki, które mogą być powiązane lub stosowane wraz z pierwszym lekiem.

 

Kopiowanie rozpoznań do skierowań

 

Kopiowanie rozpoznań do skierowań

 

Kolejna świetna funkcjonalność, dzięki której wystawianie e-Skierowań nigdy nie było tak szybkie, jak teraz! Po uzupełnieniu rozpoznania na wizycie (w karcie wizyty) — automatycznie będą się one przenosiły do wystawianego na wizycie e-Skierowania.
Dzięki tej funkcji specjalista będzie musiał tylko raz uzupełnić rozpoznania kodami ICD-10 i nie będzie musiał powtarzać już tej czynności przy wypisywaniu e-Skierowania.

 

Wskazania leków

 

Wskazania leków

 

Podczas wybierania leków w e-Recepcie dodaliśmy również (kolorem szarym) informacje odnośnie wskazań do leku. Dzięki poszerzeniu wyszukiwarki leków o tę funkcjonalność lekarz będzie mógł jeszcze w lepszym stopniu dobrać farmakoterapię pacjentowi.
Wszystko po to, aby poprawić komfort oraz szybkość pracy lekarzy. Za pośrednictwem tej funkcjonalności lekarz skróci czas wypisywania e-Recepty oraz będzie mógł poświęcić pacjentowi więcej czasu podczas wizyty.

 

Podpowiadanie leków na podstawie rozpoznań (ICD-10)

 

Rozpoznania w karcie wizyty

 

Kopiowanie rozpoznań do skierowań

 

Poznaj kolejne innowacyjne udogodnienie w Medfile®! Podczas uzupełniania karty wizyty, kluczową kwestią są rozpoznania, czyli kody ICD-10. Za pośrednictwem nowej funkcjonalności, program automatycznie będzie podpowiadał lek, który pasuje do wybranego rozpoznania w karcie leczenia.
Dzięki temu rozwiązaniu lekarz automatycznie uzyska najczęściej przepisywany lek do tego rozpoznania. Podpowiadanie leków na podstawie kodów ICD-10 jeszcze bardziej przyśpieszy Twój czas pracy.

 

Tak naprawdę to tylko mała część wszystkich nowości, które ujrzały światło dzienne w 2023 roku w oprogramowaniu medycznym Medfile®. Jeśli chciałbyś poznać inne wprowadzone udogodnienia, przejrzyj naszą zakładkę blog , gdzie na bieżąco informujemy naszych klientów o aktualizacjach w systemie.

Chciałbyś się przyczynić do rozbudowy systemu Medfile®? Zależy Ci na dodaniu do naszego oprogramowania konkretnej funkcjonalności? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e‑mailowo [email protected] i zasugeruj nam modernizacje, które przyczyniłyby się do jeszcze bardziej intuicyjnego korzystania z systemu.

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku