Medfile po aktualizacjach w marcu

Medfile po aktualizacjach w marcu

 

”W marcu jak w garncu” mówi słynne polskie powiedzenie, ale czy w Medfile® również było pochmurnie i burzowo? Zdecydowanie nie! 
W Medfile® świeciło słońce, a program do obsługi małych praktyk lekarskich oraz średnich i dużych podmiotów leczniczych rozwinął się o kolejne elementy.

 

Zacznijmy od najnowszej wiadomości 

W marcu Medfile® znalazł się na mapie innowacji w ochronie zdrowia. Co to za mapa? Mapa ta została przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia i przedstawia zbiór unikatowych rozwiązań i skalę zastosowania nowych technologii.

 

Medfile na mapie innowacji

 

W ubiegłym miesiącu również zostało opublikowane obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Medfile® od 1 marca 2023 dokonał importu tych danych.

 

Co nowego w kalendarzu?

W kalendarzu zostały zmienione listy wyszukiwania specjalistów, a dokładnie została wprowadzona dynamiczna lista wyboru specjalisty. Co to oznacza? Każda lista w której wybieramy specjalistę, np.: do wizyty, do dokumentu księgowego czy w raporcie — przedstawia dynamicznie specjalistów, dzięki czemu działa szybciej.

 

Ustawienia kalendarza 

Jakie kolejne elementy zostały wprowadzone? Posiadając większą ilość pracowników, wiemy jak ważne, jest funkcjonowanie pracy pracowników recepcji. Dodatkowo jak ważna jest przejrzystość najważniejszych elementów oprogramowania. Idąc tą myślą, możemy ukryć godziny pracy w kalendarzu oraz wprowadzić inicjały specjalistów. 

 

Ustawienia kalendarza

 

Dzienne ustawienie kalendarza

 

Lista rezerwowa 

Zarówno w kalendarzu jak i w oprogramowaniu Medfile® powstała lista rezerwowa. Jest to nic innego jak lista oczekujących pacjentów na wolne terminy. Taka lista przechowuje pacjentów wg określonego z góry algorytmu i pomaga znaleźć dla pacjenta termin na wizytę. Więcej szczegółów znajduje się tutaj: https://www.medfile.pl/blog/lista-rezerwowa-pacjentow

 

Obsługa pacjentów za pomocą telefonii VoIP?

W Medfile® to możliwe. Telefonia VoIP, to nic innego jak telefonia internetowa. Mówiąc jeszcze prościej, jest to wykonywanie i odbieranie połączeń np.: za pomocą podpiętych słuchawek do komputera. 
A co daje telefonia VoIP w Medfile®? Otóż można wykonać połączenie, klikając w numer pacjenta czy opiekuna prawnego. Dodatkowo można weryfikować billing połączeń przychodzących i wychodzących z ostatniego miesiąca, a wkrótce będzie możliwość, aby dodać notatkę do każdego połączenia.

 

Telefonia VoIP Medfile

 

Raport księgowości

Minimalna, a jak ważna zmiana w raporcie księgowości. Teraz również przekazywana jako informacja nie tylko o pacjencie, który jest odbiorcą faktury, ale również o kontrahencie np.: fundacji, która pokrywa koszty leczenia pacjentów.

 

GA4 - google analitycs 4 i zbieranie danych

Medfile® posiada możliwość wpisania kodu śledzenia, który obrazuje w widgetach rejestracji online i rejestruje konkretne zdarzenia np.: przycisk umów wizytę czy stronę podziękowania.

 

SMS z potwierdzeniem wizyty, sms przypominające o wizycie, sms z kodem recepty i wiele innych… 

Nie od dziś wiadomo, jak ważna jest komunikacja z pacjentem. Dzięki wielu opcjom przeróżnych typów wiadomości SMS wysyłanych z Medfile® możemy być w stałym kontakcie z pacjentem. Przygotowaliśmy również możliwość dokupienia jednorazowej paczki SMS w postaci 5000 tys czy 10 0000 tys. Potrzebne jest 3000 SMS? Taki zakup również jest możliwy.

 

Zakup SMS

 

Nowości w e-mailach

Jak SMSy to i e-maile. Kontakt z pacjentem również może odbywać mailowo. Treść maili podlega edycji, a dzięki nowym zmiennym takim jak dane o wykonywanej usłudze czy miejscu wykonywania można jeszcze lepiej powiadomić pacjenta o jego wizycie.

 

Nowości w e-mailach

 

Co nowego w wywiadzie medycznym?

Wywiad medyczny pacjenta, często jest to dokument, który przekazywany jest pacjentom w formie drukowanej. Dodaliśmy możliwość wgrania swojego logo oraz jego druku na dokumencie. 


Potrzebujesz oprogramowania w opcji white label? Skontaktuj się z nami a przedstawimy Ci ofertę https://www.medfile.pl/white-label

Czy w kwietniu są planowane prace programistyczne? Tak. Medfile® nie przestaje się rozwijać i na kwiecień planowane są kolejne udoskonalenia oprogramowania. Zdradzimy, że na początku kwietnia pojawi się nowa aplikacja mobilna Android / iOS.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź FAQ, który zawiera szereg pytań i odpowiedzi zadawanych przez użytkowników. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami. Dane do kontaktu znajdziesz w zakładce kontakt bądź bezpośrednio w swojej aplikacji zadając pytanie przez formularz pomocy. 
 

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku