Medfile po aktualizacjach w sierpniu

Medfile po aktualizacjach w sierpniu

 

Oprogramowanie medyczne Medfile® nie spoczywa na laurach i na bieżąco udoskonala swoje funkcjonalności. Podczas ubiegłego miesiąca wiele aspektów zostało zaktualizowanych lub wprowadzonych po raz pierwszy. Jesteś ciekaw co nowego czeka na Ciebie po zalogowaniu do Medfile®? Przeczytaj do końca, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów.

 

Przekierowanie e‑mail według lokalizacji 

Już teraz bezpośrednio z zakładki powiadomienia e-mail możesz ustawić dodatkowo przekierowanie według lokalizacji. Jest to szczególne istotne dla użytkowników, którzy pracują w kilku placówkach. Wybranie danej lokalizacji spowoduje ukazanie przekierowań użytkowników w tej lokalizacji. 
Jest to bardzo szybki sposób na poprawę komunikacji i szybki przepływ informacji, jeżeli praktyka lekarska prowadzona jest w kilku miastach, czy innych lokalizacjach.

 

Przekierowanie e-mail według lokalizacji

 

Usunięci użytkownicy 

Został poprawiony wygląd zakładki użytkownicy, w filtrze „Tylko usunięci”. Obecnie przy usuniętym użytkowniku widnieje tylko data, kiedy został on zlikwidowany z programu. Nie pojawia się już informacja, że użytkownik został usunięty „Ponad 2 tygodnie temu”.

 

Usunięci użytkownicy

 

Pobieranie historii e‑Recept 

Podczas wystawiania e-Recepty na leki odurzające, lekarz ma możliwość pobrania historii e-Recept pacjenta. Dodatkowo lekarz jest uprawniony do tego, aby poprosić pacjenta o nadanie uprawnień do dokumentacji medycznej, aby pobrać jego pełną historię leczenia. Wszystko to ze względu na najnowsze ograniczenia, które weszły w życie 02.08.2023. Obecnie lekarz ma obowiązek sprawdzić historię e-Recept pacjenta przed przepisaniem środków odurzających lub psychotropowych.

 

Pobieranie historii e-Recept

 

Zaproszenie do kalendarza iCAL

Niewielka zmiana zaszła również w zakładce „Powiadomienia e-mail”. Możliwość aktywowania / dezaktywowania funkcji „Dołącz zaproszenie do kalendarza (iCAL) w wiadomości e-mail”, wcześniej znajdowała się w zakładce przekierowania, a obecnie można ją znaleźć w powiadomieniach e-mail.

 

Zaproszenie do kalendarza iCAL

 

Kody rabatowe 

Podczas tworzenia oraz edytowania kodów rabatowych użytkownik ma możliwość, aby za pośrednictwem 1 przycisku zaznaczyć wszystkie dostępne opcje. Tyczy się to zarówno użytkowników, jak i wszystkich lokalizacji dodanych do programu. Jest to szczególnie duże ułatwienie dla klientów, którzy posiadają dużą ilość pracowników lub pracują w wielu lokalizacjach.

 

Kody rabatowe

 

Powiadomienia MedSign / MedSign globalny

Nowości zawitały również do zakładki „Centrum powiadomień”. Już teraz można aktywować powiadomienia związane z MedSign. Dostań powiadomienie za każdym razem, kiedy pacjent uzupełni dokument MedSign ręcznie lub z rejestracji online, lub w sytuacji, w której pacjent uzupełni dokument MedSign globalny.

 

Powiadomienia MedSign / MedSign globalny

 

Słownik usług 

Został rozbudowany serwis gabinety / placówki, a co za tym idzie — już teraz podczas tworzenia nowej usługi pojawia się dodatkowe pole „Słownik usług”. Wybierając usługę ze słownika usług, mamy możliwość, aby pojawiła się ona na stronach: medfile.pl / gabinety oraz halodoctor, gdzie jest wykorzystywany ten katalog usług do ich wyświetlania.
Warto pamiętać o tym, że jeśli ktoś nie będzie miał wybranej usługi z katalogu to na halodoctor.pl nie będzie widać jego usług.

 

Słownik usług

 

Podgląd wizyt

Kolejna drobna zmiana zaszła w podglądzie wizyt, który znajduje się bezpośrednio w karcie wizyty pacjenta. Obecnie system pokazuje u góry najnowsze wizyty, a na dole najstarsze. Jest to szczególnie pomocne w przypadku pacjentów, którzy cyklicznie umawiają się na wizyty w naszym gabinecie. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli chronologiczny porządek w podglądzie wizyt.

 

Podgląd wizyt

 

Ustawienia globalne w kalendarzu

Zmiany w nazewnictwie zaszły również z perspektywy ustawień globalnych kalendarza. Modyfikacji uległa 3 pozycja, która obecnie brzmi „Automatycznie wysyłaj link do płatności dla zarejestrowanych w kalendarzu…”. Wszystko po to, aby uściślić, że mowa tutaj o wizytach ręcznie zarejestrowanych w kalendarzu.

 

Ustawienia globalne w kalendarzu

 

Podwójna weryfikacja za pomocą SMS

Dla klientów naszego oprogramowania została również aktywowana możliwość podwójnej autoryzacji za pośrednictwem wiadomości SMS. Jeśli zależy Ci na tym, aby dane Twoje, Twoich pracowników oraz pacjentów były dodatkowo chronione — wyposaż swój gabinet w podwójną weryfikację kodem SMS lub za pośrednictwem aplikacji Google Authenticator.

 

Podwójna weryfikacja za pomocą SMS

 

Program do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® w okresie wakacyjnym nie próżnował i został udoskonalony z myślą o jego użytkownikach. 

Masz pomysł na inną modernizację programu? Chciałbyś przedyskutować dotychczasowe zmiany? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e-mailowo [email protected]. Czekamy na kontakt właśnie od Ciebie!

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
sale