Kody ICD-10 + recepty? Sprawdź!

Kody ICD-10 + recepty?

 

Oprogramowanie medyczne Medfile® z myślą o swoich użytkownikach wprowadza kolejne udogodnienie do systemu, które zrewolucjonizuje proces uzupełnienia leków w recepcie. Jesteś ciekaw, jakie rozwiązanie przygotowaliśmy, aby jeszcze bardziej przyśpieszyć proces wystawiania e‑Recept? Przeczytaj do końca, aby poznać wszystkie szczegóły!

 

Uzupełnianie kodów ICD-10

Uzupełnianie karty wizyty po jej odbyciu jest codziennością w pracy każdego specjalisty. To w niej zawarte są wszystkie najważniejsze informacje pacjenta na temat: objawów, leczenia, zaleceń, przebiegu wizyty czy rozpoznania.

Podczas wykonywania badania kluczową kwestią pozostają rozpoznania, które są niczym innym jak kodami ICD-10. Pomagają one specjalistom usystematyzować choroby oraz schorzenia pacjenta tak, aby podczas przyszłej wizyty, wiedzieć co zostało zdiagnozowane pacjentowi.

 

Uzupełnianie kodów ICD-10

 

Innowacyjne rozwiązanie w Medfile®

Już teraz możesz korzystać z najnowszego udogodnienia, które z pewnością sprawi, że korzystanie z naszego oprogramowania medycznego będzie jeszcze bardziej intuicyjne.

Wszystko tak naprawdę zaczyna się w karcie wizyty, w której należy uzupełnić odpowiednie rozpoznania. To właśnie dzięki nim możliwy będzie następny krok podczas wystawiania recepty.

Dzięki nowemu udogodnieniu ‑ program automatycznie będzie podpowiadał lek, który pasuje do wybranego rozpoznania w karcie leczenia. Sprawi to, że lekarz automatycznie uzyska najczęściej przepisywany lek do tego rozpoznania.

 

Podpowiadanie leku na podstawie rozpoznania

 

Kluczowe kwestie

Podpowiadanie leków w recepcie na podstawie rozpoznań (kodów ICD-10), posiada jednak kilka ważnych aspektów technicznych, o których lekarz powinien pamiętać:

  • Lek/preparat, który będzie ukazywał się w recepcie — zawsze będzie dotyczył pierwszego rozpoznania, nawet jeśli w karcie wizyty wprowadziliśmy kilka kodów ICD-10,
  • Funkcja ta dostępna jest dla wszystkich użytkowników oprogramowania, którzy posiadają możliwość wystawiania recepty,
  • Podpowiadanie leków jest całkowicie darmowe dla wszystkich użytkowników  każdej licencji,
  • Jeżeli podpowiadanie leków nie działa na Twoim profilu — upewnij się, że posiadasz włączoną funkcję „Drug Assistant” ,
  • Receptę należy dodawać z tej samej wizyty,  aby wszystko się prawidłowo podpowiedziało,
  • W celu skorzystania z najnowszej funkcji — z perspektywy widoku wystawiania recepty, należy nacisnąć w pole „Wprowadź nazwę leku lub substancji”, a program automatycznie wyświetlił listę z odpowiednimi lekami.

Nie czekaj dłużej tylko przy następnej okazji, kiedy będziesz wystawiał receptę pacjentowi, skorzystaj z możliwości podpowiedzenia leków na podstawie kodów ICD-10. Korzystaj z wszystkich udogodnień, które systematycznie wprowadzamy do naszego oprogramowania z myślą o komforcie Twojej pracy.

 

Masz więcej pytań? Chciałbyś dopytać o najnowszą funkcjonalność? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e-mailowo [email protected]. Czekamy na kontakt właśnie od Ciebie!

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku