INDYWIDUALNA KARTA WIZYTY

Nowoczesne technologie wsparciem medycyny

Innowacyjność i nowoczesne technologie są coraz to częściej spotykane w otaczającym nas świecie. Nie ominęło to również dziedziny jaką jest medycyna. Prócz nowoczesnych urządzeń, które pomagają w ratowaniu ludzkiego życia powstały także programy, których celem jest usprawnienie organizacji pracy zarówno w większych i mniejszych placówkach medycznych. Korzystając z tego typu programu lekarz może zaplanować swoją codzienną pracę w oparciu o kalendarze. Nie spędza on tak wiele czasu nad formalnościami, a może poświęcić go więcej, by zrozumieć dolegliwości pacjenta i postawić trafną diagnozę.
 

Program do elektronicznej dokumentacji medycznej

Jednym z obecnie dostępnym i popularnym stał się program Medfile służący do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Został stworzony w oparciu o liczne konsultacje z praktykującymi lekarzami oraz specjalistami. Posiada on wiele możliwości, które cechują się intuicyjnością i łatwą obsługą. Jedną z nich jest wystandaryzowana karta pacjenta, która pozwala skumulować w jednym miejscu w uporządkowany sposób pełne wywiady z swoimi pacjentami używając różnych kart wizyt.

 

Indywidualna karta wizyty

Dotychczas dostępna była karta domyślna, karta fizjoterapeutyczna oraz karta dentystyczna. Każda z nich nieco się różni, gdyż zawiera konkretne elementy dopasowane do danej specjalizacji. Przykładem jest karta fizjoterapeuty, która udostępnia diagram fizjoterapeutyczny, czyli wizualizację dolegliwości pacjenta czego nie posiada, np. karta domyślna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy oraz specjalistów, tak by korzystanie z naszego programu było jak najbardziej dopasowane do ich potrzeb stworzyliśmy indywidualną kartę pacjenta.

Używanie gotowych szablonów nie jest już konieczne. Możesz teraz samodzielnie budować kartę swoich pacjentów od początku do końca  Niezmienne zostają pola dotyczące daty wizyty, godziny rozpoczęcia oraz zakończenia wizyty, specjalisty, gabinetu oraz usługi, które są wymagane. Pozostał pola można projektować według własnego uznania.

By stworzyć własną kartę lekarską należy w programie wejść w „Ustawienia” i wybrać „Formularze”. Kolejno należy skorzystać z przycisku  „+Dodaj formularz” po czym wyświetla się pole budowania karty . Program daje możliwość nadanie tytułu swojej karty pacjenta np. Karta Kardiologiczna, Karta Pediatryczna itp. Istnieje wiele możliwości, które możesz użyć tworząc kartę  – obszar tekstowy, pole tekstowe, lista wielokrotnego wyboru, pole liczbowe, rozpoznania ICD 10, rozpoznania ICF, checkbox i wiele innych.

Indywidualną kartę pacjenta wystarczy stworzyć jeden jedyny raz. Nie ma konieczności tworzenia karty na nowo przy każdym zalogowaniu. Co ważne - program Medfile pozwala na posiadanie wielu różnych kart, między którymi możesz się swobodnie poruszać.

Indywidualna karta pacjenta to tylko początek naszej oferty. Wybierając program Medfile zyskujesz możliwość stworzenia spersonalizowanej strony www, na której możesz umieścić formularz rejestracji online, a także wysyłasz swoim pacjentom wiadomości tekstowe w postaci SMS, które przypominają im o wizycie, a jednocześnie sprawiają, że Twoi pacjenci czują, że są traktowani wyjątkowo.

Załóż darmowe konto w Medfile i korzystaj. Sprawdź jak działa i sam zdecyduj czy wpisujemy się w Twoje oczekiwania. Czy tego właśnie szukasz?

 

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku