home
|
Baza wiedzy
|
Funkcje systemowe

Funkcje systemowe

Oprogramowanie Medfile® posiada wiele funkcji do zarządzania Elektroniczną Dokumentacją Medyczną oraz placówką medyczną. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze funkcje i możliwości naszego programu.
 

arrow Innowacyjne rozwiązania w naszym systemie 
arrow Wyposaż swój gabinet w rejestrację online 
arrow Korzystaj w codziennej pracy z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej 
arrow Obsługuj płatności i twórz raporty 
arrow Korzystaj z centrum powiadomień oraz wysyłaj wiadomości SMS i e-mail do pacjentów 
arrow Dedykowane moduły dla dentystów, fizjoterapeutów oraz medycyny estetycznej 
arrow Telefonia internetowa VoIP
arrow Dostęp do aplikacji mobilnej 

Innowacyjne rozwiązania w naszym systemie 

Kalkulatory medyczne to narzędzia, które pomagają w obliczeniach związanych z różnymi aspektami opieki zdrowotnej. Bezpośrednio z karty wizyty danego pacjenta można korzystać z wielu kalkulatorów medycznych. Przykładowo kalkulator BMI pozwoli Ci na bardzo szybkie obliczenie wskaźnika masy ciała pacjenta. Z kolei dzięki kalkulatorowi ciąży obliczysz przewidywaną datę porodu pacjentki. 

Drug Assistant, to autorski algorytm wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji, którego celem, jest wspomaganie procesu wystawiania recept. Sugeruje on inne leki, powiązane w jakiś sposób z pierwszym wybranym. W praktyce po wybraniu pierwszego leku DA, odgaduje, jaki lek może chcieć przepisać lekarz. 

Możliwość tworzenia wizyt grupowych w Medfile® ma wiele zalet. Tak naprawdę cały proces związany z tworzeniem, dodawaniem pacjentów i ustawianiem wszystkich potrzebnych parametrów, jest niezwykle prosty. Za pośrednictwem wizyt grupowych możesz pomóc wielu pacjentom w tym samym czasie. 

Lista rezerwowa, to nic innego, jak lista oczekujących pacjentów na wizytę. Znasz sytuacje, w której nie masz już miejsca na najbliższe terminy wizyt? Możliwość zapisania wielu pacjentów, jako „oczekujących”, jeśli nie mamy już wolnych miejsc na wizytę, jest ogromnym udogodnieniem w Medfile®


Zobacz także: Wszystkie funkcje systemowe 

 

Wyposaż swój gabinet w rejestrację online 

Udostępnij swoim pacjentom kolejne udogodnienie i stań się jeszcze bardziej widoczny dzięki rejestracji online. Wybór sposobu rejestracji online zależy od Ciebie. W Medfile® masz do wyboru aż 3 rodzaje widgetów na stronę www.

  1. Twój podmiot leczniczy posiada kilka jednostek organizacyjnych w różnych lokalizacjach? Widget wg lokalizacji jest właśnie dla Ciebie!
  2. Rejestracja 3w1 prezentuje wybór usługi/ godziny/ specjalisty/ gabinetu. Prosta i przejrzysta rejestracja dla każdego pacjenta. 
  3. Dedykowany widget rejestracji online dla specjalisty idealnie wpasuje się w kompozycje strony internetowej każdego specjalisty. 

Dodatkowo skorzystaj z możliwości potwierdzenie rejestracji wizyty SMSem. Za pośrednictwem tego rozwiązania, nie musisz już obawiać się sytuacji, w której pacjent przy zapisie wizyty przez rejestrację online poda nieprawidłowe dane.


Korzystaj w codziennej pracy z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej 

W oprogramowaniu Medfile® dostęp do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest możliwy w każdym pakiecie. Nasi użytkownicy mogą korzystać z możliwości wystawienia pacjentom e-Recepty, e-Zwolnienia czy e-Skierowania podczas wizyty. Dodatkowo posiadamy integrację ze wszystkimi platformami, takimi jak: P1, eWUŚ, RPWDL. W naszym systemie dostęp do zdarzeń medycznych możliwy jest bezpośrednio z kartoteki dodanego pacjenta, w której dodatkowo zawarte są kody ICD-10 oraz ICD-9. 

Warto również wspomnieć o tym, że posiadamy własny kreator certyfikatów. Za pośrednictwem naszego kreatora będziesz mógł wygenerować:

  • Certyfikat TLS
  • Certyfikat WSS

Zawierają one wszystkie dane podmiotów medycznych, dzięki którym możliwe będzie rozpoczęcie pracy. Certyfikaty te są niezbędne, a ich wygenerowanie w Medfile® zajmuje kilka chwil. 


Obsługuj płatności i twórz raporty 

W naszym oprogramowaniu system płatności pozwala użytkownikom na wystawianie rachunków, faktur VAT oraz faktur zwolnionych z VAT. Posiadamy integrację z drukarkami fiskalnymi oraz z terminalami płatniczymi. Dzięki nam szybkie płatności za pomocą PayU lub Przelewy24 są na wyciągnięcie ręki. Możliwość wysłania do pacjenta SMSa/e-maila z linkiem do płatności lub automatyczne przekierowanie pacjenta do płatności po rezerwacji wizyty online, stanowią kolejne benefity. 

Raporty księgowe w podziale na lekarzy, gabinety oraz z wybranego okresu czasu, czy dedykowany raport umożliwiający rozliczanie pracowników, to jedne z niewielu dostępnych raportów w Medfile®. Posiadamy również raport kasowy, który pokazuje, ile gotówki zostało zaewidencjonowane w kasie fiskalnej. Raport zawiera zestawienie wszystkich wpłat oraz wypłat gotówki w trakcie wskazanego okresu czasu.


Korzystaj z centrum powiadomień oraz wysyłaj wiadomości SMS i e-mail do pacjentów 

Centrum powiadomień to narzędzie wbudowane w aplikację webową Medfile®, które pozwala śledzić na bieżąco, co dzieje się w ciągu dnia w Twojej placówce. Bezpośrednio z naszego systemu, możesz aktywować powiadomienia dotyczące wiadomości o wizytach, płatnościach, powiadomieniach SMS oraz wiele innych!

Dodatkowo możliwość pozostania z pacjentem w kontakcie, nawet po zakończonej wizycie jest bardzo ważna! Wykorzystaj potencjał SMS-ów i przenieś obsługę pacjenta na wyższy poziom. Dzięki naszemu systemowi możesz wysyłać wiadomości SMS oraz e-mail z informacją o rejestracji na wizytę, kodami do e-Recepty, prośbą o wystawienie opinii oraz wiele więcej. Pamiętaj o tym, że wysokiej jakości obsługa klienta, a w przypadku branży medycznej jest kluczowa.


Dedykowane moduły dla dentystów, fizjoterapeutów oraz medycyny estetycznej 

Oprogramowania Medfile®, można dostosować pod każdą specjalizację medyczną. Dzięki intuicyjnemu systemowi możesz personalizować wiele aspektów Twojej działalności.
Dysponujemy dedykowanymi modułami dla specjalistów z zakresu fizjoterapii, medycyny estetycznej oraz stomatologii. Przygotowaliśmy dla nich dedykowane karty pacjenta oraz specjalne diagramy, na których mogą obrazowo zaznaczać rozpoznania pacjentów. Nasz program na pierwszym miejscu stawia na wygodę oraz komfort pracy każdego lekarza. Z racji tego pilnujemy, aby wszystkie funkcje oraz udogodnienia były bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Zależy nam, żeby dla każdego korzystanie z diagramów było szybkie i nieskomplikowane.


Telefonia internetowa VoIP

VoIP to technologia, która umożliwia przetwarzanie głosu do przesyłu przez Internet lub inne sieci IP, zamiast tradycyjnych nadajników naziemnych. Telefonia internetowa jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowego sprzętu ani nowego numeru telefonu. Wystarczy stabilne i szybkie połączenie internetowe oraz urządzenie mobilne z bramką VoIP, aby cieszyć się wysoką jakością i niezawodnością połączeń.

Korzystając z naszego systemu, użytkownicy mogą skuteczniej poprawić kontakt i wizerunek w relacjach z pacjentami. Technologia VoIP umożliwia m.in. uruchomienie centrali z wyborem tonowym, zestawianie połączeń bezpośrednio z Twojej strony WWW, oraz uruchamianie akcji w IVR, takich jak wysyłanie SMS oraz wiele więcej!


Dostęp do aplikacji mobilnej 

Nasza aplikacja mobilna, jest idealnym wsparciem pracy każdego specjalisty i gabinetu. Zarządzaj kalendarzem wizyt z poziomu swojego smartphon’a z każdego miejsca na świecie, a jedyne co ci będzie potrzebne, to dostęp do internetu. Aplikacja jest dostępna zarówno w wersji iOS, jak i Android. 
Dzięki niej masz dodatkowo możliwość, aby:

  • Monitorować obłożenia swojego gabinetu dzięki podziałowi wizyt na dni tygodnia,
  • Dodawać pacjentów na wizyty standardowe i powtarzalne, edytować i usuwać wizyty poprzez jedno kliknięcie,
  • Uzyskać dostęp do całej kartoteki pacjentów,
  • Przejść z poziomu telefonu do mobilnej karty pacjenta.

 

Innowacyjne rozwiązania w naszym systemie Medfile® znacząco podnoszą standardy obsługi medycznej, oferując nowoczesne narzędzia, które usprawniają codzienną pracę specjalistów. Nasz system na bieżąco dostarcza użytkownikom kompleksowego wsparcia w zarządzaniu placówką medyczną. Dodatkowo nie zwalniamy tempa oraz nie przestajemy się rozwijać! Systematycznie do Medfile®  dodawane są nowe funkcje lub aktualizowane te już istniejące, dlatego być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, które wprowadzamy.
 

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
brak
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Umów się na prezentację