Wyposaż swoje konto w podwójną weryfikację

Wyposaż swoje konto w podwójną weryfikację

 

Zależy Ci na tym, aby Twoje dane były jak najbardziej bezpieczne w programie? Chciałbyś jeszcze bardziej zabezpieczyć dostęp do Twojego konta w Medfile®? Nic trudnego! Już dzisiaj możesz aktywować dwuetapową autoryzację, bezpośrednio z mojego konta. Przeczytaj do końca, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów.

 

Czym jest i jak działa weryfikacja za pośrednictwem wiadomości SMS?

Weryfikacja dwuskładnikowa, to nic innego jak podwójne zabezpieczenie konta podczas logowania do systemu Medfile®. Za pośrednictwem SMS na wybrany numer telefonu weryfikowana jest tożsamość użytkownika, tak aby zminimalizować dostęp do konta osobom niepożądanym.

Podczas logowania do systemu użytkownik w pierwszej kolejność podaje tradycyjnie hasło oraz login, a w następnym kroku wpisuje kod wysłany w wiadomości SMS. Teraz wystarczy już tylko potwierdzić logowanie i mamy pełny dostęp do oprogramowania.

 

Jak aktywować dwuetapową weryfikację?

Wszystkiego możemy dokonać z perspektywy zakładki „Dane”. Za pośrednictwem przycisku “Aktywuj dodatkową weryfikację”.

 

Weryfikacja dwuskładnikowa - aktywuj dodatkową weryfikację

 

Dostosuj dwuskładnikową weryfikację do swoich preferencji

Medfile®, jak zawsze umożliwia użytkownikom wybór. Możemy aktywować weryfikację dwuskładnikową za pośrednictwem kodu SMS oraz aplikacji Google Authenticator. Każdorazowo możemy określić, z jaką częstotliwością konieczne będzie wpisanie kodu podczas logowania. Możemy ustawić, aby wpisywać kod każdorazowo lub przykładowo raz w tygodniu.

 

Weryfikacja dwuskładnikowa - kod SMS

 

Czy dwuetapowa weryfikacja jest skomplikowana?

Oczywiście, że nie! Wybierając opcję „Kod SMS” - z określoną częstotliwością użytkownik podczas logowania będzie musiał wpisać 6 cyfrowy kod, który przyjdzie na podany numer telefonu.
Z kolei podczas dwuskładnikowego logowania z aplikacją Google Authenticator, należy ją pobrać ze sklepu Google Play Store lub Apple Store, a następnie podczas logowania wygenerować z niej kod.

 

Jakie zalety możemy przypisać dwuskładnikowej weryfikacji?

  • Zwiększenie bezpieczeństwa swoich danych w programie — znacząco zwiększa poziom zabezpieczeń w porównaniu do tradycyjnej metody opartej tylko na haśle,
  • Wzmocnienie zabezpieczenia danych pacjentów — posiadając dwuskładnikową weryfikację, wszystkie dane pacjentów są dodatkowo chronione,
  • Zminimalizowanie dostępu do programu osób niepożądanych — dwuskładnikowa weryfikacja przyczynia się do wzrostu świadomości użytkowników na temat zabezpieczeń online,
  • Ochrona przed kradzieżą tożsamości — ryzyko kradzieży tożsamości jest znacznie mniejsze,
  • Redukcja skutków wycieku hasła — W przypadku wycieku haseł z serwisu online, użytkownicy posiadający dwuskładnikową weryfikację są lepiej chronieni, ponieważ atakujący nie będą mogli uzyskać dostępu bez drugiego czynnika,
  • Bezpieczeństwo przy użyciu publicznych urządzeń — użytkownicy mogą bezpieczniej korzystać z publicznych komputerów lub urządzeń, ponieważ atakujący nie będą w stanie uzyskać dostępu bez posiadania drugiego czynnika.
  • Elastyczność w wyborze czynnika zabezpieczającego — można wybrać kod SMS lub aplikację Google Authenticator.

 

Dlaczego warto aktywować weryfikację dwuetapową za pośrednictwem wiadomości SMS?

W obecnym czasie większa część osób posiada swój telefon komórkowy zawsze na wyciągnięciu ręki. SMS z kodem weryfikacyjnym dochodzi do użytkownika w ciągu kilku sekund, co nie wydłuża procesu logowania do systemu.
W przypadku kradzieży telefonu żadne dane nie zostają zapisane na naszym urządzeniu.

 

Masz więcej pytań odnośnie dwuskładnikowej autoryzacji? Nie czekaj dłużej, tylko skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub za pośrednictwem wiadomości e-mail: [email protected]. Czekamy na kontakt od Ciebie! Wspólnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości odnośnie dodatkowego zabezpieczenia w Medfile®.

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 30.04.2024
- 30% na licencję
kod: 30taniej
Umów się na prezentację