Z Medfile® Twoje dane medyczne są bezpieczne

Promuj gabinet online

 

Kiedy pacjent rejestruje się na wizytę online ma prawo zastanawiać się jak jego dane są chronione. W końcu uzupełniając formularz podaje się nie tylko imię i nazwisko, ale i numer PESEL oraz wypełnia się ankietę dotyczącą stanu zdrowia. Jak Medfile EDM chroni dane medyczne pacjentów?

 

Postaw na bezpieczny EDM

 

W związku z gromadzeniem i przechowywaniem danych medycznych w formie cyfrowej, warto zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania technologiczne dadzą nam gwarancję bezpieczeństwa chronionych danych. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania gabinetowego oraz platformy do świadczenia usług telemedycznych?

 

Zabezpieczenia przed incydentami bezpieczeństwa

 

W ramach zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem do danych, Medfile EDM stosuje szyfrowane połączenia. Identyfikatory użytkowników są unikalne i nie są przydzielane im po kolei. Medfile® stawia na bezpieczne i szyfrowane połączenia z bazą danych, gdzie znajduje się dokumentacja medyczna.

 

Dzięki dodatkowym warstwom zabezpieczeń logicznych, system jest w stanie wykryć podejrzane zachowania użytkowników i automatycznie blokować potencjalnie niebezpieczne połączenia z systemem. Można powiedzieć, że szyfrowanie jest tutaj porównywalne z poziomem zabezpieczeń bankowości internetowej.

 

Zabezpieczenie serwera to podstawa

 

Bardzo ważnym aspektem jest zabezpieczenie serwera, na którym chronione są dane. Medfile EDM posiada zabezpieczenia przed DDOS, ograniczenia dostępu, zabezpieczenia sprzętowe i programowe (m.in. system wykrywania włamań fail2ban, certyfikat SSL, logowanie przez SSH -  kluczami 4096 bitów, ograniczona pula adresów IP, rozproszony system DNS).

 

Jak chroniony jest program Medfile® przed nieuprawnionym dostępem?

 

Aby chronić użytkowników oprogramowania gabinetowego Medfile® przed atakami hakerów, wdrożony został certyfikat SSL, blokady i weryfikacje dostępu oraz opcja blokowania aplikacji po kilkunastu minutach nieaktywności. Gwarantujemy też odtworzenie pełnej historii zmian na wypadek utraty danych lub nieumyślnego ich nadpisania.

 

Baza danych z informacjami o pacjentach jest chroniona szyfrowanym połączeniem, silnym kluczem szyfrującym oraz ograniczonym dostępem do fizycznych plików.

 

Logowanie urządzeniem zaufanym

 

Bezpieczeństwo Twoich danych i danych Twoich pacjentów jest dla nas priorytetem. Dlatego od 1 kwietnia 2021 logowanie do naszej aplikacji mobilnej jest możliwe tylko za pomocą urządzenia zaufanego.

 

Jak to działa w praktyce? Pracownicy chcący mieć dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej z poziomu telefonu komórkowego przechodzą przez procedurę logowania urządzeniem zaufanym. Od teraz aby móc korzystać z aplikacji mobilnej każdy musi przejść przez procedurę weryfikacji i zarejestrować swoje urządzenie jako zaufane.

 

Dbanie o bezpieczeństwo danych to nie tylko kwestia wizerunkowa

 

Dbanie o bezpieczeństwo danych w sieci to również dbanie o zaufanie do swojej marki. W dobie cyfryzacji polskiej służby zdrowia musimy kłaść szczególny nacisk na bezpieczeństwo danych medycznych pacjentów - by cyfryzacja nie jawiła się im jako pewne zagrożenie, w jaki sposób podawane w formularzach dane są przechowywane, a jako możliwość polepszenia stanu służby zdrowia w Polsce.

 

W momencie incydentów z bezpieczeństwem mamy więc do czynienia nie tylko z kryzysem wizerunku czy spadkiem zaufania pacjentów, ale przede wszystkim z konsekwencjami prawnymi. Dlatego warto poprosić dostawcę oprogramowania medycznego o szczegółowe informacje, dotyczące chronienia danych medycznych pacjentów.

 

Jesteśmy dla Ciebie

 

Nasz support IT codziennie pracuje nad ulepszaniem Medfile EDM. Bezpieczeństwo danych jest dla nas priorytetem. Jeżeli chcesz zapoznać się z ofertą i możliwościami, jakie daje oprogramowanie gabinetowe Medfile EDM, skontaktuj się z naszymi doradcami. Jesteśmy dostępni codziennie w godzinach 8:30 - 16:30. Napisz na adres: [email protected] lub zadzwoń +48 530 000 828, +48 728 498 407, +48 530 862 922.

 

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 30.04.2024
- 30% na licencję
kod: 30taniej
Umów się na prezentację