Medfile po aktualizacjach w styczniu oraz lutym

Medfile po aktualizacjach w styczniu oraz lutym

 

Wraz z rokiem 2024 - pracownicy Medfile®, udoskonalili oprogramowanie medyczne w kolejne nowości, które jeszcze bardziej usprawnią pracę specjalistów medycznych. Dodatkowo istniejące już funkcjonalności zostały zaktualizowane tak, aby korzystanie z nich było intuicyjne. Jesteś ciekaw, co zmieniło się w Medfile®? Zostań do końca i żeby być zawsze na bieżąco!

 

Kalkulatory medyczne

 

Kalkulatory medyczne

 

Całkowicie nowe udogodnienie w naszym systemie! Obecnie użytkownicy, mogą korzystać z 2 dostępnych kalkulatorów medycznych ‑ BMI, który obliczy wskaźnik masy ciała pacjenta oraz ciąży, który obliczy przewidywaną datę porodu pacjentki. Jednak już w najbliższym czasie do Medfile® zostaną dodane kolejne kalkulatory medyczne, dlatego śledź wszystkie aktualności w systemie.

 

Google Analytics

W ostatnim czasie został również przebudowany cały system zdarzeń Google Analytics w rejestracji online. Wszystko po to, aby użytkownicy mogli jeszcze dokładniej gromadzić i analizować dane wychodzące z naszego systemu.

 

Płatności Przelewy24

 

Płatności Przelewy24

 

Kolejnym całkowicie nowym elementem w naszym oprogramowaniu, są płatności za pośrednictwem Przelewy24! Aktywacja usługi Przelewy24 jest intuicyjna, a jej przebieg wdrażania bardzo łatwy! Bez trudności poradzisz sobie z nią samodzielnie, a w razie jakichkolwiek problemów, nasi pracownicy są gotowi do udzielenia Ci pomocy. Dodatkowo zapewni ona Twoim pacjentom szeroki wybór opcji płatności, które najlepiej odpowiadają ich indywidualnym preferencjom.

 

Integracja z terminalem płatniczym ePłatności

 

Integracja z terminalem płatniczym ePłatności

 

Integracja z terminalem płatniczym, to kolejne udogodnienie, które zostało udostępnione naszym użytkownikom w ostatnim czasie. Zintegruj się już dziś z terminalem płatniczym oraz dodaj do swojego konta kolejną opcję płatności całkowicie przystosowaną do panujących wymogów. Wystawiaj rachunki pacjentom przy płatności kartą. Operatorem, który obsługuje terminal płatniczy w naszym oprogramowaniu, jest Polskie ePłatności.

 

Suwaki — rejestracja online

 

Suwaki — rejestracja online

 

Przy suwakach w rejestracji online, zostały dodane opcje: „za 12 godzin” oraz „za 24 godziny”. Wszystko po to, aby specjalista mógł w razie potrzeby odwlec na dłużej możliwy czas rejestracji do niego.

 

Aplikacja mobilna ‑ zabezpieczenie w postaci drugiego hasła

 

Hasło do aplikacji mobilnej

 

Już teraz ustaw nowe hasło, które będzie dedykowane tylko aplikacji mobilnej bezpośrednio z systemu. Wdrażamy to wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo danych Twoich i pacjentów. Zmień hasło, a następnie zaloguj się do aplikacji mobilnej na swoim telefonie lub tablecie, by korzystać z jej wszystkich możliwości z perspektywy urządzenia mobilnego.

 

Rejestracja online ‑ dodanie SMSa do wszystkich widgetów

Dodana została również opcja SMSa potwierdzającego wizytę podczas rejestracji, podczas korzystania również widgetów rejestracji według lokalizacji / 3w1 / do specjalisty / do gabinetu. Wszystko dlatego, że jeszcze do niedawna działała ona tylko w widgecie do specjalisty haloDoctor. Jednak jeśli posiadasz włączoną usługę ''SMS potwierdzający wizytę”, to podczas rejestracji online do pacjenta zostanie wysłany kod SMS, by mieć pewność, że pacjent podczas rejestracji podaje właściwy numer telefonu.

 

Informacja kto dodał załącznik

 

Informacja kto dodał załącznik

 

Bezpośrednio z kartoteki pacjenta możesz sprawdzić, jaki specjalista dodał poszczególny załącznik danemu pacjentowi. Już teraz przy każdym załączniku widnieje informacja „Dodane przez …”.

 

Komórka domyślna pod specjalistę, a nie tylko pod gabinet

Mając dwie specjalizacje klienci, często zgłaszali problem z wyborem, ponieważ pokazywały się wszystkie organizacje przypisane do danego gabinetu. Obecnie będą się pokazywały najczęściej wybierane adresy świadczeń — jeśli dany lekarz pracuje więcej niż w 1 jednostce / gabinecie, to w adresach świadczeń w wizycie, lista posortuje się po najczęściej wybieranych.

 

Marketplace ‑ ZnanyLekarz

 

Marketplace - Medfile

 

Marketplace, to nic innego jak „sklep” w Medfile®, który dostępny jest bezpośrednio po zalogowaniu się do programu. Z jego perspektywy, każdy użytkownik ma możliwość, aby dokupić jedną lub kilka funkcji czy usług. W ostatnim czasie została dodana do niego kolejna opcja - integracja Twoich pracowników ze ZnanyLekarz.pl. Integracja będzie synchronizować oba kalendarze oraz jest możliwa do przetestowania przez 14 dni całkowicie za darmo!

 

Wdrożenie systemu teryt dla adresów pacjentów

Podczas ostatnich aktualizacji wprowadziliśmy również możliwość wpisania kodu teryt bezpośrednio z kalendarza. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej będzie specjalistom wybierać z listy miasto i adres.

 

Poszerzona i ujednolicona lista krajów

 

Poszerzona i ujednolicona lista krajów

 

Nasza baza odnośnie krajów w programie, została poszerzona oraz ujednolicona, dzięki czemu nasze listy w oprogramowaniu stały się spójne. Już teraz zarówno w adresie zamieszkania, zameldowania czy danych do faktury rozwijana lista dotycząca krajów ‑ wygląda identycznie. Dzięki jednakowym listom praca w oprogramowaniu Medfile® stanie się jeszcze bardziej intuicyjna.

 

Regulamin placówki w rejestracji online

Podczas ostatniej aktualizacji, zostało również zmienione miejsce, w którym pojawia się odnośnik do regulaminu w rejestracji wg lokalizacji. Już teraz odnośnik do regulaminu jest widoczny przy wprowadzaniu danych pacjenta oraz dodatkowo pojawi się również przy adresie placówki na samym dole widgetu.

 

Szablony w receptach recepturowych

 

Szablony w receptach recepturowych

 

Dzięki sugestiom naszych klientów dodaliśmy również możliwość wprowadzenia większej liczby danych w szablonie leku recepturowego. Dla każdego szablonu receptury poza listą substancji już teraz lekarz może określić w dedykowanym polu liczbę opakowań oraz dawkowania. Dodatkowo można zaznaczyć, czy lek zawiera substancję narkotyczną / psychotropową oraz w jakiej dawce. Lekarz ma również możliwość, aby na e-Recepcie umieścić informację dla osoby wydającej lek.

 

eZWM — elektroniczne zwolnienia medyczne

Już teraz elektroniczne zwolnienia medyczne są dostępne dla wszystkich użytkowników w naszym oprogramowaniu. Nawet jeśli w swojej codziennej działalności nie wystawiasz pacjentom eZWM, w każdej chwili możesz zobaczyć, jak one wyglądają.

 

e-Recepta tryb specjalny / zwykły

 

e-Recepta tryb specjalny / zwykły / preg

 

Obecnie w kreatorze recept dodaliśmy możliwości filtrowania. Już teraz lista wyboru zawiera trzy pozycje: ZWYKŁY, SPECJALNY oraz PREG, które można wybrać i z powodzeniem wyszukać recepty z nadanym trybem oraz dodatkowo - lista zawiera opisy wszystkich pozycji:

  • ZWYKŁY - wyszukiwanie recept zgodnie z podstawowymi uprawnieniami,
  • SPECJALNY - dostęp dla lekarzy specjalistów (dostęp do wszystkich recept Usługobiorcy, którego wiek pozwala na zastosowanie uprawnień seniora „S”, lub dziecka „DZ”),
  • PREG - dostęp dla pracownika medycznego do danych kobiety w ciąży w określonym wieku (zgodnie z konfiguracją systemu P1).

 

Poprawki w liście rezerwowej

 

Poprawki w liście rezerwowej

 

Lista rezerwowa, to nic innego, jak lista oczekujących pacjentów na wizytę. Znasz sytuacje, w której nie masz już miejsca na najbliższe terminy wizyt? Oprogramowanie Medfile®, posiada gotowe rozwiązanie. Dzięki liście rezerwowej pacjentów możesz z wyprzedzeniem zapisać pacjenta. Dodatkowo podczas ostatnich aktualizacji lista rezerwowa została zaktualizowana, a wszystkie nieprawidłowe działania zostały poprawione.

 

Filtry na specjalizację w kalendarzu

 

Filtry na specjalizację w kalendarzu

 

Kolejna udoskonalona rzecz w systemie Medfile®, wyświetla się z perspektywy kalendarza. Już teraz użytkownicy naszego oprogramowania mogą w szybki sposób wybrać oraz filtrować specjalistów po specjalizacjach. Za pośrednictwem tego rozwiązania będzie możliwe, aby zobaczyć wszystkich specjalistów konkretnej specjalizacji np.: psychiatrów w kalendarzu, żeby sprawdzić ich obłożenie.

 

Podgląd wizyt

 

Podgląd wizyt

 

Całkowicie zmodernizowany został podgląd wizyty z perspektywy karty wizyty. Obecnie w lewej części ekranu znajduje się obecna wizyta, z kolei w prawej części ekranu znajdują się wszystkie wizyty danego pacjenta, które w przeszłości zostały zaplanowane, anulowane lub się odbyły. Odświeżony podgląd wizyty z perspektywy karty pacjenta jest niewątpliwym udogodnieniem w przypadku pacjentów, którzy umawiają się do nas na wizytę cyklicznie.

 

Zmiana działania etykiet w kalendarzu

 

Zmiana działania etykiet w kalendarzu

 

Kolejna innowacja dotyczy etykiet w kalendarzu. Obecnie, możesz jeszcze bardziej przyśpieszyć swoją pracę, gdyż nie musisz już wpisywać część słowa, żeby wybrać pożądaną etykietę. Teraz wystarczy jedynie, że klikniesz pole „Wybierz etykiety”, a automatycznie wyświetli Ci się lista rozwijana ze wszystkimi dodanymi etykietami w naszym programie. Dzięki tej aktualizacji unikniesz pomyłek oraz nowych tworzonych etykiet przez pracowników np.: z powodu wielkich znaków czy literówek.

 

Wyszukiwarka wolnych terminów

 

Wyszukiwarka wolnych terminów

 

Zmiany zaszły również w wyszukiwarce wolnych terminów. Obecnie klienci mogą otworzyć automatycznie kalendarz danego specjalisty bezpośrednio z wyszukiwarki terminów. Wszystko po to, aby jeszcze prościej znaleźć termin do lekarza. Przycisk „Przejdź do kalendarza” przenosił do kalendarza, który otworzy widok dzienny specjalisty.

Dodatkowo dodaliśmy również informacje o specjaliście - jaką posiada specjalność — dzięki temu w placówkach, które posiadają wielu specjalistów, można w łatwy sposób zidentyfikować, gdzie najlepiej umówić pacjenta.

 

Na bieżąco do naszego oprogramowania Medfile®, wprowadzamy całkowicie nowe funkcjonalności oraz aktualizujemy i ulepszamy te już istniejące. Pozwala nam to na zwiększenie zadowolenia oraz komfortu pracy naszych użytkowników. 
Potrzebujesz pomocy? Nurtują Cię niektóre kwestie związane z programem? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e-mailowo [email protected]. Czekamy na kontakt właśnie od Ciebie!

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
sale