Zdarzenia medyczne już wkrótce dostępne w Medfile EDM

Zdarzenia medyczne w Medfile EDM

 

Obowiązek raportowania zdarzeń medycznych wchodzi w życie 1 lipca 2021. Dlatego już niedługo w Medfile EDM będzie dostępna kolejna funkcja - raportowanie zdarzeń medycznych. Jakie informacje będą przekazywane do systemu P1? Dlaczego jest to ważny krok dla elektronicznej dokumentacji medycznej?

 

Zdarzenie medyczne - co to jest?

 

Za zdarzenie medyczne można uznać świadczenie zdrowotne, które zawiera informacje o realizowanych procedurach medycznych wykonanych przez podmiot leczniczy. Od 1 lipca 2021 roku raportowanie zdarzeń medycznych do Systemu P1 będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów leczniczych.

 

System P1 i EDM

 

Podstawowym celem wdrożenia raportowania zdarzeń do Systemu P1 (Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) jest umożliwienie wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) pomiędzy podmiotami leczniczymi.

 

Cyfryzacja polskiej służby zdrowia

 

System P1 ma za zadanie usprawnić procesy związane z realizacją świadczeń zdrowotnych, takich jak: monitoring i sprawozdania z realizacji świadczeń, dostęp do informacji o świadczeniach itp. Dzięki tej platformie nie tylko dane dotyczące zdarzeń medycznych z różnych EDM zostaną zgromadzone w jednym miejscu, ale również zostaną one przeanalizowane. Jest to kolejny krok w procesie cyfryzacji polskiej służby zdrowia.

 

Jakie informacje będą przekazywane do Systemu P1?

 

Do Systemu P1 będą przekazywane następujące dane:

 

  • Dane usługodawcy
  • Dane pacjenta
  • Dane dotyczące świadczenia zdrowotnego (m.in. kod świadczenia, data rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji świadczenia)

 

WAŻNE: Informacje o świadczeniu powinny zostać przekazane do Systemu P1 w ciągu 2 dni od czasu zakończenia świadczenia.

 

Raportowanie zdarzeń medycznych w Medfile EDM

 

Nasz zespół intensywnie pracuje nad możliwością raportowania zdarzeń medycznych za pośrednictwem naszej elektronicznej dokumentacji medycznej. Wdrożenie tej funkcjonalności w Medfile EDM planowane jest pod koniec II kwartału 2021 roku.

 

O postępie prac związanych z wdrożeniem zdarzeń medycznych będziemy informować na bieżąco za pomocą naszej strony internetowej jak i poprzez media społecznościowe Medfile EDM.

 

Bądźmy w kontakcie

 

Masz więcej pytań? Porozmawiajmy! Nasi doradcy są dla Ciebie dostępni codziennie w godzinach 8:30 - 16:30. Napisz na adres: biuro@medfile.pl lub zadzwoń +48 530 000 828, +48 728 498 407, +48 530 862 922.

 
© BioStat 2021 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Halodoctor
Konsultacja
lekarska online
w 5 minut od 49 zł