Zdarzenia medyczne w Medfile EDM

Zdarzenia medyczne w Medfile EDM

 

Obowiązek raportowania zdarzeń medycznych wszedł w życie 1 lipca 2021. Dlatego w Medfile EDM dostępna jest kolejna funkcja - raportowanie zdarzeń medycznych. Jakie informacje będą przekazywane do systemu P1? Dlaczego jest to ważny krok dla elektronicznej dokumentacji medycznej?

 

Zdarzenie medyczne - co to jest?

 

Za zdarzenie medyczne można uznać świadczenie zdrowotne, które zawiera informacje o realizowanych procedurach medycznych wykonanych przez podmiot leczniczy. Od 1 lipca 2021 roku raportowanie zdarzeń medycznych do Systemu P1 jest obowiązkowe dla wszystkich podmiotów leczniczych, w tym lekarzy stomatologów i fizjoterapeutów.

 

System P1 i EDM

 

Podstawowym celem wdrożenia raportowania zdarzeń do Systemu P1 (Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) jest umożliwienie wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) pomiędzy podmiotami leczniczymi.

 

Cyfryzacja polskiej służby zdrowia

 

System P1 ma za zadanie usprawnić procesy związane z realizacją świadczeń zdrowotnych, takich jak: monitoring i sprawozdania z realizacji świadczeń, dostęp do informacji o świadczeniach itp. Dzięki tej platformie nie tylko dane dotyczące zdarzeń medycznych z różnych EDM zostaną zgromadzone w jednym miejscu, ale również zostaną one przeanalizowane. Jest to kolejny krok w procesie cyfryzacji polskiej służby zdrowia.

 

Jakie informacje będą przekazywane do Systemu P1?

 

Do Systemu P1 będą przekazywane następujące dane:

 

  • Dane usługodawcy
  • Dane pacjenta
  • Dane dotyczące świadczenia zdrowotnego (m.in. kod świadczenia, data rozpoczęcia oraz zakończenia realizacji świadczenia)

 

WAŻNE: Informacje o świadczeniu powinny zostać przekazane do Systemu P1 w ciągu 2 dni od czasu zakończenia świadczenia.

 

Raportowanie zdarzeń medycznych w Medfile EDM

 

Nasz zespół intensywnie pracuje nad możliwością raportowania zdarzeń medycznych za pośrednictwem naszej elektronicznej dokumentacji medycznej. Wdrożenie tej funkcjonalności w Medfile EDM planowane jest na 1 lipca 2021 roku.

Zdarzenia medyczne są dostępne bezpłatnie w każdym pakiecie Medfile (sprawdź co jeszcze oferuje Medfile EDM – cennik). Co to oznacza? Każdy użytkownik Medfile będzie mógł raportować zdarzenia medyczne i tym samym spełniać ustawowy obowiązek. Repozytorium EDM będzie zależne od ilości wykorzystanego miejsca. 

 

Jak przygotować się do raportowania zdarzeń medycznych?

 

Jednym z kluczowych elementów raportowania zdarzeń medycznych jest określenie zawodu medycznego oraz domyślnego typu wizyty. W Medfile możesz dokonać tej konfiguracji już teraz!

  1. Przejdź do Moje konto – e-Zdrowie P1,
  2. Ustawiania CSIOZ – P1,
  3. Sekcja „Twoje dane”,
  4. Wybierz z listy zawód medyczny oraz domyślny typ wizyty*. Ikona Ⓘ podpowie, jaki typ wizyty należy wybrać.  

* Domyślny typ wizyty zostaje wysłany jako jeden z elementów zdarzenia medycznego. Jego określenie pozwoli automatyczne dodanie tego elementu do wizyty i przyspieszy raportowanie zdarzenia medycznego.

 

zdarzenia medyczne konfiguracja

 

Bądźmy w kontakcie

 

Masz więcej pytań? Porozmawiajmy! Nasi doradcy są dla Ciebie dostępni codziennie w godzinach 8:30 - 16:30. Napisz na adres: [email protected] lub zadzwoń +48 530 000 828, +48 728 498 407, +48 530 862 922.

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku