80% dofinansowania NFZ za zakup programu do EDM

Do 10 sierpnia 2019 można składać w NFZ wnioski o przyznanie dofinansowania za zakup:

oprogramowania wykorzystywanego do zapewnienia możliwości wystawiania elektronicznych zaświadczeń lekarskich lub dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej

zgodnie z Zarządzeniem Nr 55/2019/DEF Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 31 maja 2019r.  W celu uzyskania dofinansowania należy spełnić kilka przesłanek, przy czym najważniejsze jest wystawienie recepty w postaci elektronicznej w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie.

Uprawnieni świadczeniodawcy to tacy, którzy mają umowę z NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z okresem obowiązywania od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019 w zakresie i rodzaju opisanym w Rozdziale 1 §1 pkt. 1 i 2 niniejszego Zarządzenia. Dofinansowanie może objąć do 80% wydanej kwoty na zakup oprogramowania nabytego w 2018 lub 2019 roku jeśli kwota ta została sfinansowana ze środków własnych przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania. Dofinansowanie jest udzielane do wyczerpania środków, nie później jednak niż do 31 sierpnia bieżącego roku. Kwota przeznaczona na to działanie wynosi 21 267 tys. zł.

 

Jak złożyć wniosek?

Złożenie samego wniosku jest bardzo proste. Należy do 10 sierpnia 2019 r. do dyrektora właściwego dla siebie oddziału Funduszu dostarczyć następujące dokumenty:

  • wniosek o udzielenie dofinansowania, którego wzór określony jest w załączniku nr 1 do Zarządzenia,
  • specyfikację dofinansowania, której wzór określony jest w załączniku nr 2 do Zarządzenia,
  • potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających nabycie i sfinansowanie w 2018 r. albo 2019 r. oprogramowania.

 

Nie masz jeszcze programu do EDM, a spełniasz warunki dofinansowania? W czerwcu i lipcu masz jeszcze szanse na zwrot kosztów za zakup oprogramowania

Zgodnie z treścią Zarządzenia i warunku, że należy mieć wystawioną e-receptę w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku każdy podmiot spełniający kryteria, jeśli zakupi program w czerwcu lub lipcu i wystawi e-receptę zgodnie z założeniem, będzie mógł o takie finansowanie się ubiegać. Jest to doskonała okazja dla tych podmiotów, które wahały się z zakupem programu lub czekały na ostatni dzwonek. Elektroniczna dokumentacja medyczna będzie obowiązkową formą prowadzenia kartoteki pacjentów pomimo przesuwania się terminów, jakie deklarowane są przez Ministerstwo Zdrowia. Warto kupić program już dziś i ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów.

 

Wybierz Medfile®, zyskaj EDM w najlepszej postaci oraz szansę na zwrot kosztów zakupu

Medfile® to kompleksowy program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej posiadający moduł e-recept czy e-zwolnień. Klienci doceniają zarówno zawartość merytoryczną aplikacji, jej intuicyjność jak również spersonalizowane doradztwo i implementację narzędzia w placówce. Warto rozpocząć pracę z EDM Medfile, z uwagi na:

 

Interaktywny kalendarz

Wielofunkcyjny kalendarz zintegrowany jest z platformą ZnanyLekarz, Google Calendar oraz rejestracją pacjentów online Medfile®. Możliwe jest wprowadzanie wizyt pojedynczych i konsultacji grupowych. Dostępne są udogodnienia takie jak automatyzacja zapisu na wizytę, kopiowanie wizyt, tworzenie wizyt powtarzalnych, możliwość dodawania przerwy pomiędzy wizytami, autopodpowiadanie dostępnych godzin.

 

e-Kartoteka i spersonalizowane karty wizyty

Spersonalizowana krata wizyty budowana w oparciu o dostępne formularze dla każdej specjalności. Dostępne są również szablony dokumentów – zaświadczenia i skierowania, formularze i treść zgody RODO.

 

Kody ICF; ICD-10/ICD-9

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Integracja z platformami P1 i P2 (CSIOZ). e-Recepta. e-ZLA. e-WUŚ.

 

Podpis pacjenta w formie elektronicznej

Podpis pacjenta w formie elektronicznej na formularzach przygotowanych przez specjalistów. Wysyłka na adres e-mail z zabezpieczeniem w formie tokena. Odpowiedzi pacjenta zapisywane są w jego kartotece. Zastosowania w postaci wypełnienie przez pacjenta wywiadu medycznego, ankiety zdrowotnej czy wyrażenie zgodny na oferowane usługi specjalistyczne.

 

Rejestracja pacjentów online 3w1 i powiadomienia SMS

Możliwość osadzenia formularza zapisu na wizytę na stronie www, w którym godziny dostępnych wizyt generują się dynamicznie w odniesieniu do kalendarza w aplikacji uwzględniając zarezerwowane już w kalendarzu wizyty. Rejestracja w podziale na usługę/specjalistę/gabinet. Przypomnienie o wizycie poprzez SMS. Medfile® oferuje 100 SMS gratis na start dla każdego Użytkownika oraz 10 SMS w okresie testowym.

 

Darmowa strona www gabinetu i katalog gabinetów

Dzięki przygotowanym szablonom w prosty sposób można zbudować swoją stronę www, która pracuje 24/7. Na stronie można również zamieścić formularz do rejestracji pacjentów online oraz automatycznie uzyskać swoją stronę w katalogu gabinetów.

 

Aplikacja mobilna iOS i Android

Aplikacja pozwala na sprawne zarządzanie wizytami. Szybki dostęp do umówionych pacjentów przez mobile ułatwia lekarzowi sprawdzenie godzin pracy w danym dniu, a recepcjonistce pozwala zarządzać kalendarzem lekarza przez pominięcie tradycyjnego papierowego kalendarza. Z poziomu aplikacji można przejść do responsywnej karty pacjenta.

 

Import bazy danych pacjentów do Medfile®

 

Integracja z Laboratoriami
Szybkie i skuteczne zlecanie badań laboratoryjnych i ich odczytu dzięki automatycznemu załadowaniu wyników do karty pacjenta.

 

Telemedycyna/ Zdalny Gabinet

Telemedycyna to moduł, który pozwala na połączenie specjalistów z pacjentami w świecie online poprzez sieć teleinformatyczną 24h/7 dni w tygodniu. e-Konsultacje za pomocą wideo, czatu czy telefonu w oparciu o przeprowadzony wywiad lekarski czy dostarczone wyniki badań pacjenta.

 

Telefonia VoIP

Telefonia VoIP w Medfile® to kompletna oferta obejmująca własny numer stacjonarny/komórkowy centralę telefoniczną ze scenariuszami IVR, nagrywanie połączeń i wirtualny fax.

 

Szczegółowe informacje:

Zarządzanie Prezesa NFZ w sprawie warunków udzielania i rozliczania w 2019 r. dofinansowania i zakupu oprogramowania dla świadczeniodawców

 

Załóż konto testowe i wystaw e-Receptę:

Załóż konto testowe

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku