Jak dzięki rejestracji online i e-Receptom realizować więcej wizyt w 2020

Jak dzięki rejestracji online i e-Receptom realizować więcej wizyt w 2020

Elektroniczna dokumentacja medyczna to fakt w polskiej służbie zdrowia. Czy spełnia zakładane oczekiwania lekarzy, pacjentów, NFZ oraz farmaceutów? Z naszych obserwacji wynika, że tak, chociaż cały czas jest przed nami bardzo dużo wyzwań informatycznych, aby sprostać wymaganiom naszych Użytkowników. Patrząc jednak z perspektywy czasu na wdrożone funkcje i ich wykorzystanie przez naszych Klientów przychodzimy z podpowiedzią, jak za pomocą naszych kilku narzędzi zwiększyć swoją efektywność w nadchodzących miesiącach.  

 

Z rejestracją online i przedpłatami Twój kalendarz pracuje za Ciebie

Fenomen rejestracji online na wizyty przez pacjentów został już wielokrotnie poruszany. To rozwiązanie, które generuje ruch w kalendarzu bez zaangażowania recepcji. Uruchomienie tego narzędzia wymaga kilku minut, a zysk z niego jest nieoceniony. Z doświadczeń naszych klientów wynika, że pacjenci coraz chętniej sięgają po taką formę zapisu na wizyty. Dlaczego? Otóż - po pierwsze mogą to zrobić w dowolnym momencie ze swojego telefonu lub komputera, po drugie trwa to zazwyczaj dużo krócej niż tradycyjna rejestracja telefoniczna.

W Medfile® dokładamy wszelkich starań, aby implementowane rozwiązania spotykały się z aprobatą ich użytkowników. Zależy nam na intuicyjności uruchamianych funkcji i wartości dodanej z ich użytkowania. Rejestracja online eliminuje niedobory kadrowe, pozwala na pracę kalendarza w święta, weekendy, a nawet w trakcie naszego urlopu. Każdy z nas przecież marzy, aby jego kalendarz się zapełniał wizytami, kiedy my odpoczywamy – komentuje Rafał Piszczek, Ekspert EDM Medfile® .    

Rejestracja online powiązana jest również z bezpłatną stroną internetową w Medfile® oraz wizytówką w katalogu gabinetów Medfile®. Dzięki temu dana placówka medyczna może być szybciej wyszukana przez pacjenta. Sama rejestracja online może zostać również uruchomiona na fanpage na Facebooku, co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo dotarcia do potencjalnych pacjentów, a także kalendarz Medfile® zintegrowany jest z Platformą ZnanyLekarz.

Z dodatkową opcją przedpłat, która zdecydowanie dyscyplinuje stawianie się pacjentów na wizytach, kontrola grafiku jest pełniejsza. Można znacznie wyeliminować puste wizyty i realizować konsultacje z pacjentami, którzy faktycznie są zainteresowani naszymi usługami – dodaje Rafał Piszczek.

 

e-Recepta – szybciej i bezpieczniej niż forma tradycyjna

Celem wprowadzenie elektronicznych recept jest centralny monitoring efektów terapeutycznych pacjentów oraz ułatwienie pracy lekarzy i farmaceutów. W programie gabinetowym Medfile® wystawienie e-Recepty trwa kilkanaście sekund, czego efektem jest wygenerowany 4 cyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL tworzy podstawę do wykupienia leków w aptece. Kod e-Recepty w Medfile® może być wysyłany bezpośrednio na numer telefonu pacjenta bez konieczności zakładania przez niego IKP. To zdecydowanie przyspiesza cały proces wdrożenia i korzystania z tego rozwiązania przez samych pacjentów.

 

Czy trzeba dysponować czymś specjalnym, aby móc wystawić e-Receptę?

Oczywiście niezbędne do tego jest posiadanie programu do gabinetu, takiego jak Medfile® . Po stronie gabinetów jest rejestracja w RPWDL (by uzyskać certyfikat WSS i certyfikat TLS) i w ZUS (certyfikat ZUS). Z naszej strony każdemu klientowi oferujemy bezpłatne wdrożenie oraz szkolenie z zakresu konfiguracji ustawień e-Recepty. To zdecydowanie pomaga opanować cały ten proces i przełamać bariery związane z pierwszymi krokami w e-Receptach. Zachęcamy wszystkich do wystawiania e-Recept. Recepty papierowe nadal będą uznawane po 8 stycznia 2020, jednak im szybciej zaczniemy wystawiać tylko elektroniczne recepty, tym szybciej proces digitalizacji służby zdrowia będzie pełniejszy – podsumowuje Rafał Piszczek.   

 

 

komentuje Rafał Piszczek
Ekspert Medfile®

 

 

 

PORADNIK DLA LEKARZY:

 

Nowy Kreator e-Recepty - zobacz film jak wystawić e-Receptę w Medfile.

kreator_e_recept

 

Odwiedź naszą stronę, skontaktuj się z naszymi Ekspertami, aby poznać pełną moc możliwości programu do gabinetu Medfile®: [email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629

 

 

Umów się na bezpłatne szkolenie z e-Recepty już dziś!

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 30.04.2024
- 30% na licencję
kod: 30taniej
Umów się na prezentację