home
|
Baza wiedzy
|
Integracje
|
Przedpłaty OnLine w Medfile® – szybki sposób na rozliczanie usług medycznych

Przedpłaty OnLine w Medfile® – szybki sposób na rozliczanie usług medycznych

Przedpłaty OnLine są wygodną formą realizacji opłaty za lekarską lub fizjoterapeutyczną usługę medyczną. Wychodząc naprzeciw pacjentom, managerom placówek medycznych, jak i właścicielom gabinetów prywatnych, w systemie Medfile® została wprowadzona powyższa opcja, która zdecydowanie ułatwia rozliczanie wizyt.

arrow Konfiguracja systemu w kilku krokach
arrow Przedpłaty OnLine w Medfile®  – system rejestracji i konfiguracji
arrow Realizuj przedpłaty dzięki konfiguracji Medfile® EDM z systemem PayU
arrow Przedpłaty OnLine w Medfile® - PORADNIK DLA LEKARZY:

Realizuj przedpłaty dzięki konfiguracji Medfile® z systemem PayU

Konfiguracja systemu Medfile® z jednym z najpopularniejszych systemów płatności internetowych, umożliwia rozwiązanie wielu niedogodności związanych z opłatami za specjalistyczne konsultacje:

 • brak odpowiedniej ilości gotówki,
 • brak karty płatniczej,
 • problemy z drukarką fiskalną,
 • brak ustalonej kwoty za wizytę.

Przedpłaty pozwalają również na zmniejszenie liczby pacjentów, którzy po rejestracji na wizytę nie stawiają się w wyznaczonym terminie do lekarza czy fizjoterapeuty. Obowiązkowa przedpłata za niektóre usługi medyczne lub konsultacje lekarskie umożliwia egzekwowanie większej kontroli nad umówionymi wizytami wśród pacjentów.

 

Konfiguracja systemu w kilku krokach

Aby móc uruchomić przedpłaty OnLine w systemie Medfile® należy najpierw podpisać umowę z systemem PayU. Formularz rejestracji znajduje się w zakładce „Moje konto”, w kaflu „Przedpłaty online”. Jeśli placówka /gabinet posiada już umowę z PayU wystarczy aktywować płatności, jeśli nie, należy przejść przez system rejestracji.

 

Przedpłaty OnLine w Medfile®  – system rejestracji i konfiguracji

System rejestracji zawiera kilka prostych kroków, po których będzie można realizować przedpłaty OnLine umożliwiające: opłacenie pacjentom całości kwoty za wizytę przed jej realizacją, jak również zmniejszenie liczby pacjentów, którzy nie pojawiają się na wizytach:

 • Na początku należy uzupełnić dane osoby, na którą zostaje zwarta umowa z platformą PayU (zwróć szczególną uwagę na adres e-mail - będzie on potrzebny); następnym krokiem jest podanie i zatwierdzenie danych firmy,
 • Kolejny ważny element to wgranie plików zdjęciowych dowodu osobistego (przód oraz tył) osoby, która zawiera umowę oraz odpisu z rejestru KRS,
 • Następnie należy wejść na podany wcześniej adres e-mail – znajduje się tam link aktywacyjny do Panelu Menadżerskiego, gdzie należy dokonać wpłaty tzw. opłaty aktywacyjnej oraz wprowadzić nowe, własne hasło dostępu.

System zaksięguje opłatę aktywacyjną w ciągu ok. 3 dni roboczych. O zaksięgowaniu użytkownik zostaje poinformowany poprzez e-mail. Do tego czasu można przyjmować wpłaty online przez przelew do wartości łącznej 2500 zł.

 • Kolejny element to ponowne zalogowanie do Panelu Menadżerskiego systemu PayU, posłuży do tego wcześniejszy e-mail oraz stworzone hasło (otrzymane w e-mailu).
 • Aby dodać placówkę medyczną należy wybrać zakładkę „ Płatności”, a następnie „Moje Sklepy” i kliknąć w polecenie „Dodaj sklep”.
 • W pole adres strony www, z rozwijanej listy należy wybrać „inny adres www”, następnie w polu „Inny adres www” wpisać app.medfile.pl
 • Kolejny krok to zaznaczenie usług, z jakich można korzystać przez PayU, czyli przelewybankowe i karty płatnicze, wybieramy nazwę sklepu jak. np. „Poradnia Zdrowia X”, inne pola mogą zostać bez wpisu.
 • Z własnej skrzynki mailowej przesyłamy e-mail na adres: [email protected] o treści: “Dzień dobry, Prosimy o aktywowanie adresu https://app.medfile.pl/ do obsługi naszych płatności online”.
 • W polu „Typ punktu płatności oznaczamy” REST API (Checkout), w polu „Nazwa punktu płatności należy wpisać Medfile”, klikamy polecenie „Dodaj Sklep”.
 • Ostatni element to Klucze konfiguracyjne – są one niezbędne do integracji PayU z Medfile® , skopiuj wszystkie podane klucze konfiguracyjne i zaloguj się do konta Medfile®.
 • Wybierz ponownie kafelek przedpłaty online, lecz tym razem kliknij „Mam już konto – aktywuj płatności”, wklej po kolei wcześniej skopiowane Klucze konfiguracyjne z PayU i zapisz wprowadzone zmiany.
 • Ustawienia pozwalają sprawdzić metodę dostępnych płatności.

Od tego momentu można ustalać wielkość kwotową przedpłaty dla każdej wizyty, za pomocą Panelu „Moje Konto” – „Usługi”. To czy usługa wymaga przedpłaty, czy nie – można wybrać indywidualnie do każdej usługi.

 

Realizuj przedpłaty dzięki konfiguracji Medfile® EDM z systemem PayU

Są one wygodną formą również dla pacjentów, którzy coraz częściej wolą mieć zrealizowane płatności jeszcze przed wizytą. Dzięki Medfile® jest to możliwe w bezpieczny i przejrzysty sposób za pomocą: przelewu, płatności online kartą, za pomocą portfela elektronicznego lub poprzez BLIK.

Korzystaj z najnowszych rozwiązań płatniczych w Twojej placówce Medycznej dzięki Medfile®. Uruchom wygodne przedpłaty OnLine już dziś.

 

Przedpłaty OnLine w Medfile® - PORADNIK DLA LEKARZY:

 

Korzystaj z Przedpłat OnLine w Medfile® - w przypadku pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:

[email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629

 

Zobacz także: Integracje

 

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Promocja
*do 25.06.2024
- 50% na licencję
kod: LatoRok
Umów się na prezentację