Rozliczenie pacjenta za pomocą kredytu kupieckiego

 

Prowadzisz placówkę medyczną, w której zdarzają się sytuacje, że pacjent jest zainteresowany umówieniem się na wizytę, ale tymczasowo nie posiada środków finansowych, aby uregulować należność? W Medfile® mamy na to rozwiązanie! W ostatnim czasie powstała nowa funkcjonalność pozwalająca na rozliczenie pacjenta poprzez udzielenie kredytu kupieckiego.

Kredyt kupiecki jest formą zgody sprzedającego na to, aby otrzymać zapłatę za usługę po terminie jej wykonania. Od teraz w Medfile® po wizycie możesz utworzyć dokument księgowy (np. rachunek lub fakturę) i oznaczyć formę płatności jako kredyt kupiecki.

 

Co dzieje się, gdy pacjent chce spłacić kredyt?

To bardzo proste. Wystarczy, że przejdziesz do utworzonego dokumentu i wybierzesz opcję dokonania rozliczenia. Przy wprowadzaniu spłaty system poprosi Cię o uzupełnienie kwoty, daty zapłaty, formy płatności (np. gotówka lub przelew). Opcjonalnie będziesz mógł także wprowadzić tekstowy opis.

 

System na bieżąco będzie Cię informował o kwocie pozostałej do spłaty przez pacjenta.

 

W Medfile® został również opracowany dedykowany raport zawierający informacje wyłącznie o udzielonych kredytach kupieckich. Raport pozwala na bieżąco weryfikować spłacone oraz czekające na spłatę kredyty. Dla każdego udzielonego kredytu będziesz mógł podejrzeć m.in. numer dokumentu, kwotę udzielonego kredytu oraz kwotę, która pozostała do spłaty.

Przekonaj się jakie to proste i załóż bezpłatne 14-dniowe konto w Medfile® EDM: https://www.medfile.pl/rejestracja

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dziś: [email protected] lub +48 530 000 828, +48 728 498 407, +48 530 862 922

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
sale