e-Recepta wysyłana z Medfile® do pacjenta - nie wymaga IKP

e-Recepta wysłana z Medfile do pacjenta - nie wymaga IKP

 

Kod e-Recepty nie tylko przez IKP.

Obowiązek e-Recepty wchodzi z dniem 8 stycznia 2020 r. Już niewiele czasu pozostało placówkom, które jeszcze nie zdecydowały się na wybór programu do gabinetu. Z doświadczeń naszych Klientów wynika, iż wystawianie elektronicznych recept znacznie skraca czas potrzebny na formalności oraz zdecydowanie zwiększa komfort pracy zarówno samego lekarza, jak i farmaceuty realizującego taki dokument. Pacjenci również są w bardzo uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ już nie muszą się martwić, że receptę np. zgubią i przez to nie wykupią potrzebnych leków. Kod e-Recepty zawsze mogą mieć na swoim telefonie. Jak to działa?
 

Z Medfile® lekarz wysyła kod e-Recepty bezpośrednio na telefon pacjenta

Ważną zaletą Medfile® jest jego kompleksowość. Wychodząc naprzeciw potrzebom digitalizacji służby zdrowia i cyfrowej edukacji pacjentów związanej z zakładaniem Internetowego Konta Pacjenta celem uzyskania kodu e-Recepty w Medfile® lekarz ma możliwość wysłania 4 cyfrowego kodu bezpośrednio na jego numer telefonu. Oczywiście pacjent wcześniej taką zgodę musi wyrazić, jednak ten sposób znacznie ułatwia realizowanie e-Recept. Rozwiązania internetowe czasami potrzebują czasu, aby się w pełni przyjąć i przekonać potencjalnych użytkowników. Polska służba zdrowia dość prężnie kroczy ścieżką, która już niebawem będzie obejmowała całościową e-Dokumentację pacjentów. W Medfile® stawiamy na optymalizację pracy i niezakłócony przebieg obiegu dokumentów stąd ułatwienia i udogodnienia dla przedstawicieli służby zdrowia, które pozwalają prowadzić proces terapeutyczny bez oczekiwania na działania pacjenta związane np. z założeniem Internetowego Konta Pacjenta. 
 

„Internetowe Konto Pacjenta to ciekawe i potrzebne rozwiązanie dla pacjentów. Wiemy jednak, jak długo czasami trwa przekonanie użytkowników do rejestracji, a tym samym do monitorowania kodów e-Recepty z tego poziomu. Oczywiście pacjenci mogą otrzymać wydruk e-Recepty, nie mniej jednak założeniem cyfryzacji jest eliminacja dokumentacji papierowej. Dlatego też bezpośrednia wysyłka SMS na telefon pacjenta z aplikacji do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® jest idealnym rozwiązaniem.

 

 

komentuje Rafał Piszczek
Ekspert Medfile®

 


Medfile® z myślą o lekarzach i pacjentach

Rozwiązania aplikacji gabinetowej Medfile® dotyczą nie tylko Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Jest to wielomodułowy system, dzięki czemu z poziomu jednego miejsca można zarządzać niemal każdą czynnością związaną z:

  • promocją gabinetu w Internecie,
  • Elektroniczną Dokumentacją Medyczną,
  • zarządzeniem obiegiem dokumentów,
  • prowadzeniem kalendarza wizyt,
  • rejestracją pacjentów online,
  • wysyłaniem elektronicznych formularzy.


Dzięki holistycznemu podejściu do procesu terapeutycznego realizowanego za pomocą Medfile® zarówno lekarz jak i pacjent czerpią maksimum korzyści. Warto przy wyborze programu kierować się właśnie takim globalnym podejściem, dzięki czemu wszystkie funkcje niezbędne do prowadzenia gabinetu będą znajdowały się w jednym miejscu.   

 

e-RECEPTA - PORADNIK DLA LEKARZY:

 

Wystawiaj e-Recepty w Medfile® - w przypadku pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:

[email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 10.12.2023
- 30% na licencję
kod: Mikolaj
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku