Medfile® i Telemedycyna Polska razem dla e-Zdrowia

Value Based Healthcare to model, w jakim kroczy polska służba zdrowia. Model opieki zdrowotnej wartościowanej jakościowo to gwarancja, że w centrum stanie pacjent i korzyści dla jego procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Reforma służby zdrowia i digitalizacja procesów diagnostyczno-medycznych skierowana jest na polepszenie jakości obsługi pacjentów, usprawnienie przepływu danych, rejestry centralne, lepszą komunikację: lekarz – pacjent – NZF – apteka. e-Recepty i e-Skierowania to rozwiązania, które nie tylko podnoszą komfort wszystkich podmiotów zaangażowanych w leczenie pacjenta, ale również dostarczają wielu jakościowych danych, takich jak pomiar skuteczności leków, konkretnej metody leczenia itd. Tutaj też istotną rolę odgrywa telemedycyna i coraz większa świadomość Polaków na temat jej znaczenia w całym procesie leczenia pacjentów.

 

Telemedycyna to stale rosnący trend  

Trend związany z rozszerzaniem wachlarzu swoich usług o e-Konsultacje przez placówki medyczne wzrasta. Formy opieki na odległość to wynik zachodzących zmian w służbie zdrowia podyktowane centralizacją danych oraz udogodnieniami takimi jak e-Recepty, e-Zwolnienia czy pilotażowe e-skierowania. Medfile® nieprzerwanie od kilku lat uczestniczy w procesie digitalizacji służby zdrowia. Nawiązując współpracę z Telemedycyną Polską – liderem na rynku polskim w oferowaniu profesjonalnych usług telemedycznych. Jesteśmy dumni z bycia częścią tego przedsięwzięcia. Jak wskazują wyniki badania telemedycyna przeprowadzonego przez naszą agencję BioStat® w 2019 roku w porównaniu z 2017 tylko 32,5% respondentów przyznało się do zupełnej niewiedzy o telemedycynie. W 2017 roku odsetek ten wyniósł aż 56,5%. Dane te jednoznacznie wskazują, że rynek usług telemedycznych w Polsce już niebawem będzie przeżywał swój rozkwit, dlatego warto już dziś odpowiednio wprowadzić takie usługi do portfolio gabinetów i placówek. Rozwój e-Konsultacji z całą pewnością będzie się wiązał również z edukacją pacjentów w tym kierunku. W tym momencie Internetowe Konto Pacjenta jest promowane przez Ministerstwo Zdrowia. To działanie z pewnością przybliży też pacjentom ideę zdalnej opieki i gabinetu online. Nie można zapominać o tym, że dotychczasowe przyzwyczajenia pacjentów związane z osobistą wizytą u specjalisty mogą napotkać opór związany ze zmianą. Z przeprowadzonego badania na temat telemedycyny wynika jednak, że 38% respondentów nie skorzystało z e-Wizyty z uwagi na niewiedzę w jaki sposób skorzystać z tej formy usługi, natomiast 28% preferuje kontakt osobisty z lekarzem.

 

Siła telemedycyny to autorytet lekarza

Medfile® i Telemedycyna Polska dostarczają niezbędne narzędzia, a rekomendacja lekarza do skorzystania z e-Konsultacji jest dla pacjentów znacząca. Wyniki badania pokazują, iż polecenie lekarza jest ważne aż dla 41% ankietowanych. To dobra wiadomość dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych specjalistów służby zdrowia. Rozwijając swój gabinet w kierunku zdalnych konsultacji możemy być pewni, że pacjenci będą skłonni z takich usług skorzystać. To wielka korzyść dla lekarza i pacjenta, ponieważ znacząco ułatwi dostęp do świadczeń zdrowotnych dla wszystkich zainteresowanych i może przyczynić się do rozładowania kolejek.

Nasza współpraca z Telemedycyna Polska układa się znakomicie, o czym można przeczytać w opinie klientów Medfile.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat telemedycyny w Medfile®? Zachęcamy do kontaktu z naszym Ekspertem. Już dziś napisz do nas wiadomość: [email protected]

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 30.04.2024
- 30% na licencję
kod: 30taniej
Umów się na prezentację