Najważniejsze trendy w e-Zdrowiu - Rafał Piszczek dla Medonet

Rafał Piszczek w Medonet

 

Pod koniec stycznia Medonet opublikował artykuł “Najważniejsze trendy w e-Zdrowiu 2021”. Wśród wypowiadających się na temat przyszłości medycyny znalazł się CEO Medfile S.A. Rafał Piszczek.

 

W przeglądzie trendów na 2021 rok uwzględniono opinie liderów branży zdrowotnej z kategorii takich jak: zdalna diagnostyka, telemedycyna czy farmacja. Nie zabrakło również opinii wiceminister Zdrowia ds. Informatyzacji oraz Dyrektora Biura Profilaktyki Zdrowotnej NFZ.

 

e-Zdrowie w 2021 roku

 

Rafał Piszczek podkreślił, że miniony rok 2020 był rokiem rozwoju telemedycyny. Prognozuje również, że w 2021 roku należy skupić się na dalszym rozwoju rynku telemedycznego poprzez tworzenie aplikacji mobilnych oraz narzędzi do zdalnej diagnostyki i monitoringu pacjenta. Podkreślił, że dalsza rewolucja w medycynie nie będzie możliwa bez wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji. Dodał również, że to właśnie analiza danych o pacjentach i chorobach przyczyni się do stworzenia modeli do prediagnostyki schorzeń, gdzie sztuczna inteligencja będzie asystować lekarzowi w procesie diagnostyki.

 

“W związku z deficytem lekarzy i starzejącym się społeczeństwem potrzebne są rozwiązania oparte właśnie o sztuczną inteligencję, które będą wspierać lekarza w jego pracy. [...] Lekarz w dalszym ciągu pozostanie decydentem w sprawach diagnostyki, ale zostanie wyposażony w narzędzia znacznie usprawniające jego pracę” - przekonuje Rafał Piszczek na portalu Medonet.

 

Duże plany na rok 2021

 

Zarówno przed Biostat Sp. z o.o. jak i przed Medfile S.A. stoją wyzwania na rok 2021. Rafał Piszczek podzielił się swoimi planami z Medonet.

 

Dla platformy telemedycznej haloDoctor.pl  będzie to rok ekspansji na rynek zagraniczny. Po spektakularnym sukcesie na rodzimym rynku nadszedł czas na wyjście za granicę. “W 2020 roku odnotowywaliśmy średnio około 30 tys. e-Wizyt miesięcznie. Chcemy w tym roku z naszym produktem wyjść za granicę i konkurować z globalnymi gigantami” - stwierdził Rafał Piszczek.

 

Medfile S.A. w dalszym ciągu aktywnie będzie wspierać cyfryzację polskiej służby zdrowia i podkreślać rolę sztucznej inteligencji w rozwojach usług telemedycznych. Rozwój ten zakłada sięganie po ogromny potencjał sztucznej inteligencji w analizie danych i zdalnej diagnostyce.

 

Dla Biostat rok 2021 to czas, w którym nacisk będzie kładziony na wykorzystanie potencjału niekomercyjnych badań klinicznych w Polsce. Badania te są szansą dla pacjentów na dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, a dla polskich badaczy na pozyskanie środków finansowych i realizację badań w Polsce.

 

Cały raport dotyczący trendów w e-Zdrowiu w 2021 roku dostępny jest tutaj.

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
*migracja gratis
sale