Medfile po aktualizacjach we wrześniu

Medfile po aktualizacjach we wrześniu

 

Wraz z nadejściem jesiennych dni, program Medfile® przychodzi do swoich użytkowników z informacjami o najnowszych zmianach w systemie. Jesteś ciekaw, jakie funkcjonalności zostały dodane lub zaktualizowane we wrześniu? Przeczytaj do końca, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów!

 

Nowe uprawnienia dla pacjentów

Do programu został dodany nowy kod uprawnień, który obowiązuje już jako nowe uprawnienie na e-Receptach. “DZ”, jest przeznaczony dla pacjentów poniżej 18 roku życia. Dzięki wprowadzeniu nowych przepisów młodsi pacjenci będą mogli zakupić leki w niższej cenie, podobnie jak osoby po 65 roku życia. 
Podczas wystawiania e-Recepty w programie wystarczy, że wybierzemy kod “DZ” lub “S” w dodatkowych uprawnieniach.

 

Nowe uprawnienia dla pacjentów

 

Lista rezerwowa — dodanie notatki

Podczas dodawania pacjenta do listy rezerwowej, już teraz możliwe jest również wpisanie notatki. Skorzystaj z tej możliwości, jeśli pacjent będzie miał szczególne preferencje co do przyszłej wizyty lub kiedy Ty będziesz chciał zanotować dodatkowe informacje. Dowiedz się więcej o liście rezerwowej i jej wszystkich funkcjonalnościach, które pozwolą Ci zwiększyć ilość realizowanych wizyt.

 

Lista rezerwowa — dodanie notatki

 

Nowa lista refundacyjna

Lista refundacji leków również uległa aktualizacji w Medfile® zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia. Obejmuje ona zarówno leki refundowane, jak i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne. Lista obowiązuje od 1 września 2023 roku.

 

Możliwość sprawdzenia osoby usuwającej wizytę

Potrzebujesz sprawdzić kto usunął zaplanowaną wizytę z systemu? W Medfile® masz taką możliwość. Z perspektywy zakładki „Wizyty”, należy aktywować suwak „Pokaż usunięte”, a następnie przy anulowanej wizycie wyświetli się data oraz godzina usunięcia oraz imię i nazwisko autora zmiany.

 

Możliwość sprawdzenia osoby usuwającej wizytę

 

Polskie znaki w VoIP

W historii połączeń została dodana obsługa polskich znaków. Już teraz bez żadnych problemów będą się one wyświetlały w kolumnie Konto SIP. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby to zadziałało, należy na nowo połączyć się z SuperVoIP w Medfile®. Dowiedz się więcej o integracji z VoIP i wypróbują tę formę kontaktu z pacjentem.

 

Polskie znaki w VOIP

 

Dodanie ceny bazowej do raportów własnych

W programie została również poprawiona bazowa cena usługi. Obecnie podczas tworzenia raportu z perspektywy zakładki „Moje raporty”, podczas dodawania wiersza „Bazowa cena usługi” - generuje się właściwa cena. Użytkownicy będą mogli cieszyć się w pełni sprawnym udogodnieniem.

 

Dodanie ceny bazowej do raportów własnych

 

Wizyty grupowe

Wciąż nie wszyscy specjaliści korzystają z możliwości przeprowadzania wizyt grupowych w programie, a są one ogromnym udogodnieniem. Mogą być one szczególnie ważne oraz pomocne w przypadku prowadzenia grupowych zajęć z zakresu psychoterapii czy fizjoterapii. Kontakt w grupie bardzo często daje wsparcie pacjentom oraz pozwala spojrzeć na problemy z innej perspektywy — dlatego nie wahaj się dłużej, tylko wyposaż swoją działalność w tę możliwość.

 

Wizyty grupowe

 

Raporty własne — dodanie pola „Uwagi” oraz „Źródło informacji”

W raportach własnych pojawiła się również możliwość dodana pola „Uwagi”. Pole te znajduje się w kartotece pacjenta — dlatego kiedy będziesz w tym miejscu wprowadzać dodatkowe informacje o pacjencie, wyświetlą się one po wygenerowaniu raportu, który będzie uwzględniał wiersz „Uwagi”.

Dodatkowo, został dodany również wiersz „Źródło informacji”, który pozwala zobaczyć, skąd zapisał się do nas pacjent na wizytę, np. poprzez kalendarz czy formularz rejestracji online. Wykorzystaj kolejne udogodnienia wprowadzone do programu, aby Twoje raporty posiadały jeszcze dokładniejsze dane.

 

Raporty własne — dodanie pola Uwagi oraz Źródło informacji

 

Zmiana wyglądu uprawnień pacjenta

Wprowadziliśmy również modyfikacje w wyglądzie uprawnień pacjenta w widoku edycji jego danych. Aktywuj lub dezaktywuj zgody pacjenta w kilku szybkich ruchach i ciesz się uporządkowanymi informacjami o pacjencie.

 

Zmiana wyglądu uprawnień pacjenta

 

Podział kolumny data zapłaty i godzina w raporcie prowizyjnym

Raport prowizyjny w programie Medfile® również uległ aktualizacji. Obecnie w kolumnie „Data zapłaty” oraz „Godzina” ukazuje się dokładny czas dodania informacji o płatności.

 

Podział kolumny data zapłaty i godzina w raporcie prowizyjnym

 

Rozszerzenie działania suwaków

Z perspektywy edycji danych pacjenta, zostało również zmienione działanie suwaków. Obecnie suwak blokady pacjenta w rejestracji online nie jest już zależny od suwaka z czarną listą. Teraz występują one obok siebie, jako dwie niezależne opcje.

 

Rozszerzenie działania suwaków

 

Możliwość wpisania kilku adresów email w przekierowaniu wiadomości

Zakładka powiadomienia e-mail w programie również uległa aktualizacji. Teraz bezpośrednio z zakładki “Przekierowania”, można ustawić przekierowanie wiadomości e-mail na więcej niż jeden adres e-mailowy. Wystarczy po przecinku wpisać kolejny adres, a wiadomości o zapisaniu nowej wizyty lub jej odwołaniu zostaną automatycznie wysłane do kilku odbiorców (np. do specjalisty oraz pracowników recepcji).

 

Możliwość wpisania kilku adresów email w przekierowaniu wiadomości

 

Program Medfile® w każdym miesiącu wprowadza kilkanaście zmian lub aktualizacji systemowych. Warto śledzić na bieżąco wszystkie nowe udogodnienia, aby w pełni wykorzystywać potencjał oprogramowania i dopasować go do swojej działalności medycznej.

 

Chciałbyś, abyśmy wprowadzili aktualizacje w systemie zaproponowane przez Ciebie? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta telefonicznie: (+48) 728 498 407, (+48) 530 000 828 lub e-mailowo [email protected]. Czekamy na kontakt właśnie od Ciebie!

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 10.12.2023
- 30% na licencję
kod: Mikolaj
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku