Jak wykorzystać SMS do utrzymania pozytywnych relacji z Pacjentami?


Polska służba zdrowia z sukcesem zaczęła wykorzystywać kanały mobilne do komunikacji z Pacjentami, którzy wyrazili na to zgodę podpisując stosowane formularze. SMS stał się formą dotarcia między innymi z e-Receptą. Jest to najszybsza droga kontaktu z Pacjentem, ponieważ jak wskazują dane SMS-y są odczytywane już w ciągu 90 sekund od ich dostarczenia.

 

Zobacz, co możesz komunikować swoim Pacjentom w Medfile® i już dziś zacznij budować długofalowe relacje dzięki temu rozwiązaniu.

 

Dzięki SMS w Medfile® zakomunikujesz pełen zakres informacji o wizytach. Komunikację SMS warto stosować, kiedy zależy nam na szybkim poinformowaniu odbiorcy oraz na jego szybkiej reakcji. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi otwarć wiadomości możemy liczyć na niemal natychmiastową reakcję naszego odbiorcy.

 

Jakie benefity z komunikacji SMS w Medfile® zyskuje Pacjent?
1.    Pacjent może otrzymać wiadomość z kodem e-Recepty wystawionej przez specjalistę w Medfile®.
2.    Pacjent może otrzymać powiadomienie (informację) o zapisaniu się na wizytę, której dokonał w rejestracji osobiście lub telefonicznie. Wiadomość natychmiast wysyłana jest na jego numer.
3.    Pacjent może otrzymać przypomnienie o zaplanowanej wizycie 1, 2 lub 3 dni przed datą planową wizyty. Wiadomość zostaje wysłana o określonej godzinie ustawionej przez specjalistę.
4.    Pacjent może otrzymać potwierdzenie rejestracji na wizytę dokonaną za pomocą formularza online. Potwierdzenie zostaje wysłane natychmiast po dokonaniu zapisu.
5.    Wiadomość SMS może zostać wysłana w momencie anulowania wizyty danego pacjenta przez specjalistę (usunięcie wizyty).
6.    Pacjent może otrzymać wiadomość SMS z linkiem do wypełnienia elektronicznego formularza. Formularze te tworzone są jako dokumenty MedSign.
7.    Po odbytej wizycie system może wysłać wiadomość SMS do pacjenta z prośbą o opinię na temat odbytej konsultacji. Taka wiadomość zostaje wysłana o godzinie ustawionej przez specjalistę.

 

Każdą z opcji można włączyć/wyłączyć osobno. To specjaliści decydują, na którą okoliczność zostaną wysłane wiadomości SMS. Konfiguracja jest bardzo intuicyjna i dzięki naszej instrukcji zajmuje kilka minut. Dobra wiadomość jest taka, że pacjent na wiadomość SMS wysłaną z losowego numeru może odpisać. Jego odpowiedź trafia do Medfile® i dzięki czemu komunikacja może być kontynuowana.

 

Dlaczego warto wysyłać SMSy? 10 najważniejszych korzyści:
1.    Wysoki wskaźnik otwarć wiadomości SMS.
2.    Niski koszt wysyłki.
3.    Komunikacja „tu” i „teraz”.
4.    Komunikacja dwukierunkowa.
5.    Automatyzacja wysyłki SMS, mniej pracy po stronie personelu.   
6.    Szybkie dotarcie do Pacjentów.
7.    Budowanie profesjonalnego wizerunku.
8.    Zwiększenie ilości realizowanych wizyt.
9.    Pomoc dla zapominalskich Pacjentów.
10.  Utrzymanie pozytywnych relacji z Pacjentami.

 

Pakiet SMS zgodnie z potrzebami:
Program do elektronicznej dokumentacji Medfile® jest szyty na miarę potrzeb naszych użytkowników. SMS-y można zakupić w następującej formie:
- Pakiet 100 SMS (15 zł brutto) lub 1000 SMS (120 zł brutto). Pakiet jest na czas trwania subskrypcji. Możliwość dokupienie SMS w dowolnym momencie,
- Abonament 100 SMS (9,90 zł brutto za miesiąc) lub 1000 SMS (99 zł brutto za miesiąc). Pakiet odnawia się co miesiąc. Niewykorzystane SMS-y przepadają pod koniec miesiąca rozliczeniowego. Umowa na miesiąc lub rok zgodnie z wykupionym abonamentem.


Ważne:
1. Jedna wiadomość SMS to 153 znaki (bez użycia polskich znaków).
2. 67 znaków - tyle znaków ma wiadomość SMS, jeśli używa się polskich znaków dialektycznych.
3. Używając dostępnych zmiennych - należy pamiętać, że te dane mają wpływ na liczbę znaków wiadomości SMS.
4. SMS może zostać wysłany z większą liczbą znaków (wtedy większa liczba SMS jest potrącana z konta użytkownika).


PORADNIK DLA UŻYTKOWNIKÓW:
- Moje konto - Powiadomienia SMS, ustawienia (instrukcja)
- Kartoteka pacjentów - Indywidualny SMS do pacjenta (instrukcja)
- Kartoteka pacjentów - Dodawanie i wysyłanie dokumentów Medsign do pacjenta (SMS) (instrukcja)
- Kartoteka pacjentów - Historia wiadomości SMS (instrukcja)


Korzystaj z wysyłek SMS w Medfile®. W przypadku pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji: [email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629.

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację
zamknij
Nowa
subskrypcja
50% taniej!
Sprawdź
sale