Styczeń w Medfile

Styczeń w medfile

 

Styczeń w Medfile® przedstawił się aż dwoma aktualizacjami, które uzupełniły funkcjonalności Medfile®.

Medfile EDM, to nie tylko system to wystawiania e-Recept, czy e-Zwolnień. Jest to kompleksowy program do obsługi podmiotu medycznego zatrudniającego wielu specjalistów różnych dziedzin medycznych.

Zastanawiasz się jak to możliwe?

Otóż wyjaśnienie jest bardzo proste. Wszystko dzięki personalizacji wykonywanych usług, wyborze kilku specjalizacji, czy tworzeniu dedykowanych kart wizyt. Działania te pozwolą Ci na dopasowanie poszczególnych elementów. Dostosowujemy oprogramowanie według Twoich własnych wymagań oraz potrzeb.

 

Zacznijmy od raportów

Raport księgowości to nic innego jak raport przygotowany przez Medfile® z możliwością eksportu na swoje urządzenie. Są to dokumenty wystawione w Medfile® takie jak faktury, rachunki itp. Raport przedstawia wartości dokumentów, specjalistów, usługi oraz wiele potrzebnych wartości. Dzięki nowym filtrom raport może przedstawiać wybiórcze dane bez ingerencji użytkownika.

Raport księgowości to jedno z miejsc, w którym zostało poszerzone działanie filtrów. Drugim miejscem jest sekcja rachunków znajdujących się na głównym panelu Medfile®.

 

 

Dodatkiem aktualizacji jest przedstawienie w raporcie danych wizyt, które nie posiadają przypisanego gabinetu (prościej mówiąc wizyt bez gabinetu) oraz możliwość stworzenia szablonów do pola opisu znajdującego się na dokumentach księgowych.

 

Wydruk dokumentacji wizyty pacjenta

Pełen wydruk dokumentacji wizyty pacjenta, możemy uzyskać tak naprawdę za jednym kliknięciem. Jest to idealne rozwiązanie dla pracowników, którzy przekazują dokumentację medyczną w papierowej postaci swoim pacjentom.

Zwolnienia, skierowania, recepty oraz kartoteka, to dokumenty, które wchodzą w skład wizyty. Wydrukowanie każdego z nich z osobna zajęłoby wiele czasu, a jak wiadomo czas w placówkach medycznych, jest bardzo cenny.

Użytkownik już teraz w programie Medfile® ma możliwość, aby wewnątrz wizyty dodatkowo wydrukować formularze oraz dokumenty MedSign razem z wizytą.

 

 

e-Dokumentacja dla pacjenta

Jeśli już mowa o wizytach i dokumentacji pacjenta, to zdecydowana większość wizyt lekarskich kończy się dodatkowym dokumentem do wizyty. Niejednokrotnie jest nim: e-Recepta, e-Skierowanie lub e-Zwolnienie, a czasami dodatkowe zalecenia dla pacjenta.

Wystawiając e-Receptę za pomocą Medfile® możesz jednym kliknięciem przenieść do zaleceń informacje o przepisanych produktach leczniczych wraz z zaleconym dawkowaniem.

Czy taka opcja jest potrzebna? Okazało się, że tak. Klienci Medfile® z wielkim entuzjazmem przyjęli nową funkcję w programie, która w ich ocenie zaoszczędziła im sporo czasu. Kolejne minuty wypisywania dokumentacji medycznej, zostały zminimalizowane, dzięki czemu specjalista ma możliwość, aby poświęcić więcej uwagi pacjentowi.

 

 

 

Wiadomości mailowe mogą być sformatowane przez administratora systemu. Edycji podlega treść wiadomości oraz możliwość wstawienia logo swojej placówki. Teraz dodatkowo wiadomości dotyczące rezerwacji online mogą zostać przekierowane na dedykowaną skrzynkę mailową. Dzięki czemu można dołączyć zaproszenie do kalendarza oraz ustawić skrzynkę do wysyłania dokumentów księgowych do pacjentów.

 

Uprawnienia w Medfile

 

W związku z rozwojem modułów Medfile® powstają również do nich uprawnienia. W niedalekiej przeszłości zostały uruchomione kolejne dedykowane oraz indywidualne portale pacjentów w placówkach leczniczych klientów Medfile®. Jak wiadomo, dostęp do dokumentacji medycznej pacjentów powinien być przemyślany i tylko odpowiednie osoby powinny go mieć. Wśród nowych uprawnień znalazły się takie jak:

  • Uprawnienia do wysyłania załączników do portalu pacjenta,
  • Integracja z gogle calendar,
  • Wkrótce również uprawnienia do korzystania z aplikacji mobilnej iOS / Android Medfile.

 

Aktualizacje Medfile® rozszerzają działanie i możliwości oprogramowania. Co za tym idzie? Każda kolejna aktualizacja to lepsza, szybsza i prostsza obsługa pacjenta w placówce medycznej. 

W lutym odbędzie się kolejna aktualizacja, o czym Medfile® powiadomi swoich użytkowników z wyprzedzeniem wewnątrz systemu.

Przewodnik użytkownika zawiera instrukcje, które przygotowywane są na bieżąco, aby pomóc w obsłudze nowych dostępnych funkcji. Nie bój się skorzystać. Gdzie znajduje się przewodnik użytkownika?
Kliknij tutaj i dowiedz się wszystkiego.

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 20.04.2024
- 50% na licencję
kod: 50taniej
Umów się na prezentację