Wyszukiwarka zdarzeń medycznych

Wyszukiwarka zdarzeń medycznych

 

Kolejna nowość w Medfile®! Już dzisiaj możesz cieszyć się z kolejnego udogodnienia wprowadzonego do programu. A o czym konkretnie mowa? Funkcjonalnością, która jeszcze bardziej zoptymalizuje pracę w Twoim gabinecie lub placówce medycznej, jest wyszukiwarka zdarzeń medycznych. Zastanawiasz się w jaki sposób korzystać z wyszukiwarki zdarzeń medycznych? Pozwól, że przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku.

 

Czym są zdarzenia medyczne?

Jest to nic innego, jak świadczenie zdrowotne służące profilaktyce, ratowaniu oraz poprawie zdrowia. Zdarzeniem medycznym, są wszystkie działania medyczne, które wynikają z procesu leczenia lub odrębnych przepisów, które regulują zasady ich udzielania.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia od 1 lipca 2021 roku raportowanie zdarzeń medycznych jest obowiązkowe dla wszystkich usługodawców realizujących świadczenia zdrowotne.
Zdarzenia medyczne w programie Medfile®, można raportować bezpośrednio po każdej wizycie. Co ważne podmiot leczniczy ma obowiązek ich raportowania do systemu P1, nie później niż do 2 dni od zakończenia danego świadczenia.

 

Dlaczego raportowanie zdarzeń medycznych jest tak istotne?

Najważniejszym założeniem raportowania zdarzeń medycznych do systemu P1, jest wymiana Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pomiędzy różnymi podmiotami leczniczymi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno z perspektywy specjalisty, który ma wszystkie informacje o pacjencie w jednym miejscu, jak i dla pacjenta, który nie musi przynosić do gabinetu całej swojej historii choroby. 
Dzięki raportowaniu zdarzeń medycznych możliwe jest zachowanie ciągłości świadczeń medycznych, które udziela się pacjentowi.

 

Czy raportowanie zdarzeń medycznych jest obowiązkowe również dla lekarzy dentystów oraz fizjoterapeutów?

Tak. Zdarzenia medyczne są obowiązkowe dla wszystkich specjalistów świadczących usługi medyczne.

 

Czym jest wyszukiwarka zdarzeń medycznych?

Dzięki tej funkcjonalności lekarz może pobrać listę zdarzeń medycznych wykonanych pacjentowi w innych placówkach. Wyszukiwanie zdarzeń medycznych pacjenta za pomocą połączenia z P1, jest bardzo proste i intuicyjne.

 

A jak to działa w praktyce?

 

Kartoteka pacjenta

 

Z poziomu kartoteki pacjenta klikamy w ikonkę zdarzeń medycznych, która automatycznie uruchamia wyszukiwarkę ZM.

 

Wyszukiwarka zdarzeń medycznych P1

 

Teraz musimy przystąpić do wyboru zasobu P1, w którym chcemy znaleźć zdarzenie medyczne. Z listy rozwijanej wybieramy interesującą nas frazę. Następnie przystępujemy do określenia ramy czasowej, w której chcemy zawęzić nasze poszukiwania.

 

Zdarzenie medyczne - rama czasowa

 

Po naciśnięciu ikonki szukaj, wyświetlą nam się zaraportowane zdarzenia medyczne.
Jeżeli chcemy podejrzeć dane zdarzenie medyczne i dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej, wystarczy wybrać plus (+) przy danym zdarzeniu. 

 

Klasyfikacja statystyczna zdarzenia medycznego

 

W tym momencie wyświetlają się wszystkie szczegółowe informacje o całym zdarzeniu medycznym. Dzięki niemu możemy zweryfikować oraz sprawdzić potrzebne dla nas kwestie. 

 

Pobierz plik XML Medfile

 

Możemy również wszystkie potrzebne nam dokumenty od razu pobrać w formacie .xml oraz w razie potrzeby wydrukować i mieć w gabinecie fizycznie.

 

Jakie zalety wyszukiwarki zdarzeń medycznych możemy wyodrębnić?

  • Możliwość podglądu zdarzeń medycznych bezpośrednio z kartoteki pacjenta, również tych, które zostały wykonane w innych placówkach leczniczych,
  • Wyszukiwarka jest bardzo prosta oraz szybka w obsłudze,
  • Lekarz bądź specjalista ma dostęp do pełnej historii choroby pacjenta, co usprawnia trafne postawienie diagnozy oraz proces leczenia pacjenta.


Powinniśmy również pamiętać, że na każdorazowy podgląd jakichkolwiek informacji pacjent koniecznie musi wyrazić zgodę za pomocą jednego ze źródeł komunikacji: wiadomości SMS lub e-mail. Centralny zbiór danych pozwoli na kompleksowe leczenie pacjenta bez konieczności przekazywania dokumentacji papierowej.


Program do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile®, to kompleksowe rozwiązanie zarówno dla gabinetów indywidualnych, jak i dużych placówek medycznych. Stale aktualizujemy nasze oprogramowanie oraz wyposażamy go w coraz to nowsze funkcje.


Wyszukiwarka zdarzeń medycznych, jest jedną z naszych ostatnich nowości i możemy zapewnić Państwa, że nie ostatnią. Zapraszamy do stałego śledzenia naszego bloga, aby być z wszystkimi nowinkami na bieżąco.


A może podczas użytkowania z Medfile®, nasunęła Ci się jakaś funkcja, czy usprawnienie, które moglibyśmy wprowadzić do naszego programu? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Z chęcią poznamy Państwa pomysły! Wyślij do nas wiadomość e-mail [email protected] lub zadzwoń na +48 530 000 828, +48 728 498 407, +48 530 862 922.
 

 
© BioStat 2024 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 29.02.2024
- 30% na licencję
kod: Luty2024
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku